آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ تیر ۷, یکشنبه

فيس بوك مير حسين موسوي اعلام كرد

ساعت 18- 20، مکان: خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، کوچه قبا، مسجد قبا،

یکشنبه 88/4/7 به مناسبت سالگرد هفتم تیر مراسمی در مسجد قبا برگزار خواهد شد که مجوز هم دارد مضمون این فراخوان را در ادرس فيس بوك مير حسين موسوي http://www.facebook.com/mousavi می توانید مشاهده کنید.

مرا دستگير کردند اعتراف نمي‌کنم!

بهمن فرمان آرا کارگردان مبتذل‌ساز پيش از انقلاب و وابسته به جريان روشنفکري غرب‌زده که با سياست تساهل و تسامح مهاجراني وزير ارشاد دولت خاتمي مجوز فيلمسازي در ايران را دريافت کرده با انتشار نامه‌اي رسماً از رفتار آشوب‌طلبان حامي موسوي حمايت کرد.
به گزارش ايرنا روزنامه جوان در ستون اخبار غيررسمي خود نوشت: 

**اقدامات انفعالي آشوبگران 
پس از برخورد منطقي دستگاه امنيتي و انتظامي کشور با آشوبگران و اغتشاش‌طلبان، سران اين جريان در اقداماتي انفعالي قصد زنده نگه داشتن جريان آشوب و اغتشاش را دارند. بنابراين گزارش براساس آخرين تصميم جلسه دو شب پيش برخي سرشبکه‌هاي آشوب، قرار بر اين شده است که دنباله اغتشاشات با مواردي همچون ديوارنويسي و ... ادامه يابد. 

**مخملباف همکار نوري‌زاده شد! 
محسن مخملباف کارگردان سينما که مسؤوليت ستاد خارج از کشور ميرحسين موسوي را به عهده داشت رسماً همکار علي‌رضا نوري‌زاده، روزنامه‌نگار ضدانقلاب مقيم لندن شد. به گزارش «جوان» در پي آشوب‌هاي اخير حاميان موسوي در تهران جمعي از به اصطلاح روزنامه‌نگاران فراري خارج از کشور با راه‌اندازي خبرگزاري رسماً وظيفه اطلاع‌رساني يک طرفه و هدفمند پيرامون اتفاقات تهران را عهده‌دار شدند. عليرضانوري‌زاده جاسوس موساد، محسن سازگارا عامل سيا، نوشابه اميري روزنامه‌نگار فراري، هوشنگ اسدي روزنامه‌نگار فراري و محسن مخملباف کارگردان تندرو سابق و وابسته به جريان تجديدنظر‌طلب کنوني از مسؤولان اين خبرگزاري هستند. 

**مرا دستگير کردند اعتراف نمي‌کنم! 
بهمن فرمان آرا کارگردان مبتذل‌ساز پيش از انقلاب و وابسته به جريان روشنفکري غرب‌زده که با سياست تساهل و تسامح مهاجراني وزير ارشاد دولت خاتمي مجوز فيلمسازي در ايران را دريافت کرده با انتشار نامه‌اي رسماً از رفتار آشوب‌طلبان حامي موسوي حمايت کرد. وي دراين نامه که با عنوان «ترسو هزار بار مي‌ميرد و شجاع يک بار» منتشر شده مدعي شده که مرا دستگير خواهند کرد و من سخنانم را قبل از بازداشت مي‌گويم! وي گفته که ساکت نمي‌توان نشست! گفتني است فرمان آرا از جمله سينماگران حامي موسوي در انتخابات بود که پس از عدم پيروزي کانديداي مورد نظرشان دست به برخي نامه‌پراکني‌هاي انفعالي زده‌اند. 

**دستگيري چند تبعه بيگانه 
شنيده شده است چند تبعه افغاني با 15 خط موبايل و 4 خط تلفن ماهواره‌اي ثريا و 20 ميليون تومان پول نقد در ارتباط با درگيري‌ها و آشوب‌هاي اخير در تهران توسط نهادهاي انتظامي دستگير شده‌اند. 

**اشک‌هاي حجاريان و مقايسه ايران و اسراييل! 
سعيد حجاريان که روزهاي گذشته اخباري مبني بر فوت او در زندان منتشر شده بود روز گذشته با همسر و برادرش ديدار کرد! وي دراين ديدار در حالي که نمي‌توانست صحبت کند بشدت اشک مي‌ريخت. يکي از نزديکان وي پس از اين ديدار گفت: من نمي‌دانم چرا چنين موجودي را آورده‌اند براي بازجويي، او اصلاً حالش خوب نيست. وي همچنين ضمن مقايسه حجاريان با شيخ احمد ياسين رهبر فقيد فلسطيني که بر روي ويلچر توسط موساد به شهادت رسيد تلويحاً ايران را با رژيم اشغالگر قدس مقايسه کرد! 

**دور جديد آشوب‌ها توسط پس‌مانده اوباش 
شنيده شده است که قرار است پس از انتشار جواب نهايي شوراي نگهبان و پايان مهلت پنج روزه اين شورا دور جديدي از آشوب‌ و اغتشاش توسط پس‌مانده‌هاي اوباش که از دست قانون گريخته‌اند آغاز شود. پس از دستگيري سرشاخه‌هاي اصلي آشوب و اغتشاش در تهران هنوز برخي پس‌مانده‌هاي آنها درصدد ادامه آشوب‌ها هستند که البته اين اقدامات کور توسط نهاد‌هاي انتظامي و بسيج خنثي خواهد شد و امنيتي که توسط اين نهادها مجدداً به مردم هديه داده شده خدشه‌دار نخواهد شد. 

توضيح کيهان درخصوص شايعه حذف ستون مطالب آيت الله جوادي آملي

در پي شايعه حذف ستون مربوط به مطالب آيت الله جوادي آملي در روزنامه کيهان ، سرويس معارف اين روزنامه در شماره امروز خود از انتشار سلسله مباحث تفسيري آيت الله جوادي آملي خبر داد.
به گزارش ايرنا اين روزنامه در توضيحات خود در اين خصوص آورده است:به مناسبت اجراي طرح مسابقات قرآني 1443 در تابستان امسال با محوريت سوره اسراء در شبکه هاي مختلف صدا و سيما، روزنامه کيهان درنظر دارد به منظور تعميق بيشتر مفاهيم قرآن کريم و تعميم بهره مندي از خوان گسترده الهي، ستون «صراط هدايت» را منتشر نمايد. 
اين ستون اختصاص به مباحث تفسيري منتشر نشده حکيم فرزانه و مفسر گرانقدر آيت الله جوادي آملي دارد و روزهاي فرد (يکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه) در صفحه معارف روزنامه منتشر خواهد شد. 
گفتني است در ايام تابستان، اين ستون به مناسبت طرح قرآني 1443 به تفسير سوره مبارکه اسراء اختصاص دارد.

گزارشي از شرايط بغرنج روحى و مواضع غيرمنطقى موسوي

گزارش منابع مختلفي که اين روزها با ميرحسين موسوي ديدار کرده‌اند، ‌ از شرايط روحي بغرنج و عصبي توام با مواضع غيرمنطقي اين کانديداي انتخابات رياست جمهوري حکايت دارد.
به گزارش ايرنا يک منبع آگاه در گفت‌وگو با «جوان» گفت: ‌ متأسفانه برخي اطرافيان ميرحسين، قبل از انتخابات وي را در فضاي ايزوله قرار داده و به وي القا کرده بودند که صددرصد پيروز انتخابات است. برخي گروه‌هاي حامي موسوي، خصوصاً حزب کارگزاران نيز با ارائه نظرسنجي‌هاي غيرواقعي، ‌ به توهم پيروزي قطعي وي دامن زده بودند. وي افزود: ‌ با اين القائات، ‌ در پي اعلام نتايج واقعي انتخابات، ‌ ميرحسين موسوي دچار بحران روحي و عصبي شديدي شده که اتخاذ مواضع غيرمنطقي از ويژگي‌هاي بارز اين شرايط خاص روحي است. 
در همين حال يکي از نمايندگان عضو کميته حقيقت ياب مجلس گفت: ‌ در ديدار اعضاي اين کميته با ميرحسين موسوي هيچ استدلال قابل توجهي از جانب وي براي ابطال انتخابات شنيده نشد، اما يکي از مهم‌ترين حاميان موسوي در ديدار کميته حقيقت‌ياب با اشاره به اين که ميرحسين حرف‌هايش را به شما نمي‌زند بلکه به من مي‌گويد، ‌ تأکيد‌ کرد که ابطال انتخابات کف خواسته ميرحسين است. 
يکي از چهره‌هاي معتدل نزديک به ميرحسين موسوي نيز که از مواضع غيرمنطقي وي در مسائل اخير بسيار ناراضي است، از فشار برخي چهره‌هاي پشت پرده بر موسوي براي ادامه مسير در پيش گرفته شده، ‌خبر داد. 
وي گفت:‌ متأسفانه برخي چهره‌هاي سياسي اصلاح‌طلب به جاي آرام کردن فضا و تلاش براي متعادل کردن مهندس موسوي، وي را براي ادامه حرکت نامتعادل کنوني تحت فشار قرار داده‌اند. وي افزود: ‌ برخي اعضاي مجمع روحانيون، بويژه آقاي موسوي خوئيني‌ها به شدت ميرحسين را براي عدم تمکين به قانون تشويق مي‌کنند. 
اين عضو ستاد ميرحسين ادامه داد: ‌برخي اعضاي ارشد مجمع روحانيون به ميرحسين فشار مي‌آورند که تو با آمدنت موجب کناره‌گيري خاتمي از عرصه انتخابات و شکست اصلاحات شدي و اکنون بايد راهي را که شروع کرده‌اي تا آخر ادامه دهي. 
وي افزود: ‌صدور بيانيه تند مجمع روحانيون نيز براي تشويق موسوي به ماندن در صحنه و ادامه مقاومت در برابر نهادهاي قانوني صورت گرفت. 
اما غيرمنطقي‌ترين موضع ميرحسين موسوي در جريان ديدار وي با يکي از مسؤولان کشور بيان شده است. اين مقام مسؤول که براي شنيدن استدلال‌هاي موسوي براي ابطال انتخابات رياست جمهوري به دفتر وي رفته بود،‌ پس از آن که با حرف منطقي قابل توجهي از جانب ميرحسين مواجه نمي‌شود از او سؤال مي‌کند که «اگر فرضاً نتايج انتخابات 22 خرداد ابطال و انتخابات ديگري برگزار شود و در آن انتخابات هم شما رأي نياوري آن وقت چه موضعي اتخاذ خواهيد کرد؟» ميرحسين موسوي در پاسخ به اين سؤال مي‌گويد:‌ «آن انتخابات هم بايد ابطال شود!» 

کروبی با نگارش نامه ای با شورای نگهبان اتمام حجت کرد

۷ تیر ۱۳۸۸ 

سحام نیوز : مهدی کروبی با نگارش نامه ای به شورای نگهبان با اعضای این شورای اتمام حجت کرد . کروبی دراین نامه خواستار ان شد تا این شورا به لحاظ حقوقی و حسب وظیفه شرعی و قانونی به مانند دوره حضرت امام با استناد به نظر رهبری و واگذاري بار مسئوليت ان به رهبري به حسب مصلحت انتخابات را تایید کند و نگذارد جایگاه شورای نگهبان نزد افکار عمومی بیش از این تنزل پیدا کند.
متن کامل نامه به شرح زیر است : 
باسمه تعالي
شورای محترم نگهبان 
با سلام

در ارتباط با این انتخابات برای آخرین بار سخنی مشفقانه و دوستانه با شما می گویم و امیدوارم خارج از حب و بغض ها و در جهت منافع ملی و حاکمیت نظام توجه لازم را به آن مبذول فرمایید.
همانطور که در نامه قبلي خود به شما متذکر شدم، تنها راه اعاده اعتماد از دست رفته مردم نسبت به حق آنان در تعین سرنوشت شان ابطال انتخاباتی است که به اذعان امارهای ارائه شده تنها در بیش از 170 شهرستان مشارکتی بین 95 تا 145 درصد داشته و میزان تخلفات آن از مرز ... گذشته است. این امر می تواند به احياي اعتماد از دست رفته مردم نسبت به حق آنان در تعین سرنوشت شان منتهی شود. متاسفم که بگویم عملکرد شوراي نگهبان در دو دهه گذشته جایگاه این نهاد حقوقی را بشدت نزد افکار عمومی تنزل داده است. پیش از ورود به بحث این انتخابات، لازم می دانم عملکرد شورای نگهبان در دو دهه گذشته را به امید تغییر نگرش این شورا مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی، به اجمال مورد نقد و بررسی قرار دهم.
همانطور كه مي دانيد بعد از رحلت بنیانگذار انقلاب، در انتخابات چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی برای اولین بار شورای نگهبان در پرتو تفسیر نظارت استصوابی به حذف بیش از 40 تن از نمایندگان مجلس با سوابق سه دوره، دو دوره و یک دوره نمایندگی اقدام کرد. نگرش حذفی چهره هایی از جمله نائب رئیس مجلس شورای اسلامی را در بر گرفت و متاسفانه تعامل و تلاش اینجانب در آن مقطع ره به جایی نبرد. در آخرین روز مجلس ، سوم ششم خرداد ماه سال 1371 سخنانی ایراد نمودم و این نگرش مخرب را مورد نقد قرار دادم. در آن روز با تاسي از تاریخ کهن این سرزمین به نقل حکایتي مربوط به نگارش مظفر با (ز) رئی توسط حاکم قلدری که هر آنچه اراده می کرد باید بلافاصله اجرا می شد، پرداختم. در ان روز گفتم این حاکم قلدر نامه ای نگاشت و مظفر را با (ز) رئی نوشت. به ایشان گفتند، قبله عالم مظفر را با(ظ) دسته دار می نویسند و این از ادبیات ماست. حاکم گفت، بگویید از این پس مظفر را با (ز) رئی بنویسند. بعد از نقل این حکایت، گفتم حال که نصایح و استدلال های ما را نمی پذیرید و وقعی به آن نمی گذارید، ما می رویم و در آینده نزدیک نتیجه مظفر با (ز) رئی را می بینیم.
4 سال بعد در انتخابات مجلس پنجم با شکل گیری جریان کارگزاران سازندگی، شرایط به گونه ای رقم خورد که شکست جریان راست در مرحله اول بطور جدی مطرح شد، لذا تهاجم همه جانبه و هجمه سنگین به این گروه از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی وارد شد. به نحوي که در آستانه مرحله دوم افراد شناخته شده ايي كه مشتاقانه به آن ليست پيوسته بودند خواستار خروج از لیست مذکور شدند. علیرغم آن همه تخريب و هجمه و ابطال انتخابات در شهر هایی نظیر اصفهان، شاهد شکل گیری اقلیت قدرتمندی در مجلس بودیم و یکسال بعد در انتخابات دوم خرداد 1376 همگان نتیجه نگارش مظفر با (ز) رئی را دیدند.
ضمن احترام به شخصيت جناب آقاي سيد محمد خاتمي و جايگاه علمي، فرهنگي و سياسي ايشان بايد اذعان كرد كه استقبال کم نظیر مردم به وي نه به لحاظ خصوصیات فردی ايشان بود و نه به خاطر کار گروهی ما، بلکه نه بزرگ به کسانی بود که حاضر نبودند اراده ملت را در تعیین سرنوشت شان به رسمیت بشناسند و خواهان تحمیل رای خود بر ملت بزرگ ايران بودند. حرکت مردم در دوم خرداد بیش از جنبه ایجابی، جنبه سلبی داشت و آقای خاتمی را با رای بی سابقه از کتابخانه ملی بر کرسی ریاست جمهوری نشاند.
به نظر مي رسيد دوستان با درس گرفتن از حماسه دوم خرداد به اصلاح نگرش خود بپردازند و در جهت نهادینه شدن دموکراسی در كشور قدم بردارند. اما بدنبال پیروزی اصلاح طلبان در مجلس ششم و اظهار نظر نمایندگان ملت كه اکثر انها در راستای ایفای وظایف نمایندگی شان ايراد شده بود و تنها در موارد معدودی برخی از نمایندگان به طرح مباحثی پرداختند که نباید وارد ان می شدند ، شاهد رد صلاحیت تعداد زیادی از نمايندگان ملت و حذف فله ای بسیاری از ثبت نام کنندگان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم مجلس شديم. این امر موجب قهر زیادی از مردم از روند انتخابات و تحریم انتخابات از سوی اکثریت اصلاح طلبان شد. اینجانب به همراه اندكي از دوستان با درک شرایط و تنها برای حفظ نظام و انقلاب در صحنه ماندیم و قبل از راي گيري با صراحت گفتم که ما مي مانيم و در انتخابات قربانی می شویم. 
در انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری در حالی که رئیس جمهور وقت،وزرا و مقامات دولتی از یکسو بدنبال کاندیدای مورد نظر خود بودند و شورای نگهبان و بخشي از نیروهای نظامی و شبه نظامي از سوی دیگر برای کاندیدای دیگر بی تابی می کردند به عرصه انتخابات وارد شدم. با وجود آنكه نظر سازي ها شرائط ديگري را پيش بيني مي كردند در 12 استان كشور پيشتاز شدم ، ولی بدنبال خواب معروف یکساعته اینجانب بعد از نماز صبح سرنوشت انتخابات با معجزه سخنگوی وقت شورای نگهبان آقای الهام به ناگاه تغییر كرد و در حالیکه سایت رسمی وزارت کشور از پیش تازی من خبر می داد با اختلاف چند صد هزار رای، کاندیدای مورد نظر آن شورا به جای اینجانب به مرحله دوم راه یافت و جالب آنکه آن انتخابات بلافاصله از سوی آن شورا تایید گردید.
در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی غم انگیز ترین انتخابات مجلس رقم خورد. در اين انتخابات رد صلاحیت با عدم احراز صلاحیت و با حذف گسترده و محرومیت تعداد بیشماری از ثبت نام کنندگان همراه شد . نكته حائز اهميت اینکه تعداد قابل توجهي از افرادي که در انتخابات دوره هفتم تائید صلاحیت شده بودند در انتخابات دوره هشتم رد صلاحیت شدند، بطوری که می توان ادعا کرد که در آن انتخابات محرومیت بی سابقه ای در حق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان در طول عمر قانونگذاری در ایران صورت پذیرفت. 
نگرش حذفی آن شورا و برنامه های نسنجیده رئیس جمهور در خلال 4 سال در کنار عوامل ديگر از جمله برنامه های ایجابی کاندیدا ها ، موجب حضور حماسه ای ایرانیان در انتخابات دهم رياست جمهوري شد، بطوریکه بعد از رفراندم جمهوری اسلامی بالاترین میزان مشارکت را در این انتخابات شاهد بودیم. آیا براستی این حماسه حضور برای اعلام حمایت از آقای احمدی نژاد و حامیان وی بوده است؟ آیا به صحنه آمدن 25 درصد از آرای خاموش از ذوق حضور ایشان و در جهت تایید برنامه های ایشان بوده یا برای تغییر؟ ما پیش از این انتخابات بر این باور بودیم که حضور پر شور مردم می تواند تخلفات احتمالی گروه های خودسر را تحت شعاع قرار دهد، غافل از این واقعیت که این انتخابات به نوعی مهندسی شده که حضور مردم تنها به متزله شرکت در نمایشی از پیش طراحی شده است. کسانی که با صراحت اندیشه امام مبنی بر میزان رای ملت است را در سال هاي گذشته به چالش کشیده اند و رای مردم را تنها زینت بخش حکومت تفسیر كردند، انتخاباتی رقم زدند که بر اساس آن برای هر کاندیدا سهمیه ای از این رای تعیین شده بود . از این رو منظور کردن 24 میلیون از آرای ملت قبل از شمارش توسط سایت های نزدیک به دولت و روزنامه های دولتی پيش بيني و صبح شنبه در روزنامه ی دولتی تیتر زده شد. نتایج مضحک اعلام شده آنچنان شوکی به جامعه وارد ساخت که اعتماد آنان نسبت به نظام بطور جدي زیر سوال رفت. حضور مسالمت آمیز میلیونی مردم كه بطور خود جوش اتفاق افتاد نتیجه بی تدبیری و رو شدن دست متقلبان و متخلفان برای ملت بود. اين حركت ملي كه اقشار مختلف جامعه را در بر گرفت فراتر از توان هر گروه حزب و يا دسته اي بود. اینجانب فرصت را غنیمت شمرده و تشکر خود را از ملت بزرگ ایران برای حضور بی نظیر شان در این انتخابات و تداوم حضور بعد از ان ابراز می کنم. همچنین تشکر خالصانه خود را از تمامی حامی يانم از جمله دراویش، برادران و خواهران اهل سنت ، زاگرس نشینان و بویژه دانشجویان و روشنفکران اعلام و تاکید می کنم،سهمیه اندك ارائه شده به من و شما و برنامه های اعلام شده مانع از پیگیری مطالبات مطرح شده نخواهد بود. 
انتظار اینجانب از شورای محترم نگهبان این است که برای حفظ جایگاه رفیع قانوني خود در قانون اساسی، انتخاباتی را که تخلفات و تقلب در آن بر همگان مشهود است باطل اعلام نماید.اگر اين شورا با اتکا به نظر رهبری، مبنی بر عدم بطلان که آن را بدعت و به مصلحت نظام نمی داند و قصد به تایید انتخابات دارد، حداقل به لحاظ حقوقی و حسب وظیفه شرعی و قانونی این انتظار می رود که مانند انتخابات مجلس سوم عمل نماييد. حتما بخاطر داريد كه بدنبال اختلاف پيرامون انتخابات مجلس سوم ميان شوراي نگهبان و وزارت كشور، حضرت امام نماینده اي جهت بررسی موضوع تعين كردند. هنگاميكه نظر ايشان بر صحت انتخابات قرار گرفت، شورای نگهبان در نامه خود با استناد به نظر امام و واگذار کردن بار مسئولیت بر دوش امام انتخابات را تایید کرد. اينبار شما نیز با استناد به نظر رهبری و واگذاري بار مسئوليت ان به رهبري به حسب مصلحت انتخابات را تایید کنید و نگذارید جایگاه شورای نگهبان نزد افکار عمومی بیش از این تنزل پیدا کند.
اما چرا تاکنون به شورای نگهبان نیامده ام. جایگاه شورای نگهبان مطابق اصول مندرج در قانون اساسی مشخص است متاسفانه تعدادی از اعضای آن شورا از طرفداران و یا اعضاي متعصب این دولت هستند. يكي از فقها آن شورا پیش از انتخابات می فرمایند نظر رهبری آقای احمدی نژاد است و عبور از ایشان صلاح نیست و یا فقیه دیگری در سفر ها و تريبون نماز جمعه حمایت بی دریغ خود را از ایشان اعلام می کند و حتی نامه نگاری های اقاي احمدي نژاد با برخی از سران دنیا که بدون پاسخ مانده را با نامه امام مقایسه کرده و در مدح آن خواستار درج آن در کتب درسی می شود و یا حقوقدانی از آن شورا كه اتفاقاً در انتخابات قبلی ریاست جمهوری نقش کلیدی داشته در سمتهاي متعددي در اين دولت از جمله وزیر دادگستری و سخنگوی دولت دارد و همچنين حقوقدان دیگري عضو رسمي دولت است. آيا با اين تركيب می توان به بی طرفی اين شورا در جهت انجام وظائف قانوني اش امیدوار بود؟
اینجانب با توجه به شرایط موجود کشور و حساسیت مردم از شما می خواهم به نگارش مجدد مظفر با (ز) رئی اقدام نکنید زیرا در دوم خرداد 1376 و بيست و دوم خرداد 1388 حضور بی نظیر مردم حاوي پیام مهمي بود که عدم توجه به متن پیام بيست و دوم خرداد و تلاش در جهت تغییر آن ممکن است عواقب جبران ناپذير و نگران کننده ای برای نظام بدنبال داشته باشد. نمي توان حضور میلیون ها معترض که بصورت مدنی و مسالمت آمیز اعتراض خود را بیان داشتند ناديده گرفت ويا با بكارگيري تعابیر ناپسندی از قبیل خس و خاشاک ،اراذل و اوباش، شورشیان، اغتشاش گران و آشوبگران ملتي را در مقابل نظام قرار داد. حتما واقفيد بكارگيري این عبارات بهانه ای بدست گروه های خودسر و لباس شخصی هاي بي مسئوليت داده تا با توسل به زشت ترین الفاظ و وحشیانه ترین رفتار که قلم از بیان آن عاجز است به مقابله با مردم در جهت سرکوبی آنان بپردازند. بدیهی است در برابر هر حرکت مبارک و میمونی افرادی ماجراجو از خود تحرکاتی نشان می دهند که البته این تحرکات از سوی خود مردم کنترل می شود و شاهد ان بودیم که مردم اجازه سوءاستفاده به انها نمی دادند بنابراین باید تخریب ها و تعرض به اموال عمومی در فضایی سالم باید مورد بررسی قرار گیرد تا روشن شود که چه کسانی این نحو کارها را انجام دادند.
فراموش نكنيم كه امام در نامه عارفانه خود می فرماید "جان من فدای تک تک ملت ایران." بارها و بارها از کرامت و شان انسانی سخن گفتیم و با استناد به آیه کریمه "و لقد کرمنا بنی آدم" از شان انسانی صرف نظر از باور های آنان در پرتو تعالیم اسلامی قلم فرسایی کردیم،اما در قبال يك طرح مسئله و اعتراض مدني كه در قانون اساسي به رسميت شناخته شده به جای حل مساله به پاک کردن آن روی آورده شده است. این نامه اتمام حجت من با شماست و تنها برای حفظ جمهوری اسلامی که در آن جمهوریت،اسلامیت و ایرانیت مورد توجه قرار گيرد تهيه و تقديم شده است.

والسلام
مهدی کروبی 

فوری! فوری! 1شنبه / 7 / 4 / 88

نقل قول از سایتهای حامی میر حسین موسوی:
"اخبار رسیده حاکی از این است که میرحسین موسوی به همراه خانواده در مراسم مسجد قبا جهت مراسم 7 تیر بزرگداشت بهشتی حضور خواهد یافت.
وعده ما ساعت 6 امروز88/4/7 یک شنبه مسجد قبا"

آخرين آخبار