آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ تیر ۳, چهارشنبه

شرح آنچه در هجوم به روزنامه کلمه سبز اتفاق افتاد //فتنه گران بدنبال جعل کانون های فتنه!

۳ تير ۱۳۸۸ 

 این روزها رسانه های دولتی دست اندرکاران پروژة «دیگر» سازی منتقدان نتایج ریاست جمهوری و در رأس آنها، آقای مهندس موسوی هستند. یکی از قطعات این پروژه، تبدیل قضیة اشغال دفتر روزنامة کلمة سبز در میدان هفتیم تیر است که با ذوق زدگی فراوان، از آن به عنوان کشف یکی از ستادهای بحران ساز نام برده می شود. هرچند مردم آگاه ایران با اینگونه شگردها به اندازي کافی آشنا هستند، اما دکتر سید علیرضا حسینی بهشتی(فرزند شهید بهشتی) از سردبیران روزنامه کلمه سبز گزارش کاملی از آنچه در روز دوشنبه گذشته اتفاق افتاد ارائه کردند که پیش روی شما است: 


بعد از ظهر روز دوشنبه 1/4/88 بخشی از کارکنان روزنامة کلمة سبز برای دریافت دستمزد و نیز برنامه ریزی برای راه اندازی مجدد، در دفتر روزنامه واقع در میدان هفتم تیرماه حضور یافتند. عده ای از افراد با لباس شخصی به نگهبانی دستور باز کردن درهای ساختمان می دهند که وی مطابق دستورالعمل مدیریت ساختمان و بر اساس هشدارهای شورای امنیت کشور مبنی بر احتمال حملة آشوب طلباان، امتناع کرده و موضوع را به مدیریت اطلاع می دهد. معاون سردبیر برای ادارة مسأله به نگهبانی رفته و از آن افراد که ادعا می کردند از از طرف پلیس امنیتی آمده اند می خواهد تا حکم ورود و بازرسی را نشان دهند که با امتناع افراد مذکور مواجه می شود. سرانجام گروه مذکور با شکستن حفاظ در وارد ساختمان شده و ضمن حبس کارکنان در اتاق های کارشان، به تفتیش مکان می پردازند. در این اثنا اینجانب از وضعیت مطلع شده و به دفتر روزنامه رفته و از سرگروه مربوطه علت امر را جویا شدم. به ادعای ایشان گزارش شده بود که از بالای ساختمان برخی از افراد مشغول گرفتن عکس از میدان مملو از نیروهای امنیتی و نیز گروه هایی از مردم معترض بوده اند. همچنین، بنا بر گزارش یکی از همسایگان، دو نفر از پشت ساختمان و از طریق حیاط منزل مجاور گریخته اند که بعدا معلوم شد نگهبان و پیک روزنامه بوده اند که دچار وحشت شده و اقدام به فرار نموده اند. به هنگام مذاکره با گروه تفتیش متوجه شدم که به علت وجود تصاویر آقای موسوی بر روی تابلوهای اعلانات که از روزهای قبل از تعطیلی روزنامه باقیمانده بود، دارای این تصور بودند که گویی مکان مذکور ستاد مخفی هدایت تظاهرات خیابانی است و افراد حاضر در آن هم از اعضای فعال آن ستاد است. توضیح داده شد که همانطور که تابلوی بزرگ سردر ساختمان نشان می دهد، مکان متعلق به دفتر روزنامة کلمة سبز است. متأسفانه با وجود رفتار مؤدبانة سرگروه مذکور و توضیحات لازم، کلیة رایانه ها، لوح های فشرده و اوراق جمع آوری شد و کارکنان روزنامه بازداشت و با ون به مقر پلیس منتقل گشتند. این کل داستانی است که آشوب طلبان واقعی مستقر در روزنامه های دولتی با آب و تاب به عنوان کشف کانون فتنه از آن نام می برند. ملت شریف و بزرگوار ایران اما، بخوبی از مسیر حوادث آگاه است و تسلیم اینگونه جوسازی ها نخواهد شد. در این میان، کسانی که مردم را هیچ می انگارند در تارهای انگاره های خود گرفتارند. آیا روزی بیدار خواهند شد؟ 
سید علیرضا حسینی بهشتی 

دروغگویی تا کی؟

۳ تير ۱۳۸۸


دروغگویی تا کی؟
خبر سراسر دروغ خبرگزاری فارس که مورد استناد سایت رجانیوز و دو روزنامه ایران و کیهان قرار گرفته بود به تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ توسط دفتر سید محمد خاتمی سریعا و صریحا تکذیب شد؛ دروغ پراکنی که متأسفانه توسط سایت حامی دولت و دو روزنامه ای صورت گرفت که از بودجه بیت المال اداره می شوند.
این اکاذیب در حالی مطرح شد که این سفر با اطلاع کامل مسؤولین وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس انجام شده است.
علی رغم تکذیب صریح این خبر توسط دفتر سید محمد خاتمی، روزنامه ایران که مستقیما زیر نظر دولت اداره می شود بر دروغ پراکنی اصرار ورزیده، در شماره ۴۲۴۳ خود به تاریخ ۳ تیرماه ۱۳۸۸ با زیر پا گذاشتن موازین شرعی و اصول اخلاقی حرفه خبرنگاری، مجددا این تهمت آشکار را مطرح نموده و این بار خبرگزاری فارس، با استناد به مطلب کذب روزنامه تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این بداخلاقی حرفه ای مبادرت ورزیده است.
دفتر سید محمد خاتمی طی نامه ای که بعد از ظهر روز چهارشنبه در اختیار روزنامه ایران قرار گرفت، ضمن اعلام اعتراض به درج خبر جعلی، دروغ پردازی و تهمت پراکنی این روزنامه و تأکید بر پیگیری قضایی این موضوع، رسما خواستار درج تکذیبیه در صفحه اول روزنامه تحت امر دولت شد. 
امید است خبرگزاری فارس، سایت رجانیوز و روزنامه کیهان به عنوان رسانه های حامی دولت نیز با پیش گرفتن مشی حق طلبی و راستگویی نسبت به درج این تکذیبیه اقدام نمایند.
متن کامل نامه دفتر سید محمد خاتمی به مدیر مسؤول روزنامه ایران به این شرح است:

مديرمسؤول محترم روزنامه ايران
باسلام
/۳/ ۱۳۸۸ نموده و خواستار درج آن در سایت ها و خبرگزاریها و نشریاتی شد که به جعل خبر و نشر دورغ اقدام نموده‌اند. 
اين در حالي است كه مجدداً روزنامه ايران در تاريخ ۳ /۴/ ۱۳۸۸ در ستون نكته صفحه ۲ با بی پروايي بيشتر اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان "سايه مذاكرات قاهره بر امنيت پايتخت" و نشر مجدد اين دروغ و وارد آوردن تهمت و افترا مبادرت نموده است.
   اين دفتر ضمن تكذيب مجدد اين دروغ بزرگ و شرم‌آور و تأكيد بر پيگيري قضايي موضوع، اعلام مي‌دارد با توجه به اينكه اولين خبر كذب آن روزنامه در تاريخ ۲۵ /۳/ ۱۳۸۸ در صفحه اول آن روزنامه بوده است، خواهان انتشار اين تكذيبه طبق قانون مطبوعات در همان صفحه اول روزنامه ايران مي‌باشد.  
دفتر حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی

نامزد ندا آقاسلطان:رسانه ها مي خواهندازآب گل آلودماهي بگيرند/ندا ازموسوي حمايت نمي کرد

"کاسپين ماکان" نامزد "ندا آقا سلطان" دختر 26 ساله اي که در ناآرامي هاي شنبه اين هفته تهران کشته شد، برخي شايعات روزهاي اخير را قويا تکذيب کرد و گفت خانواده ندا اساسا قصد ورود به حاشيه سازي ها را نداشته و ندارند.
ماکان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، در خصوص مرگ نامزدش، گفت : طي روزهاي اخير حرف و حديث هاي فراوان و نقل قول هايي از خانواده ندا آقا سلطان در رسانه هاي داخلي و خارجي از جمله سايت ها انتشار يافته که بعضا نادرست است و من و خانواده آقا سلطان اين حرف و حديث ها را تکذيب مي کنيم. 
وي گفت : ندا، اساسا اهل مقابله و ماجراجويي و رفتارهاي هيجاني نبود و از خشونت متنفر بود و در عين حال به استقرار آزادي و دمکراسي همراه با منطق اعتقاد داشت. 
وي درباره انتشار اطلاعات نادرست از سوي رسانه ها طي روزهاي گذشته گفت: اول اينکه فردي که بالاي سر ندا بود و براي نجاتش تلاش مي کرد، استاد موسيقي وي بود که رسانه ها او را پدر ندا معرفي کرده بودند. 
ماکان ، همچنين انتشار عکس دختري را در رسانه ها که نشان مي داد از يک نامزد خاص حمايت مي کند، مورد اشاره قرار داد و گفت که اين رسانه ها آن تصوير را به ندا منتسب کردند که اقدامي غير اخلاقي و نادرست است. 
وي درخصوص عکس جعلي که نامزدش با دسبند سبز منتشر شده، افزود: ندا، اگر چه به آزادي و دمکراسي اعتقاد داشت ، اما هيچگاه از نامزد خاصي که در عکس هاي منتشر شده به او نسبت دادند ،حمايت نمي کرد. 
نامزد قرباني حوادث شنبه گذشته، همچنين در پاسخ به سوالي در خصوص شايعه اي مبني بر اينکه گفته شده ضارب ندا دستگير شده است، نيز گفت : ما هم شنيده ايم ، اما رسما چيزي به ما اعلام نشده است. 
نامزد ندا، همچنين درباره نقل قولي از جانب وي در VOA (صداي آمريکا) و برخي رسانه هاي خارجي که گفته شده "مراسم خاکسپاري ندا تحت شرايط امنيتي سختي برگزار شد"، گفت : من چنين چيزي نگفته ام و به نظر مي رسد برخي رسانه ها قصد دارند از آب گل آلود ماهي بگيرند. 
وي افزود: از من سوال شد آيا مشکلي در جريان تدفين ندا وجود داشت که من گفتم مراسم خاکسپاري از سوي بازماندگان ، در آرامش کامل برگزار شد، اين صحبتهاي من با بداخلاقي رسانه اي تحريف و منتشر شد. 
ماکان در خصوص برداشتن بخش هايي از بدن ندا جهت عمل پيوند نيز گفت که "من آن روز پزشکي قانوني نبودم و پدر ندا تلفني اطلاع داد که از وي خواسته اند بخش هايي از بدن وي جهت پيوند برداشته شود و مادر ندا هم در انجام يک عمل انسان دوستانه با آن موافقت کرد که در آن شرايط روحي و بحراني که داشتيم آن موضوع را اعلام کردم اما حالا لازم است آن خبر را تصحيح کنم، چرا که بعدا موضوع پيوند منتفي شد و جنازه بدون برداشتن عضو تحويل خانواده گرديد. 
نامزد قرباني حوادث اخير که مرگش همچنان درصدر اخبار جهت دار رسانه هاي بين المللي قرار دارد، همچنين نقل قولي از مادر ندا از سوي شبکه VOA را تکذيب کرد و گفت هيچ فردي از خانواده ندا تاکنون مصاحبه اي با رسانه ها انجام نداده است .

ضرب وشتم معاون وزير تعاون توسط آشوبگران

معاون پشتيباني،حقوقي و امور مجلس وزير تعاون به بيان خاطرات خود از نحوه مجروح شدنش توسط اخلال گران در هفته گذشته در جريان تجمع غيرقانوني در محله سعادت آباد پرداخت.
"احمد رسولي نژاد" درحاشيه مصاحبه اختصاصي با ايرنا و در پاسخ به کنجکاوي خبرنگار ايرنا که از وي در خصوص پانسمان سرش سوال کرد، به بيان خاطرات خود از نحوه مجروح شدنش توسط آشوب گران پرداخت. 
وي افزود : به عنوان يک فرد بسيجي که عاشق انقلاب و نظام جمهوري اسلامي است، روز دوشنبه گذشته با دست خالي به ميان آشوبگران رفتم و از آنها تقاضا کردم که به اموال عمومي و مردم بيگانه آسيب نرسانند، اما آنها در جواب محکم بر فرق سرم کوبيدن و مرا مجروح کردند. 
معاون وزير تعاون پس از مکثي طولاني گفت : من سه بار به خاطر نظام جمهوري اسلامي ايران مجروح شدم که در هر سه بار به اين صدمه ديدن ها افتخار مي کنم و حاضرم جانم را براي کياست و پاسداري از نظام جمهوري اسلامي و رهبري عزيز فدا کنم. 
رسولي ن‍ژاد يادآور شد : در خرداد سال 1360 که منافقين شروع به عمليات هاي تروريستي و مسلحانه کردند، مردم غافلگير شدند و در اين حادثه ها تعداد زيادي از مردم تهران شهيد و زخمي شدند و من هم در اين حادثه مجروح شدم. 
وي با بيان اينکه در دوران دفاع مقدس افتخار داشتم به عنوان يک بسيجي در جبهه هاي حق عليه باطل حضور يابم و براي بار دوم مجروح شوم، گفت :‌ امروز هم بعد از گذشت 28 سال از آن دوران بار ديگر آن دوران تکرار شد و به خاطر دفاع از ارزش هاي انقلاب اسلامي توسط آشوبگران مجروح شدم. 
معاون وزير تعاون خاطر نشان کرد‌:‌امروز هم با وجود اينکه بيش از 46 سال ازعمرم گذشته است اما همانند يک جوان آماده ام جان خود را در راه آرمان انقلاب اسلامي و لبيک به فرامين رهبري تقديم کنم. 
رسولي نژاد افزود : من به عنوان يک بسيجي و با دست خالي به ميان اراذل اوباش رفتم تا همگان متوجه شوند که در اين دولت و نظام هيچ فرقي ميان مردم و مسولان آن وجود ندارد. 

بازشماري صندوق ها، صحت نتايج اعلام شده را تاييد کرد

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور متن اطلاعيه کميته اطلاع رساني ستاد انتخابات کشور بدين شرح است: 
پيرو موافقت شوراي محترم نگهبان با بازشماري تعداد ده درصد از کل 
صندوق هاي اخذ راي و ابلاغيه ستاد انتخابات کشور به فرمانداريها، بدينوسيله و با توجه به انصراف جناب آقاي دکتر محسن رضايي از پيگيري شکايت هاي مطرح شده فقط نتايج تعدادي از صندوقها که قبل از انصراف نامبرده با حضور نماينده ايشان باز شماري گرديده است جهت استحضار مردم شريف ايران اسلامي اعلام مي گردد: هموطنان عزيز و گرامي استحضار دارند که نماينده نامزد محترم در بازشماري آراء صندوق حضور داشتند و صورتجلسه را امضاء نموده و به اتفاق اعضاء هيات اجرايي و هيات نظارت شهادت داده اند که هيچگونه مغايرتي با نتايج شمارش آرا مشاهده نشده است.

گزارش ايرنا از ترفند جنايتکارانه منافقين در آشوبهاي تهران

گروهک تروريستي منافقين با بهره برداري از تحريفات و اقدامات غيرقانوني ميرحسين موسوي به پوشش تجمعات و درگيري هاي پس از آن، ترفند جنايتکارانه‌اي را با هدف متهم کردن جمهوري اسلامي ايران به آدم کشي و انتقامجويي از مخالفانش به اجرا گذاشت.

به گزارش ايرنا، در پي هدف قرار گرفتن يک شهروند تهراني به نام خانم ندا صالحي در آشوب هاي خياباني و بزرگ نمايي رسانه اي و اتخاذ ژست خونخواهي وي از سوي بدخواهان و تحريک شدگان، هنگامي که بررسي هاي شناسايي هويت ضارب مرحومه صالحي آغاز شد، کارشناسان انتظامي و امنيتي کشور از طريق سرنخ هاي گروهک نفاق به سناريوي جنايت آميز آنها براي ايجاد موج سياسي و رسانه اي جهت متهم کردن جمهوري اسلامي به قلع و قمع مخالفانش پي بردند. 
براساس اين گزارش منافقين که پيش از انتخابات رياست جمهوري از منابع رسمي دولت لندن در جريان پروژه آشوب پس از انتخابات قرار گرفته بودند، با فرض گستردگي اين اغتشاشات در تهران و 8 شهر بزرگ ايران، طرحي را تدوين کردند که مطابق آن عناصر مسلح اين گروهک ـ اعم از افرادي که يکشنبه (3/88/24) وارد کشور شدند و مزدوران وطني‌شان ـ در پوشش اعتراضات خياباني با شليک اسلحه و يا پرتاب نارنجک، هواداران نامزد معترض را کشته يا زخمي کنند و بلافاصله با تهيه تصوير و فيلم از پيکر خونين جان باختگان و مجروحان، اجراي بقيه سناريو را به شبکه رسانه اي غرب ـ که عمدتا تحت مديريت چند رسانه سرشناس انگليس و آمريکا هستندـ بسپارند. 
در بررسي جزئيات بيشتري از ترفند گروهک تروريستي منافقين ـ که عمق ددمنشي تحت الحمايه هاي مدعيان دموکراسي را نشان مي دهد- معلوم شد که سرکردگان اين گروهک از يک سو بعضي هواداران خود در برخي شهرهاي کشور و عمدتا اعضاي خانواده و بازماندگان منافقين اعدامي را براي آنچه که "کمک به سرنگوني رژيم آخوندي" مي ناميدند به حضور در تجمعات و آشوب هاي تهران فراخواندند و از سوي ديگر به تک تيراندازان خود ماموريت دادند تا برخي از اين افراد را پس از شناسايي، هدف قرار دهند و از پاي در آورند تا شرايط متهم کردن جمهوري اسلامي به ارتکاب جنايات عليه مخالفان خود فراهم شود. 
اگرچه روند بررسي ها براي شناسايي هويت ضارب ندا صالحي ادامه دارد، اما شواهد به دست آمده اين فرضيه را تقويت مي کند که نامبرده اشتباها به عنوان خواهر يکي از منافقين معدوم مازندراني از سوي تک تيراندازان گروهک نفاق هدف قرار داده شد. 
گروهک تروريستي منافقين به عوامل مسلح خود يادآور شد در صورت شناخته شدن و لو رفتن موقعيت و ماموريت شان به زندگي خويش پايان دهند و يا دوستان شناسايي شده خود را فورا فراري دهند يا در صورت بسته بودن راه هاي گريز از کشور، آنها را بکشند و سناريوي تصويربرداري و جنجال رسانه اي راجع به اين افراد را نيز پياده سازند. 
به گفته بستگان ندا صالحي، وي دلبستگي خاصي به نامزدهاي انتخابات نداشت و در روز حادثه نيز قصد همراهي با هواداران ميرحسين موسوي را نداشت بلکه به طور اتفاقي در مسير و محل تجمعات و درگيري ها قرار گرفت و گلوله از پشت ـ يعني از سمت جمعيت اغتشاشگر ـ به وي اصابت کرد. ظاهرا ضارب يا ضاربان با تصور اين که مطابق برنامه از پيش طراحي شده، يکي از مخالفان وضع موجود را از پاي درآوردند، بلافاصله از وي تصويربرداري و آن را به رسانه هاي رسمي و غيررسمي مخابره کردند تا به اهداف جنايتکارانه خود عليه دولت و انقلاب ايران دست يابند. 

سرمایه: بازداشت 25 کارمند «کلمه سبز»

۳ تیر ۱۳۸۸ :
روزنامه سرمایه نوشت:

دوشنبه هفته جاری ماموران ضمن مراجعه به ساختمان روزنامه «کلمه سبز» (به مدیرمسوولی میرحسین موسوی) تمامی افراد حاضر در محل روزنامه را بازداشت کردند.

علیرضا بهشتی (عضو شورای سردبیری این روزنامه) با اعلام این خبر افزود: «این افراد با حکم قاضی مرتضوی دست به این عمل زده و حدود 25 نفر از کارمندان حاضر در محل روزنامه را بازداشت کرده اند.»

متن خبری که از یک سایت حامی کروبی و موسوی ذکر شده است:

ما آرام نخواهیم نشست هر شب در تمام میادین تهران دست به اعتراض خواهیم زد 

تظاهرات و راهپیمایی عظیم و خود جوش مردمی در اعتراض به سرکوب و کشتن مردم تا ابطال انتخابات 
هر شب در تمام میادین تهران میدان آزادی , میدان انقلاب , میدان ولی عصر , میدان هفت تیر , میدان توحید , , میدان ونک , میدان مادر , میدان امام خمینی , میدان جمهوری , میدان فردوسی , میدان بهارستان , میدان امام حسین میدان فلسطین , میدان فاطمی , میدان آرژانتین , میدان تجریش , میدان صادقیه , سعادت آباد , پاسداران , میدان ۷ حوض , نارمک , تهرانپارس میدان را آهن , میادین جنوب شهر تهران (شهرری , نازی آباد , خانی آباد , جوادیه , خزانه و .... ) , شهرستانهای اطراف تهران (اگر در جنوب شهر نمی توانید به نزدیکترین میدان محل سکونت) و تمامی میادین اصلی و مهم تهران 
میادین شرق و غرب , جنوب و شمال تهران

تا ابطال انتخابات 
هر روز از ساعت ۶ بعد از ظهر به بعد اوج تظاهرات از ساعت ۸ شب

و ندای الله اکبر و یا حسین، میرحسین هر شب از ساعت ۱۰ شب

تا ابطال انتخابات 
والسلام علی من التبع الهدی

مردم معترض تهران
حامیان میرحسین موسوی 
حامیان مهدی کروبی

در ديدار شب گذشته نمايندگان بارئيس‌جمهور: عدم حضور سران مجلس

3/تیر/88
علي لاريجاني،‌محمدرضا باهنر و احمد توكلي به ديدار رئيس‌جمهور نرفتند. 

به گزارش خبرنگار ايلنا، شب گذشته محمود احمدي‌نژاد از نمايندگان مجلس دعوت كرده بود تا براي تقدير از آنها به منظور حمايت از وي در انتخابات رياست جمهوري دهم در ساختمان رياست جمهوري حضور يابند. 

به گفته يكي از نمايندگان، اين ديدار با استقبال محدودي از نمايندگان مواجه شد و بار ديگر جاي سران مجلس از جمله علي لاريجاني،‌محمدرضا باهنر، احمد توكلي و غلامعلي حداد عادل خالي بود. اين چهره‌ها در ديدارهاي نوروزي رئيس‌جمهور و همچنين در ديدار نمايندگان اصولگرا با احمدي‌نژاد نيز به ديدار رئيس‌جمهور نرفته بودند از اين رو اين سومين غيبت آنها در اين ديدارهاي مشترك محسوب مي‌شود. 

محمدرضا تابش دبيركل فراكسيون خط امام (ره) نيز به خبرنگار ايلنا، گفت: نمايندگان عضو اين فراكسيون در اين ديدار حضور نداشتند. البته اين يك تصميم فراكسيوني نبوده است.

انعکاس وارونه اخبار جز رسالت رسانه ملی است ؟

سحام نیوز :‌مهدی کروبی با نگارش نامه ای سرگشاده به عزت الله ضرغامی رییس صدا و سیما نسبت به انعکاس اخبار حوادث اخیر از رسانه ملی اعتراض کرد . متن کامل این نامه به شرح زیر است :‌
بسمه تعالي

جناب آقاي مهندس ضرغامي
رئيس محترم سازمان صداوسيما

با سلام
عملكرد صداوسيما در چگونگي انعكاس موج عظيم اعتراضات آرام مردم در سطح كشور به‌خصوص مردم شريف و قهرمان تهران پس از انتخابات بي‌نظير 22 خردادماه هر بيننده و شنونده منصف و علاقه‌مند به امام و نظام جمهوري اسلامي را به تحير واداشت آيا آنچه كه مردم شريف ايران در اين چند روز خواستار آن بوده و هستند جزو احقاق حق و صيانت از آراي خود بوده است.
عدم اطلاع‌رساني مناسب از خواست واقعي ملت و انتشار اخبار تجمعات آرام ميليوني به‌خصوص در روز دوشنبه 25 خردادماه كه همگان آن را با راهپيمايي ايام انقلاب مقايسه نموده و حتي قابل قياس با راهپيمايي‌هاي مرسوم 22 بهمن نبوده با رسالت رسانه ملي سازگار است؟
آيا ضرب و شتم و كشتار مردم بي‌گناه كه غالبا توسط نيروهاي لباس شخصي انجام مي‌شود و انعكاس وارونه آن در صداوسيما جزو رسالت رسانه ملي است؟
آيا حمله به كوي دانشگاه توسط لباس شخصي‌ها كه نمايندگان مجلس و مراجع رسمي و حتي مقام معظم رهبري نيز بر آن تعريض داشته‌اند و نسبت دادن اين خشونت‌ها به انبوه جمعيت معترض به نتيجه انتخابات و تشبيه آنها به منافقين سال‌هاي 60 جزو رسالت رسانه ملي است؟ ‌آيا نسبت دادن آتش‌سوزي‌ها و آتش‌زدن مساجد و تخريب اموال ملت كه حسب اطلاعات واصله غالبا از سوي لباس شخصي‌هاست و البته ممكن است بعضا تعدادي عناصر نفوذي هم سوءاستفاده كنند جزو رسالت رسانه ملي است؟ آيا مردمي كه الله‌اكبرهاي شبانه سر مي‌دهند مسجد آتش مي‌زنند؟
آيا اين صداوسيما همان صداوسيمايي است كه حسب فرمايش امام بايد كارخانه آدم‌سازي باشد؟
آيا نمايش اينگونه‌اي اعتراضات مردمي به نوعي تطهير منافقين سال‌هاي 60 نخواهد شد.
شماهيچگاه فراموش نكنيد اكثريت قاطع كساني كه اكنون نسبت به روند برگزاري انتخابات معترض هستند و خواستار ابطال ان مي باشند همان كساني هستند كه سالها براي استقرار نظام جمهوري اسلامي ايران مبارزه كرده و در كنار ديگر نيروهاي انقلابي در راستاي پيشبرداهداف بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حركت كرده اند . شما در حالي به مقايسه معترضان به روند فعلي با بني صدر و منافقين مي پردازيد كه اين افراد خوداز مخالفان بني صدر و منافقين بوده اند . امروز كساني كه نسبت به روند فعلي معترضند ، معتقد و پايبند به نظام جمهوري اسلامي هستند درحالي كه بني صدر و منافقين از محالفان نظام و به دنبال براندازي ان بودند . معترضان امروز همان كساني هستند كه پدران و يا فرزندانشان در مبارزه با منافقين و رژيم بعثي عراق به درجه شهادت و جانبازي نائل شده اند . بنابراين جاي بسي تاسف است كه رسانه ملي به چنين مقايسه اي مي پردازد و وفاداران به نظام جمهوري اسلامي را به عنوان مخالفان ان معرفي مي كند . 
آيا عملكرد صداوسيما، بي‌اعتمادي مردم را به نظام جمهوري اسلامي افزايش نخواهد داد. نشان دادن صحنه‌هاي ضرب و شتم وحتي كشتار رقت‌انگيز جمعي از مردم دل اينجانب را به شدت آزرده كرده است و به گمان من در صورت عدم دخالت نيروهاي لباس شخصي و انتظامي و فرضا نيروهاي نفوذي و اغتشاشگر اين صحنه‌هاي دلخراش به‌وجود نمي‌آمد اما آيا انعكاس آن در صداوسيما و نسبت دادن آن به جمعيت ميليوني جزو رسالت رسانه ملي است.
جناب آقاي ضرغامي، به خوبي مي‌دانيد كه آناني كه امروز از دولت آقاي احمدي‌نژاد حمايت مي‌كنند كساني هستند كه مروج اسلام تحجر و اسلام طالباني هستند كه نقطه مقابل تفكر حضرت امام قرار دارند و مردمي كه معترض به نتايج انتخابات هستند به نتيجه انتخاباتي معترضند كه در يك فرايند مهندسي شده و تقلب‌هاي فراوان، فردي را به عنوان رئيس‌جمهور آينده اعلام كرده است كه بتواند مجري تفكر متحجرانه و تفكر نشات گرفته از مكتب کسانی است که مخالف اندیشه های امام راحل بودند.
جناب آقاي ضرغامي عملكرد رسانه ملي قبل از انتخابات كه ترويج دروغگويي، هتك حرمت،‌اتهام‌زني، استفاده نادرست از رسانه ملي براي يك كانديداست جاي بحث طولاني دارد كه در يك فرصت مقتضي بايد به آن پرداخت. از شما به عنوان رئيس اين رسانه ملي اكيدا مي‌خواهم پيام اين مردم عزيز و شريف را دريابيد و رويكرد رسانه ملي را در چگونگي انعكاس اعتراضات آرام مردمي اصلاح نماييد و بيش از اين مردم را براي كسب اطلاعات و اخبار به سمت رسانه‌هاي خارجي سوق ندهيد.
مهدی کروبی

پاسخ وزارت کشور به ادعاهاي مهندس مير حسين موسوي

پيرو انتشار نامه 30/3/88 آقاي ميرحسين موسوي به شوراي نگهبان در برخي از رسانه ها که حاوي ادعاهايي درخصوص روند برگزاري انتخابات بوده است، وزارت کشور به اين ادعاها پاسخ داد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور؛ متن کامل پاسخ وزارت کشور به ادعاهاي موسوي بدين شرح است؛ 
انتخابات رياست جمهوري دهم ظهور جشنواره اي از افتخار و عزت ملي در سي امين سال انقلاب اسلامي و تجربه مردم سالاري ديني بود، انتخاباتي در شان مردم ايران و در تراز جمهوري اسلامي که مشارکت ملي، رفتار قانوني و رقابت اخلاقي شعارهاي اصلي برگزار کنندگان آن بود و به فضل الهي با حضور پرشور، آگاهانه و بي همتاي ملت، در سطحي فراتر از همه پيش بيني ها، اين حماسه تاريخي ملي تحقق يافت و به ثبت رسيد. بدون شک اين انتخابات فرصتي بزرگ براي ملت، نظام و انقلاب اسلامي و تهديدي بزرگ و دشمن شکن براي بدخواهان مردم شريف ايران و انقلاب شکوهمند آنان مي باشد . 
در خصوص نامه آقاي ميرحسين موسوي مطالب زير به عرض ملت شريف و حماسه ساز ايران اسلامي مي رسد : 
نامه ايشان حاوي تناقضات آشکاري بوده و عمدتاً شامل مواردي کلي است که فاقد مستندات عيني و حقوقي مي باشد . مواردي که ايشان ادعا کرده اند ، عبارت است از : 


الف - پلمپ صندوقهاي راي 
1- طبق قانون انتخابات ، بايد صندوقها قبل از شروع راي گيري پلمپ شود ، لذا در اين راستا به کليه نمايندگان نامزدها اطلاع داده شده بود که لازم است راس ساعت 7 صبح در شعب اخذ راي حضور داشته باشند و اخذ راي نيز ساعت 8 صبح شروع گرديد . اگر برخي از نمايندگان آقاي موسوي در ساعت مقرر حضور نيافته و تاخير داشته اند ، اخذ راي از مردم که مقابل شعب اخذ راي صف کشيده بوده اند را نمي توان به تعويق انداخت . 
« ماده 29 قانون انتخابات : « قبل از شروع رأي گيري بايد در حضور نماينده يا نمايندگان هيأت نظارت ، صندوقهاي خالي ، بسته و ممهور به مهر شعبه ثبت نام و اخذ رأي گردد .» 
همانگونه که ملاحظه مي شود در متن قانون هيچ سخني از الزام حضور نمايندگان کانديداها براي پلمپ صندوقها وجود ندارد اما با اين حال وزارت کشور از نمايندگان کانديداها جهت نظارت دعوت کرد و اکثريت قريب به اتفاق نمايندگان آقاي موسوي ، هنگام پلمپ صندوق ها ، در شعب اخذ راي حضور داشتند . 
2- کلي گويي بدون اشاره به شماره صندوق مورد نظر کافي نيست . ايشان لازم بود که شماره صندوق هاي مورد اعتراض را اعلام نمايند تا ضمن بررسي جواب لازم ارائه گردد . بر اساس تبصره 1 ماده 80 قانون انتخابات رياست جمهوري که مقرر مي دارد « کساني که از نحوه برگزاري انتخابات شکايت داشته باشند ، مي توانند ظرف سه روز از تاريخ اخذ رأي "شکايت مستند" خود را به ناظرين شوراي نگهبان يا دبيرخانه اين شورا نيز تسليم 
دارند . » بايد کليه شکايات مستند و با ذکر نمونه هاي عيني باشد . 
ب- حضور نمايندگان نامزدها 
1- وزارت کشور زحمات فراواني را متقبل شد تا با ايجاد سايت ثبت نام اينترنتي نمايندگان کانديداها ، بستري فراهم نمايد تا نمايندگان نامزدها بتوانند به راحتي مشخصات خود را وارد سايت نموده و براي تمام نمايندگان نامزدها کارت شناسايي رايانه اي صادر شود . بدين منظور در جلسه توجيهي مورخ 3/1388/2 با حضور نمايندگان کانديداها آقايان: ثمره هاشمي از ستاد آقاي دکتر احمدي نژاد ،طلايي نيک از ستاد آقاي دکتر محسن رضايي، سلطاني فر از ستاد آقاي کروبي ، احمدي از ستاد آقاي مهندس موسوي ، سايت مذکور به آنها معرفي و آنان ضمن اعلام آمادگي از وزارت کشور به خاطر اين اقدام تشکر نمودند . اما در تاريخ 3/1388/15 به صورت غير مترقبه و با اظهار اينکه نمايندگان ما در شهرستانها با اين روش آشنا نيستند و در اين فرصت کوتاه نمي توانيم کار ثبت نام را انجام دهيم ، درخواست کردند تا صدور کارت شناسايي براي نمايندگان نامزدها به صورت دستي و سنتي صورت گيرد ، که ستاد انتخابات کشور در جهت همراهي با آنان اين درخواست را پذيرفت . 
2- به رغم همراهي وزارت کشور ، ستاد ايشان در معرفي نمايندگان ضعف داشت، به طوريکه حتي براي دادن فتوکپي شناسنامه و الصاق عکس به آن نيز مشکل داشتند و هر روز کار را به تاخير مي انداختند که به عنوان نمونه مي توان به شهر تهران اشاره داشت. 
3- به رغم همه اين موارد وزارت کشور تا آخرين دقايق و حتي روز انتخابات با آنان همراهي نمود و در نتيجه آقاي ميرحسين موسوي در 40676 صندوق از مجموع 45713 شعبه ، نماينده داشت که حدود 90 درصد از صندوقها را شامل مي گردد ( اسامي و مشخصات آنها موجود است) و علاوه بر اين تعداد نمايندگان ايشان در شعب اخذ راي از تعداد نمايندگان ديگر کانديداها بيشتر بوده است يعني آقاي موسوي بيشترين نماينده نسبت به نامزدهاي ديگر بر سر صندوق ها داشته اند. 
4- عبارت « هزاران گزارش تخلف » در نامه ايشان ، مصداق بارز کلي گوئي است در حاليکه در سراسر کشور و از همه شعب اخذ راي و از طرف همه نامزدها ، ستادهاي تبليغاتي ، نمايندگان نامزدها و هواداران آنها ، فقط 227 مورد شکايت مکتوب به هيات هاي اجرايي و نظارت شهرستانها واصل شد که 207 مورد از آنها به دليل عدم ارائه مستندات مربوطه وارد نبوده و 16 مورد به دادگاه و 4 مورد به نيروي انتظامي ارجاع شده است.در مجموع، 
20 مورد تخلف ارجاعي به دادگاه و نيروي انتظامي ، مربوط به اشخاص حقيقي است که به عنوان مثال از سوي بعضي از هواداران برخي از نامزد ها،در ساعات پس از 8 صبح روز پنج شنبه 3/88/21 که ممنوعيت تبليغات نامزد ها بوده، مبادرت به توزيع و نصب اقلام تبليغاتي نامزد مورد نظرشان نموده بودند. 
ج- صندوق هاي سيار 
درخصوص صندوقهاي سيار ايشان مواردي را گفته اند که از کسي مانند ايشان بعيد است اينگونه آشکارا خلاف واقع بگويد : 
1- ايشان ادعا کرده اند که « طبق ماده قانون انتخابات رياست‌جمهوري تخصيص شعب سيار صرفا براي مناطق صعب‌العبور کوهستاني و مسافت‌هاي دور و نقاطي که تشکيل شعب ثابت مقدور نيست تشکيل مي‌شود » اي کاش شماره آن ماده را ذکر مي کردند ، تا با مراجعه به آن ماده معلوم مي شد که تشکيل شعب سيار « صرفاً » براي مناطق صعب العبور و کوهستاني نيست و در ادامه ماده مربوطه چگونگي آن مشخص شده است. 
آنچه در نص صريح قانون آمده اينگونه است « ماده 50 ـ هيأت اجرايي بخش با تصويب هيأت اجرايي شهرستان ميتواند براي مناطق صعب العبور و کوهستاني و مسافتهاي دور و نقاطي که تشکيل شعب ثابت ثبت نام و اخذ رأي مقدور نيست شعب اخذ رأي سيار تشکيل دهد هيأت اجرايي شهرستان نيز مي تواند در صورتي که لازم بداند نسبت به تشکيل شعب اخذ رأي سيار در مرکز شهرستان و بخش مرکزي اقدام نمايد .... » مي بينيم که در نامه ايشان واژه صرفا" بکار رفته و دنباله عبارت نيز حذف شده است و اين روش تحريف قانون ، غير صحيح و غير اخلاقي است . 
2- اي کاش ايشان مستنداً ، اعلام مي کردند که در انتخابات رياست جمهوري هفتم ، هشتم و نهم چند صندوق ثابت شهري و چند صندوق سيار وجود داشته و حالا تعداد اين صندوق ها چه ميزان است ؟ ما اين اطلاعات را در سايت وزارت کشور رسما و شفاف و مبسوط قرار داده ايم . 
طبق قانون و سيره مستمره ، شعب سيار ، نه تنها براي مناطق صعب العبور که همواره براي مناطق شهري ، بيمارستانها ، پادگانها ، مناطق کم جمعيت و موارد ديگر تشکيل مي شده است. 
به طور مثال در انتخابات رياست جمهوري نهم در دولت اصلاحات ، از مجموع 41071 صندوق اخذ راي ، تعداد 14102 صندوق آن سيار بوده است يعني 33درصد کل صندوقها ، در حاليکه در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري از مجموع 45713 صندوق تعداد 14294 سيار بوده است يعني 30درصد کل صندوق ها، پس ملاحظه مي شود که درصد صندوقهاي سيار در اين انتخابات به نسبت دوره گذشته 3 درصد کاهش يافته است ! از طرفي متاسفانه حتي افزايش ميزان 11/7 درصدي تعداد صندوقهاي ثابت نيز مورد اعتراض طرفداران آقاي موسوي به جهت نگراني آنها از افزايش تعداد صندوق ها ، واقع شده است . لازم است اشاره شود که براي تعداد 27958931 راي ( کل آراء ماخوذه دردومين مرحله نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ) 14102 صندوق سيار در دولت اصلاحات پيش بيني شده و اين در حالي است که براي کل آراء ماخوذه دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري يعني 39371214 راي ، 14294 صندوق سيار پيش بيني شد و اين نشانگر عدم صحت مطالب مطرح شده در اين خصوص از سوي ايشان است.و اگر فقط افزايش مشارکت انتخابات رياست جمهوري دهم را نسبت به مرحله دوم انتخابات رياست جمهوري نهم يعني افزايش از حدود 62 درصدي به حدود 85 درصددر انتخابات دهم را در نظر مي گرفتيم بايد تعداد کل صندوق ها معادل 41071ضربدر 85 درصد ،تقسيم بر 62 درصد يعني برابر 56307 صندوق و تعداد صندوق هاي سيار را معادل 14102 ضربدر 85 درصد تقسيم بر 62 درصد يعني برابر 19333 صندوق درنظر ميگرفتيم ،کاملا مشهود است که به نسبت و باتوجه به مشارکت 85 درصدي به مراتب کمتر از دوره نهم در نظر گرفته شده است. مضافا اينکه فضاي جدي و رقابتي و شور و شوق و نشاط انتخاباتي و تبليغاتي قبل از انتخابات و نتايج اکثر نظر سنجي ها هم نشان از ميزان مشارکت بالاتري در دور دهم نسبت به دور نهم را نشان ميداد. 
3- هيچ گونه ممانعتي براي حضور نمايندگان ايشان بر سر صندوقهاي سيار وجود نداشته و طبق تبصره ماده 8 آيين نامه اجرايي حضور نمايندگان نامزد هاي رياست جمهوري ،تامين نيازهاي نمايندگان نامزد ها به عهده نامزد مربوطه مي باشد و وزارت کشور از اين بابت هيچ گونه تکليفي ندارد، (اعضا هر شعبه بعلاوه عوامل انتظامي چهارده نفر مي باشند که اگر نمايندگان کانديداها هم اضافه شود جابجايي آنها بسيار سخت است) اما با اين حال اعضاي اجرايي شعب نهايت همکاري را با نمايندگان کانديداها داشته ا ند 
4- اشکال ايشان مبني بر افزايش صندوقهاي سيار در تناقض با اشکال ديگرشان مبني بر عدم ارائه امکان لازم براي راي دادن مردم است لذا شرط صداقت اين بود که ايشان هم درخواست افزايش صندوقهاي ثابت و هم سيار را مي نمودند.چنانکه شرح آن با اعداد و ارقام اشاره شد. 
د- در خصوص تعرفه ها 
1- آقاي موسوي در نامه خود عدد واجدين شرائط راي دهنده را تعداد 45ميليون و 200 هزار نفر ذکر کرده اند که آشکارا يک ميليون کمتر از تعداد واقعي است .که همانگونه که بار ها اعلام شده تعداد واجدين شرايط 46ميليون و 200 هزار نفر بوده است صرف نظر از اينکه جريان اصلاح طلب بار ها اعلام ميکرد که تعداد واجدين شرايط بيشتر از اين هم هست. 
2- ايشان پذيرفته اند که به تعداد معقولي بايد تعرفه اضافه چاپ مي شد اما نگفته اند که اين تعداد چند تا بايد باشد ؟ 
3- چاپ تعرفه اضافه ، که طبق قانون و عرف انتخابات صورت گرفت ، بارها و بارها در مطبوعات و از سوي ستاد ايشان ، مورد تهاجم واقع شد . که وزارت کشور در موقع خود پاسخ آنها را داد و بر اساس وظيفه قانوني و با توجه به ميزان مشارکت پيشتر پيش بيني شده اقدام به چاپ تعرفه کرد، تا با مشکل مواجه نشود .و طبيعي است تخمين دقيق و بدون خطاء تعداد راي دهنده در هر شهرستان و يا در هر صندوق امکان پذير نيست. 
4- در اين دوره از انتخابات ، به منظور صيانت از آراء مردم ، کليه تعرفه ها داراي سريال مخصوص و کد اختصاصي استاني بود که امکان جابجائي را از بين مي برد تا راي مردم با ضريب امنيتي بيشتري حفاظت گردد . 
5- ما قصد اين را نداريم که بگوئيم آيا آقاي موسوي و ديگران ، با سوء نيت آن فشارها را وارد مي کردند تا تعرفه اضافه چاپ نشده و در نتيجه مردم با کمبود تعرفه مواجه شوند و آنها امروز بهانه اي ديگر براي تهمت و اعتراض داشته باشند،ليکن اظهارات فعلي ايشان جاي اين سوال را باقي مي گذارد. 
6- با توجه به شکوه و عظمت حضور ملت از ساعات اوليه در سر صندوقهاي راي، صفوف متراکمي تشکيل شده بود و به همين دليل نيز به کليه شعب گفته شد به محض آنکه تعداد تعرفه هاي باقيمانده به عدد 100 رسيد سريعا خبر دهيد و قبل از اتمام آنها، تعرفه هاي موردنياز براي آنها ارسال مي شد . 
با اينکه تبليغات همه جانبه اي هم از سوي هواداران ايشان سازماندهي شد و به دروغ آشکار متوسل شدند که قرار است در صندوق هاي مستقر در مساجد تقلب صورت گيرد ! و مردم را به سوي صندوق هاي مستقر در مدارس دعوت کردند . 
7- با توجه به قانون انتخابات ، راي دهندگان مجاز هستند در هر نقطه اي از کشور که بخواهند راي بدهند . لذا سيال بودن تعداد راي دهندگان ، موجب مي شود تا نتوان دقيقا برآورد کرد که در هر صندوق چند نفر مراجعه مي نمايند از اين رو در شعب اخذ راي ، با در نظر گرفتن آمار راي دهندگان در آخرين انتخابات در هر شهرستان و صندوق تعداد تعرفه متناسب تحويل داده شدو تنها تعداد معدودي از شعب اخذ راي با کمبود تعرفه مواجه شدند که به سرعت تعرفه لازم تحويل گرديد . 


ه-محدود کردن زمان راي گيري 
محدود کردن زمان راي گيري نيزمانند بسياري از مطالب ديگر ايشان خلاف واقع است ، زيرا راي گيري به درخواست فرمانداران و با دستور وزير کشور ، چهار بار و تا ساعت 22 تمديد شد. لازم به ذکر است که انتخابات رياست جمهوري نهم از ساعت 9 صبح شروع شده بود ولي انتخابات دهم از ساعت 8 صبح آغاز گرديد،(يعني 1 ساعت زودتر)و طبق قانون تا ساعت 18 ادامه يافت و وقت دوم از 18 تا 19 تمديد شد و بار سوم از ساعت 19 تا 20 تمديد گرديد و بار چهام از20 تا 21 تمديد شدو بار پنجم از 21 تا 22 تمديد گرديد و در نهايت نيز در اطلاعيه رسمي ستاد انتخابات کشور اعلام گرديد تا زمانيکه راي دهنده در مقابل شعبات وجود دارد افراد به داخل شعبه هدايت شده و از آنها راي گيري به عمل آيد ، به طوريکه در برخي از شعب تا پاسي از نيمه شب نيز راي گيري ادامه داشت . 
ايشان ادعا کرده اند که چهار نفر از ستاد ايشان به وزارت کشور مراجعه نموده اند و تقاضاي ملاقات با وزير کشور جهت تمديد مهلت اخذ راي داشته اند و به آنها اجازه ملاقات داده نشده است ، در حاليکه چهار تن از نمايندگان ايشان به نام آقايان بهزاديان نژاد ، علي ربيعي ، مهرعليزاده و فرد ديگري به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند و بيش از يک ساعت با رئيس ستاد انتخابات کشور ملاقات داشتند و سخنان و درخواست هاي ايشان شنيده شد و پاسخ هاي مستدل ستاد انتخابات کشور را نيز دريافت نمودند . 
و-انتقال صندوق ها به فرمانداري 
آقاي موسوي ادعاي عجيبي ديگري نيزنموده اند که مانند بقيه سخنان ايشان ، بدون استناد مي باشد . 
ايشان ادعا نموده اندکه در مرحله شمارش آراء و تنظيم صورتجلسات در شعب اخذ راي ، هيچ نظارتي از سوي نمايندگان کانديداها وجود نداشته است ، در حاليکه نمايندگان ايشان در صندوق هاي اخذ راي تا پايان شمارش آراء و تنظيم صورتجلسات و امضاء فرم هاي مربوطه ، در شعب اخذ راي حضور داشته و اعداد و ارقام فرم هاي مذکور را يادداشت نموده اند و بر تمامي مراحل شمارش آراء و اعلام نتايج صندوق ها نظارت داشته اند . اين در حاليست که تمامي صندوق ها با حضور اعضاء اجرايي شعبه ، نماينده فرماندار ، بازرسان ، ناظران شوراي نگهبان ، محافظان صندوق ها و نمايندگان نامزدها شمارش شده است ، يعني موقع شمارش آراء حداقل 14 نفر در محل هر صندوق حضور داشته اند . 
ايشان در بخش ديگري از نامه خود به اعلام نتايج شمارش آراء صندوق ها به وسيله صدا و سيما اعتراض کرده اند ، درحاليکه اين اقدام ستودني ستاد انتخابات کشور ، شايسته تقدير است زيرا در انتخابات ادوار گذشته معمولاً مردم حداقل تا 12 ساعت پس از پايان برگزاري انتخابات ، هيچگونه اطلاعي از نتايج شمارش آراء نداشتند و از سوي مسئولان انتخابات به آنها اطلاع رساني نمي شد .همانگونه که همگان از مدت ها قبل اطلاع دارند در اين انتخابات به دليل ضرورت اطلاع رساني سريع به مردم نرم افزاري طراحي گرديد و نتايج شعب اخذ راي ، مستقيماً از شعبه ها به ستاد انتخابات کشور ارسال مي شد و بلافاصله به صورت نوبه اي به اطلاع مردم مي رسيد . و اين امر نه تنها هيچ منافاتي با قانون انتخابات رياست جمهوري ندارد بلکه در راستاي احترام به حق مردم براي اطلاع رساني سريع از نتيجه انتخابات مي باشد . ما مردم را نامحرم ندانسته و سعي نموديم هر نتيجه اي که به ستاد انتخابات کشور مي رسد ، در اختيار مردم نيز قرار گيرد . البته از ساعت 12 ظهر روز شنبه 03/88/23 که فرم هاي 28 انتخابات ( اعلام نتايج شهرستان ها ) به تعداد معتنابهي رسيد ، اعلام نتايج بر اساس اين فرم ها ادامه يافت . 
اگر آقاي موسوي ادعا دارند که نتايج انتخابات و تجميع آراء واقعي نبوده ،مي بايست دلايل خود را اعلام و مستندات خويش را ذکر مي نمودند. 
ايشان با ذکر نامه نمايندگان سه نفر از نامزدها ، ادعا کرده اند که اين نمايندگان که در ستاد انتخابات کشور مستقر بودند ، از جريان اعلام نتايج بي خبر بوده اند . اي کاش ايشان بدون عصبانيت ، لحظه اي در قانون انتخابات تامل مي کردند تا مي فهميدند که ستاد انتخابات کشور ، صرفاً موظف است نتايج فرم هاي 28 ( اعلام نتايج شمارش آراء شهرستان ها ) را به نمايندگان نامزدها اعلام نمايد و ارائه نتايج فرم هاي رايانه اي واصله از شعب اخذ راي به اين افراد بر عهده وزارت کشور نيست . البته در راستاي اجراي قانون ، کليه فرم هاي 28 واصله از شهرستان ها بدون تاخير به اين نمايندگان ارائه مي شد. نکته قابل ذکر اينکه نمايندگان برخي نامزدها ، وقتي در ساعت حدود 6 صبح از ناکامي نامزدهاي خود مطلع شدند ، ستاد انتخابات را به اختيار خود ترک نمودند .
ز-نسبت دادن آرايش سبد آراء 
يکي از مسائلي که به نظر آقاي موسوي قابل تامل بوده و صحت انتخابات را مورد ترديد قرار داده ، نسبت تقريباً ثابت آراء کانديداها در تمام مناطق کشور بوده است ! در اين رابطه ذکر موارد زير مفيد به نظر ميرسد. 
1- توجه ايشان را به اين نکته معطوف مي داريم که آراء کانديداها در مناطق کشور ثابت نبوده و به عنوان مثال خود ايشان در رتبه بندي آراء دراستانهاي آذربايجان غربي و سيستان و بلوچستان نفر اول مي باشند . 
2- اگر مردم کشور در اکثريت بالايي از شهرستانها ، جناب آقاي دکتر احمدي نژاد را مورد اعتماد و تاييد قرار داده اند ، بهتر است آقاي موسوي دليل اين امر را در عملکرد و شعارهاي ايشان جستجو کند و اصل انتخابات و حماسه عظيم قريب به40 ميليوني ملت بزرگ ايران را زير سوال نبرد . 
3- ادعاي ايشان در مورد عدم کسب اکثريت آراء نامزدها در محل تولدشان ، ناشي از اطلاعات کذبي است که به ايشان رسيده وگرنه بر طبق نتايج انتخابات که در صدا وسيما نيز اعلام شده و نيز آماري که هم اکنون در سايت پرتال وزارت کشور وجود دارد ،آقاي موسوي در زادگاه خود يعني در شهرستان شبستر ، آقاي رضايي در شهرستان لالي و آقاي احمدي نژاد در گرمسار حائز اکثريت آراء شده و آراء آقاي کروبي در شهرستان اليگودرز حائز بهترين نتيجه خود در کل کشور يعني در رتبه دوم قرار دارد .ضمن اينکه به لحاظ عقلي هم هيچ الزامي وجود ندارد که حتما اهالي يک شهرستان به همشهري خود راي دهند. 
4- اعلام نتايج به تفکيک استانها و شهرستان هاي سراسر کشور از سوي ستاد انتخابات کشور رسماً منتشر و توسط صدا وسيما و جرايد و رسانه ها اعلام گرديد . هم اکنون نيز براي اولين بار در طول تاريخ انتخابات ، اعلام نتايج انتخابات به تفکيک شعب اخذ راي از سوي ستاد انتخابات کشور در حال انجام است که به خودي خود نشانگر صحت انتخابات و اطمينان برگزار کنندگان از درستي عملکرد خويش مي باشد . 
و اما در مورد قسمت انتهايي نامه ايشان که اشاره به تخلفات ادعايي مربوط به قبل از برگزاري انتخابات از قبيل استفاده از رسانه ملي،استفاده از وسايل نقليه دولتي،افتتاح پروژههاي عمراني ،پرداخت معوقه کارکنان دولت،توزيع سهام عدالت و امثال آنها را داشته است،لازم به ذکر است با اين گونه ادعا ها هيچ خدشه اي به راي مردم وارد نمي شود. و مردم فهيم و آگاه ما با توجه به همه اين تبليغات و مباحثات به نامزد مورد نظر خودراي داده اند و اين موضوعات قبل ازبرگزاري انتخابات هم از سوي ايشان و طرفدارانشان و رسانه هاي همسو با حجم وسيع مطرح گرديد و ليکن مردم براساس شناخت خود از نامزد ها 40 ميليون راي به صندوق ها ريختند و سرنوشت انتخابات را با راي خود رقم زدند. بديهي است تک تک آراء 40 ميليوني مردم فارغ از اينکه به چه نامزدي تعلق گرفته است براي مسئولين برگزار کننده انتخابات محترم بوده وما به عنوان خادمين ملت دست تک تک آنها را به خاطر خلق اين حماسه تاريخي مي بوسيم. 
و در آخر آقاي موسوي بايد به اين نکته توجه داشته باشد که اگر خدمات دولت و مقدمات انتخابات را باعث ابطال انتخابات مي دانستند بايد از ابتدا با اعلام باطل بودن انتخابات در انتخابات شرکت نمي کردند نه اينکه پس از عدم کسب راي لازم در انتخابات،موضوعات اتفاق افتاده ادعايي قبل از برگزاري انتخابات را بهانه اي براي ابطال آراء حدود 40 ميليوني راي ملت اعلام مي کرد. 
رفتار آقاي موسوي اين ذهنيت را تقويت ميکند که ايشان با اين هدف شرکت کردند که اگر موفق به کسب اکثريت آراء شدند انتخابات خوب است و اگر شکست خوردند انتخابات باطل و بد است. ازجناب آقاي موسوي خواستاريم به قانون و راي مردم احترام قائل شده و قانون گرايي را در رفتار خودشان نشان دهند. 

محسن رضايي از شکايت خود به شوراي نگهبان انصراف داد

"محسن رضايي" نامزد انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري سه شنبه شب با ارسال نامه اي به شوراي نگهبان ، از شکايت خود منصرف شد.
به گزارش ايرنا ، متن نامه محسن رضايي به دبير شوراي نگهبان به اين شرح است: 
حضرت آيت الله جنتي 
دبير محترم شوراي نگهبان 
سلام عليکم؛ 
احتراماً به استحضار ميرساند؛ طبق روال قانوني، دغدغه‏ها و شکايات مربوط به انتخابات 22 خرداد را که حماسه‏اي بي نظير و نمود بارز مردمسالاري ديني در نظام مقدس جمهوري اسلامي بود، در روزهاي گذشته به آن نهاد محترم که مرجع رسيدگي قانوني به شکايات است، منعکس نموده و در اين پيگيري نيز جدي بودم. اما با توجه به محدوديت زماني، اکنون که وضعيت سياسي - امنيتي و اجتماعي کشور وارد شرايط حساس و تعيين کننده‏اي شده که از نتايج انتخابات مهم‏تر مي‏باشد، لذا وظيفه مي‏دانم خود و ديگران را به کنترل وضعيت فعلي ترغيب نمايم و از آنجا که عهدي با خداي خود بسته‏ام تا همواره سربازي فداکار براي انقلاب اسلامي، رهبري و مردم باشم، بدينوسيله انصراف خود را از پيگيري شکايت‏هاي مطرح شده اعلام مي‏دارم.

فوری: تکذیب انتصاب تجمع روز چهارشنبه به مهندس موسوی

۲ تير ۱۳۸۸ 

در پی انتشار اخباری مبنی بر انتصاب تجمع روز چهار شنبه در مقابل مجلس شورای اسلامی به ستاد آقای مهندس موسوی، پیگیری خبرنگار کلمه حاکی از آن است که این تجمع هیچ گونه ارتباطی به ستاد ایشان و شخص مهندس موسوی ندارد و به صورت مستقل برگزار می شود.

آخرين آخبار