آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ دی ۵, شنبه

با محاصره بیت‌ آیت‌الله خمینی، سخنرانی خاتمی ناتمام ماند

سخنرانی محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران، در حسینیه جماران، محل اقامت بیت آیت‌الله خمینی، که قرار بود در شب عاشورا برگزار شود، به دلیل محاصره نیروهای امنیتی و حمله به شرکت‌کنندگان، ناتمام ماند.


یک شاهد عینی که خواست نامش فامش نشود به رادیو فردا گفت که خیابان نیاوران و اطراف حسینیه جماران متشنج بوده است؛ به گفته این شاهد عینی نیروهای حکومتی با استفاده از گاز اشک‌آور، باتوم، شوک الکتریکی و زنجیر به شدت به مردم حمله‌ور شدند؛ این فرد همچنین گفته است مردم در این مناطق در حال شعار دادن بوده‌اند.

روز شنبه که مصادف با تاسوعا بود، نیروهای حکومتی با حضور گسترده در خیابان‌های تهران، به سرکوب معترضان جنبش سبز پرداختند.

سخنرانی شنبه شب محمد خاتمی در حالی لغو شد که پیشتر سایت‌های اصلاح‌طلبان برگزاری این مراسم را در شب عاشورا را اعلام کردند. پیش از این سایت‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان خبر داده بودند که سخنرانی محمد خاتمی که به صورت سنتی در این ایام همه ساله در خانه هنرمندان برگزار می‌شد، نیز لغو شده بود.

امسال همچنین بیت‌الله خمینی، متولی آرامگاه وی، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مراسم عزاداری شب‌های محرم، در این محل آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار نخواهد شد.

بیت آیت‌الله خمینی پیش از این نیز مراسم شب‌های قدر را که همه ساله در آرامگاه آیت‌الله خمینی و با سخنرانی محمد خاتمی و علی‌اکبر ناطق نوری برگزار می‌شد، لغو کرده بود.

گزارش‌های مربوط به لغو سخنرانی محمد خاتمی، در حالی است که روز شنبه خیابان‌های مرکزی تهران نیز صحنه برخورد نیروهای دولتی و معترضان بود و بر اساس خبرهای رسیده از تهران پلیس ضد شورش برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار