آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ مرداد ۱۸, یکشنبه

تونل توحيد در تقاطع کلهر ريزش كرد + عکس

۱۸ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۳:۰۸
دقايقي پيش تونل توحيد در تقاطع كلهر ريزش كرد.


به گزارش فارس، دقايقي پيش بخشي از تونل توحيد در تقاطع بزرگراه نواب و خيابان كلهر ريزش كرد و يك موتور سوار به داخل حفره ايجاد شده سقوط كرد كه با تلاش مأموران آتش‌نشاني از حفره ايجاد شده خارج شد.


با توجه به اينكه در لحظه ريزش چراغ راهنمايي تقاطع قرمز بوده است، خودرويي از تقاطع عبور نمي‌كرده است. كارگران حاضر در صحنه عنوان مي‌كنند كه يك بيل مكانيكي با راننده در تونل حضور داشته و احتمالا زير آوار مانده است.

آمار متفاوت از حادثه دیدگان نشست زمین نواب
۱۸ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۶


در پي نشست زمين بين بزرگراه «نواب صفوي» تا خيابان «كلهر»، چهار تن مصدوم شدند و يك تن نيز جان خود را از دست داد.

معمار ـ مدير كشيك اورژانس تهران ـ در گفت‌وگو با ايسنا، درباره مصدومان احتمالي اين حادثه، اظهار كرد: پس از آگاهي از وقوع اين حادثه، پنج آمبولانس، يك اتوبوس آمبولانس و يك موتورآمبولانس در محل مورد نظر حاضر شدند.

وي ادامه داد: اين حادثه پنج مصدوم در پي داشت كه يكي ازاين مصدومان، راننده لودر بود كه متاسفانه جان خود را از دست داد. يك تن ديگر از مصدومان به بيمارستان امام خميني (ره) منتقل شد و سه مصدوم ديگر نيز در محل حادثه به صورت سرپايي درمان شدند.

همچنين بهروز تشكر ـ مدير روابط عمومي سازمان آتش‌نشاني تهران ـ نيز اظهار كرد: بر اثر نشست خيابان، گودالي با دهانه حدود 20 متر و عمق هشت متر بين خيابان «كلهر» و «اروميه» واقع در خيابان «نواب صفوي» بوجود آمده است.

وي ادامه داد: علت وقوع اين حادثه سست بودن خاك در اين منطقه عنوان شده است.

گفتني است، درويش زاده ـ مدير ايستگاه آتش‌نشاني منطقه يك ـ نيز سقوط دو موتورسيكلت‌سوار به داخل حفره را تكذيب كرد و افزود: اين حادثه حدود ساعت 11:45 به آتش‌نشاني گزارش شد كه اولين ايستگاه در ساعت 11:53 در محل حاضر شد.

درويش‌زاده با بيان اين كه طي بازديد انجام شده، يك قنات قديمي در محل حادثه وجود داشته است، افزود: ارتباط اين حادثه با تونل توحيد منتفي است، چون محل وقوع حادثه با سطح بالاي تاج تونل 24 متر اختلاف فاصله دارد.

وي در رابطه با مصدومان نيز برخلاف اظهار نظر اورژانس اعلام كرد كه حادثه تاكنون هيچ مصدومي به همراه نداشته است.

سرعت اینترنت در کره 500 برابر ایران

سرعت اینترنت رایگان در کره جنوبی ٥٠٠ برابر سرعت اینترنت پولی در ایران است واینترنت پرسرعت (ADSL) به معنای واقعی در ایران وجود ندارد.

به گزارش پارسینه کارشناسان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اذعان بر این موضوع می گویند: طبق استانداردهای بین المللی حداقل سرعت اینترنت ADSL، ٥١٢ کیلو بیت در ثانیه است، درحالی که در ایران این سرعت به کمتر از ١٠٠ کیلو بیت در ثانیه می رسد!

براساس برنامه چهارم توسعه تا پایان سال ٨٨ (پایان این برنامه) تعداد پورت های فعال ADSL باید به ٥/١ میلیون پورت برسد؛ درحالی که هم اکنون به جای ٩٠٠ هزار پورت فعال، کمتر از ١٠٠هزار پورت فعال ADSL وجود دارد. به عبارت دیگر نفوذ ADSL در ایران یک نهم میزان پیش بینی شده در برنامه چهارم توسعه است. متخصصان این حوزه معتقدند: شرکت مخابرات با فراهم نکردن تسهیلات لازم و محدود کردن سرعت اینترنت ADSL باعث ورشکستگی شرکت های PAP شده و اکنون نیز برخلاف اصل ٤٤ قانون اساسی در مورد لزوم توجه به امر خصوصی سازی، خود برای راه اندازی پورت های ADSL وارد عمل شده است.

دکتر علی اکبر جلالی، استاد دانشگاه علم و صنعت و پژوهشگرIT، می گوید: اینترنت پرسرعت در جهان استانداردهای خاصی دارد. در بسیاری از کشورهای دنیا سرعت ٥/١ مگابیت بر ثانیه را سرعت معمول برای اینترنت پرسرعت می دانند، این در حالی است که در برخی کشورها از جمله ایران ADSL(اینترنت پرسرعت) به عنوان یک وسیله ارتباط پرسرعت تلقی می شود که حداکثر سرعت آن فقط ١٢٨ کیلو بیت بر ثانیه برای مردم است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در حال حاضر در ایران اینترنت پرسرعت هنوز حتی برای کاربران به صورت ملموس و به معنای واقعی عرضه نشده است.

احتمال تعویق نماز جمعه 23/ 5 / 88 به امامت هاشمی رفسنجانی

سایت کانون جوانان حزب کارگزاران خبر داد که طبق روال گذشته ستاد نماز جمعه تهران ، نماز جمعه ٢٣/۵/٨٨ به امامت آیه الله هاشمی رفسنجانی رییس مجلس خبرگان رهبری با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسولین اقامه خواهد شد.

این سایت نوشته است: نماز عقیدتی - سیاسی جمعه، حاوی نكات عقیدتی جدی برای رستگاری دنیوی و اخروی بوده و نیز دارای تاثیرات ژرف و غیر قابل انكار در امور حكومتی و كشور دارا می باشد. همانگونه كه مقام معظم رهبری بر سخنان آیه الله هاشمی رفسنجانی مبنی بر دلجویی از آسیب دیدگان حوادث اخیر مهر تایید زدند امیدواریم در این هفته نیز مردم و مسولین از سخنان پر فیض آیت الله هاشمی رفسنجانی بهره برده و از نصایح ایشان برای برون رفت از مشكلات فعلی استفاده نمایند.


این گزارش در ادامه، افزوده است: اما در برخي محافل غير رسمي صحبت از اين است كه به خاطر فشارها از طرف گروهي خاص و تندرو بر ستاد ائمه ي جمعه ، نوبت آيت الله هاشمي رفسنجاني به تعويق بيفتد. ولي طبق روالي كه در اين ساليان وجود داشته است ، نوبت اين هفته متعلق به آيت الله هاشمي رفسنجاني است. فقط در صورت موافقت آيت الله هاشمي رفسنجاني ، جاي ايشان شخصي جايگزين خواهد شد. قابل ذكر است كه نماز جمعه ي ٢٦ تير ماه با حضور ميليوني مردم و به امامت آيت الله هاشمي برگزار شد و از اين رو اين احتمال وجود دارد كه نماز جمعه ي اين هفته نيز با حضور گسترده ي مردم مواجه شود.

آخرين آخبار