آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ آذر ۲۵, چهارشنبه

در شورای عالی امنیت ملی چه می گویند : فروپاشی مخملی، نظام را به زمین گرم زده!

«موج سبز» گزارشی را منتشر کرده که گفته می شود از یکی از جلسات شورای عالی امنیت ملی تهیه شده است ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۴ آذر ۱٣٨٨ -  ۱۵ دسامبر ۲۰۰۹

اخبار روز: «موج سبز» گزارشی را منتشر کرده که گفته می شود از یکی از جلسات شورای عالی امنیت ملی تهیه شده و در آن ضمن رد ادعاهای احمدی نژاد در مورد «کنترل بحران»، وضعیت حکومت متزلزل ارزیابی شده و از «فروپاشی مخملی» سخن رفته است:

كناره‌گیری معترضانه چهره برجسته جامعه روحانیت مبارز


8:37 عصر چهارشنبه، 25 آذر 1388
آیت‌الله محمد امامی كاشانی، چهره برجسته و شاخص جامعه روحانیت مبارز تهران در 6 ماه اخیر از حضور در جلسات شورای مركزی این تشكل خودداری كرده است.

به گزارش آینده، آیت‌الله امامی كاشانی، عضو فقهای شورای نگهبان و مسئول مدرسه عالی شهید مطهری كه پیش از این دبیر كلی جامعه روحانیت مبارز تهران را برعهده داشت، در اعتراض به تندروی‌های برخی اعضای این تشكل و عدم برخورد جامعه روحانیت مبارز با این افراد، از شركت در جلسات شورای مركزی این جامعه كناره‌گیری كرده است.
آیت‌الله امامی كاشانی استاد برجسته اخلاق كه از اتهام‌سازی و اهانت برخی كاندیداهای ریاست جمهوری به شخصیت‌های برجسته انقلاب و عدم واكنش جامعه روحانیت مبارز در این‌باره، دلگیر شده بود، ‌نسبت به مواضع برخی اعضای شورای مركزی این جامعه به شدت منتقد است.
بنابر شنیده‌ها اگرچه آیت‌الله امامی كاشانی درباره راه‌حل اصلاح وضعیت موجود جامعه روحانیت مبارز تهران نظرات تكان‌دهنده‌ای دارد، اما كارگروهی مركب از تعدادی از اعضای معتدل شورای مركزی جامعه روحانیت مبارز تهران با رایزنی با ایشان و برخی دیگر از اعضای ارشد روحانیت مبارز، در جهت كاهش اختلافات فعال شده است.
گفتنی است، آیت‌الله امامی كاشانی كه همواره به داشتن دیدگاه های اعتدالی و اخلاقی در مسایل سیاسی شهرت دارد، روز یكشنبه با تجمع طلاب و سخنرانی برخی از چهره‌های تندرو در مدرسه عالی شهید مطهری موافقت نكرد.
 

به دلایل بسیاری نباید در راهپیمایی ۲۷ آذر شرکت کرد.


دسامبر 16, 2009
وبلاگ جوجه تيغي : در راهپیمایی ۲۷ آذر نباید شرکت کرد. به چند دلیل. ۱- این راهپیمایی را حکومت ترتیب داده است و تمام سو استفاده از این راهپیمایی را خواهد کرد. ۲- کروبی و موسوی هنوز برای شرکت کردن اعلام آمادگی نکرده اند. آنها نمی توانند مستقیما اعلام کنند که شرکت نکنید. عدم اعلام حضور به معنی قبول نداشتن این راهپمایی است. ۳- مجید انصاری اعلام کرده که همچنان منتظر صدور مجوز برای مجمع روحانیون مبارز هستیم آنهم برای یک روز دیگر. ۴- کم بودن زمان برای اطلاع رسانی و عدم اطلاع رسانی از طرف سایت کلمه. ۵- گفته ی سازگارا مبتنی بر این که بهتر است کسی در این راهپیمایی شرکت نکند تا بتوان تمام زور و قدرت حکومت در برگزاری یک راهپیمایی نمایشی آنهم با به میان وسط کشیدن آقای خمینی را دید و حکومت و طرفدارانش به وضوح ببیند که هیچ جایگاه مردمی ندارد. در محرم و روزهای دیگر فرصت برای یک راهپیمایی میلیونی فراهم است.

واله ما هم مثل شما گير كرديم . باز منتظر مي مانيم كه ببينيم آقاي موسوي و كروبي چه مي گويند !


بیانیه مشترک گروه انقلاب سبز و صفحه حامیان میرحسین موسوی در فیسبوک : آخرین حربه کودتاچیان را از آنان بگیریم

ملت بزرگ ایران طی 6 ماه گذشته در برابر خشونت وحشیانه دولت دروغ و تجاوز مقاومت کرده است و اینک در آستانه ماه محرم به حساس ترین مرحله از مبارزات مدنی خود رسیده ایم.

در این مدت کودتاچیان تمام ابزارهای خشونت و سانسور و سرکوب را به کار بردند تا مشعل سبز حق طلبی و آزادی خواهی ملت ایران را برای همیشه خاموش کنند و هر بار با هوشیاری و اتحاد ملت شکستی سخت را متحمل شدند. اما در 16 آذر ماه، آخرین و کثیف ترین نمایش خود را تدارک دیدند تا ملت حق طلب ایران را به کینه توزی و انتقام جویی متهم ساخته و به این بهانه منتخبان واقعی ملت را حذف کنند. اما آگاهی شهروندان و هوشیاری منتخبان ملت سبب شد این نیرنگ به خودشان برگردد و جمعه 27 آذر ماه فرصتی دیگر برای حضور میلیونی ملت آزادی خواه ایران در خیابانها فراهم شود؛ و مکرو مکر الله و الله خیر الماکرین!

نمایش قرآن بر نیزه کردن کودتاچیان به فرصتی تبدیل شد که یک بار دیگر با حضور عظیم خود چشم جهانیان را خیره سازیم. ما همچون روز قدس سبز، روز 13 آبان و روز 16 آذر به خیابان می آییم که اثبات کنیم که با هیچ اندیشه ای سر ستیز نداریم. اما اجازه نمیدهیم که تحت هیچ عنوانی رای و سرنوشت مان را از ما بدزدند. هیهات که سرنوشت ما این نیست که تحت حاکمیت دروغ و وقاحت زندگی کنیم! به خیابان می آییم که فریاد بزنیم میزان رای ملت است و هیچ کس حق ندارد خود را قیم این ملت رشید بداند. به خیابان می آئیم تا اجازه ندهیم دیکتاتوری خود را به نام دفاع از مذهب و روحانیت توجیه کنند.

این بار هم مانند تجمع خودجوش 7 تیر، محتاج حمایت و همدلی تک تک شهروندان هستیم. فرصت کوتاه است و رسانه ها محدود شده اند، اما شب پرستان مخفیانه مشغول جمع آوری نیروهای خود برای نمایش قدرت در روز جمعه هستند. این بار هم رسانه شمائید. دراین ساعات حساس باقی مانده، نیازمند اطلاع رسانی وسیع تک تک شهروندان مسئول و آگاه ایرانی هستیم.

جمعه 27 آذر 88 ، بعد از نماز جمعه، محل تظاهرات دولتی: مقابل سر در اصلی دانشگاه تهران
برای حضوری عظیم و میلیونی نیازمند بسیج تمام امکانات برای اطلاع رسانی هستیم؛ رســانـه شــمایید.

پدر و مادرشهيد پوراندرجانی: رامين به قتل رسيده و خودکشی نکرده است


روشنگري : ساعاتی پس از آنکه يک عضو کميته ويژه مجلس برای پيگيری حوادث بعد از انتخابات اعلام کرد "مرگ پزشک کهريزک نياز به بررسی ندارد" ، خانواده رامين پوراندر جانی در مصاحبه با "روز" از برخوردها و سخنان متناقض مسولين انتقاد و بار ديگر تاکيد کردند که اين پزشک جوان به هيچ عنوان خودکشی نکرده اماهيجکس جرات ندارد واقعيت را بيان کند.
فرهاد تجري، ديروز با بيان اينکه "از نظر ما مرگ پزشک کهريزک مشخص است و نياز به بررسی ندارد" مدعی شده بود: "ايشان در گذشته قرص‌هايی مصرف مي‌کرده که احتمالا بر اساس مصرف همان‌ها دچار مسموميت شده است و نيازی نمي‌بينيم که مجلس وقت خود را برای اين موارد بگذارد".

نطق شجاعانه دو نماینده جنبش سبز در خانه ملت


چهارشنبه, ۲۵م آذر, ۱۳۸۸
کلمه:در جلسه علنی امروز مجلس دو نماینده اصلاح‌طلب شورای اسلامی در نطق‌های خود به انتقاد از وضعیت حاکم بر کشور، برخوردهای صورت گرفته با فعالان سیاسی و دانشجویان پرداختند و خواستار برخورد با متهمان اصلی حوادث بعد از انتخابات شدند.
به گزارش «پارلمان‌نیوز»، محمدرضا تابش، دبیرکل فراکسیون خط امام(ره)مجلس در نطق خود با استناد به آمارهای رسمی و بین‌المللی به انتقاد از وضعیت فقر، زیست‌محیطی و همچنین برخوردهای بی‌جهت با فعالان سیاسی اصلاح‌طلب پرداخت.
نصرالله ترابی عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس نیز با اشاره به برخی تلاش‌ها برای محاکمه و دستگیری میرحسین موسوی، هاشمی رفسنجانی و مهدی کروبی را محاکمه گذشته انقلاب خواند.
او همچنین جنبش سبز را برآمده ازدل ملت و آموزه‌های دینی خواند.
گفتنی است حامیان دولت در طول نطق این دو نماینده جنبش سبز در خانه ملت با فریادهای خود به مخالفت با این نطق‌ها پرداختند.

حسين شريعتمداري : رفسنجانی که حذف شود خامنه‌ای تنها می‌ماند


فرنگیس محبی
راديو زمانه : اخیرا علی مطهری، نماینده‏ی مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت که «تلاش و اراده‏ای در جریان است تا هاشمی رفسنجانی از صحنه‏ی انقلاب حذف شود». آقای مطهری این سخنان را در پی صحبت‏های اخیر وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی بیان کرد. وزیر اطلاعات در واکنش به سخنان آقای رفسنجانی، در جمعی از دانشجویان در مشهد، رفسنجانی را «هم‏سو با سران فتنه» خوانده بود.

در گفت‏وگویی با آقای حسن شریعتمداری، تحلیلگر و فعال سیاسی مقیم آلمان، از ایشان پرسیدم که هرچند قصد کنارنهادن آقای هاشمی رفسنجانی از صحنه‏ی سیاسی ایران، مساله‏ی تازه‏ای نیست، اما قوت‌گرفتن آن چه دلایلی می‏تواند داشته باشد؟

درگیری در دانشگاه قم بر سر مستند ایران سبز


يورش وحشيانه گارد زندان به زندانيان سياسي گوهردشت کرج

آژانس ايران خبر - ۱۳۸۸/۹/۲۴
صبح امروز گارد زندان گوهردشت کرج به زندانيان سياسي و ساير زندانيان بي دفاع بند 4 زندان گوهردشت کرج يورش بردند و زندانيان را مورد اهانت و اذيت وآزار قرار دادند.
روز سه شنبه 24 آذر ماه گارد زندان به بند 4 زندان گوهردشت کرج که محل بازداشت اکثر زندانيان سياسي است يورش بردند و زندانيان را با عربده کشي اهانت و بدرفتاري به سالن هواخوري که رو باز است و در معرض سرماي شديد مي باشد براي مدت طولاني منتقل کردند. سپس همراه با سگهاي خود به سلولهاي زندانيان سياسي يورش بردند و حداقل وسائل شخصي آنها را که توسط خانواده هايشان تامين شده بود پخش و تخريب کردند. دست نوشتها و کارتهاي تلفن که براي تماس با خانواده هاي خود مورد استفاده قرار مي دادند را با خود بردند. گارد زندان حتي مواد غذايي که زندانيان سياسي که از فروشگاه زندان خريداري کرده بودند را با خود بردند.
در اين يورش وحشيانه نزديک به 40 نفر از نيروهاي گارد زندان شرکت داشتند آنها توسط مرادي و سميعي فرماندهي مي شدند. اين يورش وحشيانه براي مدتي طولاني ادامه داشت. علي حاج کاظم رئيس زندان گوهردشت کرج دستور دهنده اين يورش بود و تحت نظارت کرماني و فرجي رئيس و معاون حفاظت و اطلاعات زندان صورت مي گرفت.
بند 4 زندان گوهردشت کرج محل بازداشت اکثر زندانيان سياسي است که از جمله آنها ؛ منصور اسالو رئيس هيئت مديره شرکت واحد اتوبوس راني تهران و حومه،علي صارمي،سعيد ماسوري، افشين بايماني، ارژنگ داودي،علي معزي،هود يازرلو، ميثاق يزدان نژاد،محمد علي منصوري،شيرمحمد رضائي،منصور رادپور و تعداد زيادي از زندانيان سياسي ديگر مي باشند.
فعالين حقوق بشر ودمكراسي

استاندار تهران: نیازی به مجوز نیست، همه راهپیمایی کنند!

کلمه :استاندار تهران در خصوص درخواست برخی گروهها و احزاب سیاسی برای برپایی تظاهرات به دلیل اهانت به ساحت امام(ره) گفت: شورای تبلیغات اسلامی برای راهپیمایی روز جمعه از همه اقشار و گروههای سیاسی برای شرکت دعوت کرده است پس نیازی به راهپیماییهای جداگانه نیست.

به گزارش مهر، مرتضی تمدن روز چهارشنبه در همایش واکاوی فتنه های بعد از انتخابات با بیان این مطلب اظهار داشت: گروههای مختلفی که دم از امام می زنند بهتر است در راهپیمایی روز جمعه شرکت کنند و در کنار مردم قرار گیرند و اظهار وفاداریشان به امام را از این طریق نشان دهند.

وی با اشاره به راهپیماییهای ۱۳ آبان و ۱۶ آذر گفت: سران فتنه تلاش کرده اند تا توده های مردم را به خیابانها بریزند که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و ملت آگاه ایران در دام سران فتنه نیفتادند.

تمدن افزود: این افراد که تلاش می کردند در ۱۶ آذر پیراهن خونین به دست آوردند تا پیراهن عثمان کنند به دنبال درگیری با نیروی انتظامی بودند که به لطف خدا و هوشیاری مسئولان این اتفاق نیفتاد.

استاندار تهران افزایش سطح بصیرت، بالا بردن آگاهی مردم در برابر این فتنه و بالا بردن مصونیت آحاد جامعه با کار فرهنگی و ایجاد آگاهی و روشنگری را از مهمترین برنامه ها برای مقابله با فتنه برشمرد.

استاندار تهران در ادامه گفت: در برخی از مواقع ما به خاطر اینکه از آشوب و ناامنی جلوگیری کنیم مجبور به قطع موبایلها و حتی برخی از ایستگاههای مترو بودیم ولی در ۱۶ آذر تصمیم بر آن شد که این افراد با تمام قوا وارد شوند و ما نیز هیچ دخالتی نداشته باشیم به طوری که نه موبایلها را قطع کردیم و نه ایستگاه مترویی تعطیل شد و این افراد نیز از طریق sms و سایتها و ماهواره ها قبل از ۱۶ آذر شروع به تبلیغات کردند.

تمدن در ادامه گفت: بنده از رسانه ها می خواهم در خصوص تجمعات ۱۷ و ۱۸ آذرماه آمارگیری کنند که چه میزان دانشجو به خیابانها آمدند و یا در دانشگاهها دست به تظاهرات زدند.

وی در پایان سخنان خود خطاب به ائمه جمعه استان تهران گفت: سران فتنه تلاش دارند تا این آشوبها را به شهرستانها بکشانند که خوشبختانه تا به امروز این اتفاق نیفتاده است و مردم ما نیز اجازه نخواهند داد که این اتفاق رخ دهد.

اختصاصي از فرداي ايران : بيست و ششم و بيست و هفتم آذر ماه روزهاي مهم و تاريخي در ادامه حركت ماستگروهي از دوستان و همراهان در اطلاعيه هايي جداگانه اعلام آمادگي براي حضور در راهپيمايي بيست و هفتم آذر ماه كرده اند كه با توجه به اخبار رسيده هنوز هيچ مجوزي براي راهپيمايي كه آقايان موسوي و كروبي عزيز و مجمع روحانيون مبارز درخواست كرده بودند نرسيده است . اما چه اين مجوز داده شود و چه نه چيزي كه اهميت دارد اين است كه تمامي مردم بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه همگام با موسوي و كروبي حركت كردن و طبق گفته آنها عمل كردن در اين مقطع لازم است تا مبادا كودتاچيان راهپيمايي با شكوهي را كه راه خواهند انداخت به حساب خود بنويسند و يا با ايجاد چند دستگي بين موافقان و مخالفان آيت اله خميني به اهداف شوم خود دست يابند . البته تاكنون كه نتوانسته اند و ان شاءالله با توجه به درايت ها و تدبيرهاي جنبش عظيم سبز بعدها نيز نمي توانند . اطلاع رساني و آگاهي رساندن به دوستان و همراهان در اين مقطع زماني بسيار بسيار مهم است . پس در صورت آگاهي از خبري موثق آن را سريعا به ديگر همراهان و همرزمانمان اطلاع دهيم


اما شعري زيبا درباره موضوع اهانت به آيت اله خميني
نه نازنین تو نیستی تو را بهانه کرده اند/ به جرم هتک حرمتت مرا نشانه کرده اند// مرا به جرم خستگی به جرم پر شکستگی/ مرا به جرم اعتراض برون ز لانه کرده اند// به جرم روح نرمشان به جرم فهم و درکشان/ زنان میهن مرا اسیر خانه کرده اند// جوان ما بزرگ بود به هر نقاب و معجری/ تدبر نبرد را چه ناشیانه کرده اند// خیالشان فرو کشد ز خشمشان نبرد ما/ مگر ز یاد برده ایم چه با ترانه کرده اند// مگر ندای ما نبود که در گلو شکسته شد/ خیالشان تمام شد که جاودانه کرده اند// چقدر در زمان من اسیر پر ابهت است/ قفس پر از کبوتران چه احمقانه کرده اند// نه نازنین مخور تو غم نگشته از تو هیچ کم/ تو خوب من بهانه ای مرا نشانه کرده اند//باز تكرار مي كنم دوستان و همراهان گرامي و پايمرد و آزاده مبادا با اختلافاتي كه در داشتن يا نداشت علاقه به شخص يا عقيده اي مربوط مي باشد اجازه دهيم تا كودتاگران در صفوف آسماني و ايراني ما براي مبارزه تا آزادي شكاف و چند دستگي ايجاد كنند . مهم اين نيست كه من يا شما يا هر عزيز ديگري پيرو چه عقيده يا آرماني باشد و يا از چه شخص يا گروهي حمايت كند . چيزي كه بيش از همه اهميت دارد اين است كه تمامي ماها ايراني هستيم و در اين راه قدم گذاشته ايم تا با دستان همصدا و يكرنگ خود ايراني بسازيم آباد و آزاد . پس اجازه نمي دهيم تا هيچ چيزي جدايي بياندازد بين دستهاي سبز ما

به اميد ايراني آزاد و آباد
با تشكر - فرداي ايران

احمد جنتی خواستار صدور «حکم جهاد» علیه سران اصلاحات شدسخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: درباره پزشک کهریزک یکسره دروغ گفته‌اند

۱۳۸۸/۰۹/۲۵
چند روز پیش کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای به بررسی مرگ مشکوک رامین پوراندرجانی پزشک جوان بازداشتگاه کهریزک پرداخت. این نشست با گذشت یک ماه از مرگ این پزشک با حضور فرماندار بهداری نیروی انتظامی‌جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

پیش از این سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، دلیل مرگ آقای پوراندرجانی را خودکشی اعلام کرده بود؛ دلیلی که از سوی دکتر مسعود پزشکیان، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رد شد.

اما پس از جلسه اخیر این کمیسیون دکتر شاهرخ رامین سخنگوی کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس هشتم در گفت‌و‌گویی با خبرآنلاین گفته است که هنوز هم سئوالات بسیاری در مورد مرگ این پزشک جوان در ذهن وجود دارد.

درباره این اظهارات با دکتر شاهرخ رامین سخنگوی کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کرده‌ایم:

مجمع روحانيون مبارز : پیام محرم خطر به صحنه آمدن قداره بندانی است که از اسلام تنها سرنیزه می فهمند


هم ميهن : ما اکنون در پی باز کردن مجدد دمل چرکین بازداشتگاه کهریزک و دیگر حوادث دردناک این چندماهه نیستیم و تنها از خداوند که ملجأ بی پناهان است آزادی سرافرازانه این عزیزان را خواستاریم.
مجمع روحانیون مبارز به مناسبت فرارسیدن ماه محرم بیانیه مهمی صادر کرد. متن کامل این بیانیه بدین شهر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
إنما خرجتُ لطلب الإصلاح فی أمة جدّی- امام حسین (ع)-
بار دیگر ماه محرم و عاشورای حسینی با همه پیام های جانسوز و نیز شورانگیزش فرارسیده است. پیام ضرورت دریدن پرده نفاق سلاطین زر و زور و تزویر در قامت اسلام پناهان دروغزن و ریاکار. پیام به غربت رفتن اسلام ناب محمدی پس از رحلت پیامبر بزرگوار اسلام و در زمانی که هنوز نسل اول عترت آن بزرگوار در قید حیاتند. پیام خطر میدانداری متحجران مقدس نما که دین خود را برای دنیای دیگران به حراج می گذارند. پیام خطر به صحنه آمدن قداره بندانی که از اسلام تنها شمشمیر و سرنیزه می فهمند آن هم برای ریختن خون فرزندان پیامبر، آن هم به اتهام خارج شدن از دین جدشان و خروج علیه حاکم مستبدی همچون یزید!
محرم و عاشورا با این پیام آمده است که اگر شمشیر را با شمشمیر نتوانستید بشکنید شمشیر به دستان ستمگر را با شمشیرشان در خون خودتان غرق و نابود کنید و این یعنی عصر پیروزی خون بر شمشمیر. محرم و عاشورا با همه قساوت ها و فضیلت کشی ها و رفتارهای ضد انسانی و ضد بشری در صفحه تاریخ ظاهر شد زیرا که اسلام ستیزان نشسته بر منبر پیامبر تصمیم گرفتند عترت پیامبر را تا آخرین نفر از صحنه روزگار محو کنند چرا که عترت پیامبر، مفسران قرآن و پاسدارنده حرمت انسان بودند و می توانستند اصول مسلم پیام الهی قرآن و اسلام را از تحریف در تفسیر حفاظت کنند و در برابر راویان و محدثان دین فروش قد علم کنند و اجازه ندهند که آنان اصول انسان ساز قرآن و اسلام و حتی هویت الهی پیامبر را به نفع قدرتمندان حاکم تفسیر و توجیه کنند.
اکنون با اغتنام فرصت از فرارسیدن ایام شورآفرین حماسه حسینی، نکاتی را به مناسبت شرایط روز و روزگارمان خدمت ملت شریف ایران معروض می داریم:

امیرحسین اردبیلی به ۵ سال زندان محکوم شد


۱۳۸۸ آذر ۲۵ 
راديو كوچه
دادستان فدرال امریکا امیر حسین اردبیلی، شهروند ایرانی، را که به جرم قاچاق اسلحه برای ایران اعتراف کرده بود را به ۵ سال زندان محکوم کرد.
مقامات ایرانی پیش از این به «اقدام غیرطبیعی» آمریکا در بازداشت اردبیلی اعتراض کرده و خواهان آزادی بی قیدو شرط او شدند.
به گزارش بی‌بی‌سی، به گفتۀ تحلیل‌گران با توجه به سخنان اخیر منوچهر متکی وزیرامورخارجه ایران در خصوص محاکمۀ سه کوهنورد آمریکایی، ایران ممکن است به دنبال استفاده از این اتباع بازداشتی برای آزادی شهروند خود باشد.

«درخواست موسوی و کروبی برای راهپیمایی تسلیم استانداری تهران شد»


روز دوشنبه، مهدى كروبى اعلام كرد: در تماس تلفنى با مير حسين موسوى تصميم گرفته شد كه براى راهپيماىى و محكوميت پاره كردن عكس آيت الله خمينى و نمايش آن در تلويزيون دولتى ايران درخواست مجوز راهپيمایی ارائه شود.
۱۳۸۸/۰۹/۲۵
محمد تقى كروبى، فرزند مهدى كروبى از رهبران مخالف دولت جمهورى اسلامى ايران به راديو فردا گفت كه آقايان موسوى و كروبى درخواست مشتركى را صبح روز چهارشنبه به استاندارى تهران تسليم كرده و خواستار راهپيمايى براى اعتراض به «هتك حرمت» آيت الله خمينى شده اند.

محمد تقى كروبى اظهار داشت: «در ارتباط با درخواست راهپيمايى كه آقاى موسوى و كروبى براى انجام راهپيمايى داشتند، تقاضايى امروز صبح با امضاى آنها به استاندارى تهران ارائه شد و منتظر پاسخ اين دوستان هستيم.»

وى افزود: «اين درخواست بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسى جمهورى اسلامى و بدنبال جسارت و توهينى كه به عكس امام و پخش اين موضوع از سوى صدا و سيما صورت گرفته است تهيه و تنظيم شده و در آن به طور عام درخواست راهپيمايى شده است.»

آقاى كروبى مى گويد: تاريخ و مكان راهپيمايى پس از اينكه با اصل آن موافقت شد اعلام مى شود.

سیدمحمد خاتمی در نشست مجمع عمومی بنیاد باران: ملت ما راه‌های مبارزه با ناراستی‌ها و تجربه مقاومت را از محرم فراگرفته است


عصر چهارشنبه، 25 آذر 1388
رئیس بنیاد باران با انتقاد از وجود برخی تنگ نظری‌ها در کشور گفت: "برای باران علی‌رغم اینکه در چارچوب قانون کار می‌کند، تنگناها و مشکلاتی وجود دارد و از جمله اینکه 4 سال است که اجازه تاسیس پژوهشکده به آن داده نمی‌شود."

سید محمد خاتمی در نشست مجمع عمومی باران که با حضور اعضای آن برگزار شد، با اشاره به آغاز ماه محرم و گرامیداشت آن توسط مردم کشورمان در طول تاریخ، خاطرنشان کرد: این مساله همواره عاملی برای صبوری، مقاومت و استقامت ملت ما در برابر ناکامی ها بوده است که از آن درس های اخلاقی و راههای مبارزه با ناراستی ها و تجربه مقاومت در برابر موانع و مشکلات را فراگرفته است.
وی افزود: اگر این سرمایه نبود، مقاومت مردم در طول تاریخ در برابر مشکلات و ستم ها وجود نداشت و از صحنه تاریخ بیرون می رفتیم که اتفاقا شور و شوق مردم به این مناسبت در طول تاریخ همواره بیشتر شده که نشاندهنده عظمت کار اباعبدالله(ع) است. رئیس بنیاد باران با اشاره به پیوند ماه محرم با اتقلاب اسلامی که حادثه ای کم نظیر در تاریخ معاصر بود، تصریح کرد: این مساله نشانگر عظمت ملت ماست که نهضت اباعبدالله (ع)هم در فراگیری و درخشندگی چهره آن تاثیر داشته است و مهم ترین آن مقابله با ستم، تحقیرشدگی ملت، محروم ماندن از عرصه تعیین سرنوشت بود.

مجیدانصاری:راهپیمایی جمعه محترم است اما منتظر مجوز راهپیمایی مستقل هستیم


88/09/25
جوان فردا :  عضومجمع روحانیون مبارزگفت:مجمع درخواستی رسمی برای راهیپیمایی مستقل به وزارت کشور داده است و منتظر دریافت مجوز برای برگزاری این تجمع هستیم.

مجیدانصاری در گفت و گو با خبرآنلاین در پاسخ به اینکه با توجه به آنکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی روز جمعه دعوت کرده است آیا در این راهپیمایی شرکت می کنید گفت: آن پیشنهاد شواری هماهنگی به جای خود محترم است اما همانطور که گروه های مختلف در چند روز اخیر راهپیمایی کردند ماهم درخواست خود را ارائه کردیم و منتظر اعلام نظر وزارت کشور هستیم.

وی تصریح کرد: در صورت دریافت مجوز زمان آن را اعلام می کنیم.

دعوت حامیان جنبش سبز برای شرکت در راهپیمایی 27 آذر


6:04 عصر چهارشنبه، 25 آذر 1388
برخی گروهای فعال حامی جنبش سبز با صدور بیانیه‌ای از مردم دعوت نمودند تا در راهپیمایی که روز جمعه 27 آذر در سراسر کشور برگزار می گردد شرکت فعال داشته باشند.

این راهپیمایی قرار است به دعوت شورای تبلیغات اسلامی پس از نماز جمعه در همه شهرهای ایران برگزار گردد. در تهران نیز این راهپیمایی از مقابل دانشگاه تهران آغاز خواهد شد. نماز جمعه این هفته را آیت‌الله امامی کاشانی اقامه خواهد کرد. تاکنون خبری در مورد احتمال شرکت مهدی کروبی و میر حسین موسوی در این راهپیمایی کسب نشده است اما به محض دریافت هر خبر موثقی در اینباره اطلاع رسانی خواهد شد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

هاشمي رفسنجاني : سالها است جواب من به آقای یزدی درخواست شفا برای ایشان است

چهارشنبه, ۲۵م آذر, ۱۳۸۸
هاشمی رفسنجانی در جواب جمعی از حضار که اجازه جواب به اظهارات اهانت آمیز آقایان یزدی و حسینیان و زیارتی (حمید روحانی) را خواستند، گفتند: سالها است که جواب من به آقای یزدی درخواست شفا برای ایشان است و ارسال سلام.متاسفانه ایشان براثر مشکلات جسمی گاهی دچار عصبانیت می‌شود و عجولانه اعلام نظر می‌کند.افرادی هم هستند که شهرت خویش را از راه اهانت به دیگران می‌خواهند که جواب اینگونه افراد هم سکوت است و دعا برای هدایتشان.

کروبی خواستار استعفای محمد یزدی شد

در پی حمله شدید محمد یزدی دبیر مجلس خبرگان و عضو شورای نگهبان به مهدی کروبی، این روحانی اصلاح طلب می گوید که آقای یزدی بهتر است از مسئولیت های مهم حکومتی اش کناره گیری کند.
آیت الله محمد یزدی که

دانشجویان را برای اعتراف تحت فشار گذاشته اند


چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۸
آخرین اخبار زندانیان سیاسی و مطبوعاتی

فشار بر دانشجویان بازداشتی برای اعتراف به پاره کردن عکس بنیانگذار جمهوری اسلامی و عدم حضور مصطفی تاج زاده در دادگاه از مهم ترین اخبار روز گذشته زندانیان سیاسی ، مطبوعاتی و دانشجویی بود.

تاجزاده: در هیچ دادگاهی شرکت نمی کنم
مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت که در جلسه دادگاه از خود دفاع نکرد،اعلام کرده است :" من به احترام قانون در دادگاه شركت كردم و بر نقش سي ساله خود در پيروزي انقلاب اسلامي، تأسيس نظام جمهوري اسلامي، حفظ دستاوردهاي انقلاب و خدمتگزاري مردم تأكيد دارم و ضمن رد كليه اتهامات وارده و در اعتراض به عدم رسيدگي به شكايتم از جنتي در دادگاه، از خود دفاع نكرده و تا فراهم نيامدن شرايط لازم، در هيچ دادگاه ديگري هم شركت نمي كنم."
این عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی افزوده است:

پاره کردن و نشان دادن - ابراهيم نبوي

گاهی اوقات آدم واقعا نمی فهمد که چه چیزی بد است، چه چیزی خوب است. مثلا اگر وزارت کشور رای ده میلیون نفر را جابجا کند، اشکالی ندارد، ولی اگر ما خبر این کار وزارت کشور را اعلام کنیم، اشکال دارد. یا مثلا اگر جلوی دوربین یک خانم محترم بیگناه که کنار خیابان ایستاده بکشند، مثل هفتاد نفر دیگر، اشکالی ندارد، ولی اگر کسی خبرش را و فیلمش را پخش کند، ایراد دارد. یا مثلا اگر کسی زندانی را شکنجه کند اشکالی ندارد، ولی اگر خبرش اعلام شود، اشکال دارد.

با این مقدمات آدم به این نتیجه می رسد که اصولا اگر کسی چیزی را پاره کرد، چه ناموس مردم باشد، چه مقدسات برخی افراد باشد، در هر حال نباید نشان داده شود. پس تصمیم می گیریم قضیه را محکم بگیریم و به هیچ وجه نشانش ندهیم. بعد یک دفعه می بینی یکی دیگر، از همانها که با نشان دادن هرچیزی مخالف است، یک تصویری پیدا می کند، یا آن تصویر را درست می کند و بعد پیدا می کند، یا یکی از دوستانش آن را درست می کند و پیدا می کند، و بعد از کله سحر تا بوق سگ آن را نشان می دهند، انگار که فیلم عروسی شوهر ننه شان است. همین است که آدم نمی فهمد چه چیزی را باید نشان بدهد، یا نباید نشان بدهد.

البته من نمی خواستم در این مورد چیزی بنویسم، بلکه می خواستم در مورد پرتاب ذرت توسط آقای دال سین صورت گرفته بنویسم، و حتی می توان گفت نوشتم، اما وسط مطلب یک دفعه رفیقم سعید زنگ زد و گفت چه می نویسی؟ گفتم دارم در مورد داریوش سجادی می نویسم، خندید و گفت " دیوانه ای! این همه موضوع مهم در مملکت مانده، آن وقت تو رفتی سراغ لنگه کفش مندرس آن هم توی صحرای نوادا" تلفن را قطع کردم، از ده تا سووالی که در مورد سجادی نوشته بودم، دو تا را عوض کردم.

یک دفعه جون بائز زنگ زد، گفت چکار داری می کنی؟ گفتم دارم مطلبی می نویسم، گفت " حتما درباره جنبش سبزهاست، من عاشق سبزها هستم" گفتم بله، و ادامه دادم: " در مورد یک آقایی است که قبلا فکر می کرده جزو اصلاح طلبان ایرانی است و حالا رفته آمریکا و قرار بوده در برقراری رابطه ایران و آمریکا سر فرش قرمز را بدهند او پهن کند، حالا رفته....." حرفم را قطع کرد و با همان لهجه غلیظ مکزیکی آمریکایی اش گفت: " یعنی تو موضوع پاره کردن عکس آیت الله و احتمال دستگیری رهبران سبزها و نزدیک شدن تظاهرات مذهبی در ایران را ول کردی و چسبیدی به این آدم؟" و پرسید: " حالا این آقا کجاست؟" گفتم: " در آمریکا زندگی می کند." گفت: " با کی مصاحبه کرده؟" گفتم: " با خودش." گفت: " چه اهمیتی دارد؟"  گفتم: " هیچی" ، بعد هم تلفن را قطع کرد.

همه اینها کنار، رفیقم که در بروکسل زندگی می کند و قرار بود به خانه اش بروم، زنگ زد که چرا دیر کردی؟ گفتم: درگیرم، دارم چیز می نویسم. گفت: چی می نویسی؟ گفتم دارم جوابیه می نویسم. گفت: دستت درد نکند، حتما جواب خامنه ای را می دهی. گفتم نه، دارم... دوید توی حرفم و گفت: حتما داری جواب وزیر اطلاعات را می دهی؟ گفتم نه..... گفت: پس حتما داری جواب چرندیات احمدی نژاد را می دهی. گفتم: " نه، نه، نه، دارم جواب داریوش سجادی را می دهم." گفت: " حالا این کی هست؟"  گفتم: " سجادی، همان که در آمریکاست و از احمدی نژاد دفاع می کند."  گفت: " از این دارودسته حمید شب خیز است؟"  گفتم: " نه بابا، سیاسی است."  گفت: " پس چرا من نمی شناسمش؟" گفتم: " همان است که تا سه سال قبل مقاله در گویا می نوشت همه به او فحش ناموسی می دادند" تا گفتم فحش ناموسی، گفت: آهان! یادم آمد، داریوش سجادی. با خوشحالی گفتم بله، در موردش می نویسم. سکوتی کرد و گفت: این یارو هنوز زنده است؟ دیگر چیزی نگفتم و بحث تمام شد.


سووال اول:

صحنه تکان دهنده پرت کردن يك دانشجو از طبقه دوم توسط بسیجی ها /16 آذر دانشگاه بوعلی همدان

براي مشاهده فيلم مربوطه اينجا را كليك كنيد .

مير حسين موسوي : نباید هراس داشته باشند که جوانان بی هراس بیندیشند

کلمه:انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به مناسبت برگزاری گردهمایی بزرگ دانشجویان و دانشگاهیان به مناسبت روز دانشجو با عنوان “سبزترین فصل سال” که روز گذشته (۲۳ آذر) در تالار شهید چمران دانشکده ی فنی برگزار شد پیامی را از جناب آقای مهندس میرحسین موسوی دریافت کرده بود که به دلیل مشکلات فنی این پیام روزگذشته نتوانست ارائه شود.اکنون متن کامل آن ارائه می گردد.
به گزارش کلمه متن کامل این پیام به شرح زیر است:
من خوشحالم که یک بار دیگر با شما دانشجویان عزیز صحبت می کنم و درودها و سلام های گرمم را به شما می رسانم. این اولین بار نیست که خدمت شما هستم، هر چند دوست داشتم که به جای پیام در میان شما می بودم و ان شاء الله در موقعیت های دیگری این فرصت پیش آید که با هم گفتگو داشته باشیم. این گردهمایی و جمع شدن در شرایطی برگزار می شود که کشور شرایط دشواری را پشت سر می گذارد و دانشجویان نقش بسیار عظیمی در گذر از این دشواری ها به دوش دارند و یقین داریم و امیدواریم که بر مبنای آن بشارت حضرت حق که – با هر سختی و دشواری، ‌راحتی و آسانی است – ان شاء الله در آینده این وضعیت دشوار کنونی به خیر و صلاح ملت ما تمام شود؛ با همت همه مردم و با کمک خداوند متعال.
بنده سال گذشته در همین سالن و در برنامه انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران صحبت کردم و گفتم

پاسخ کروبی به آیت الله یزدی : با موضعگيری های ناآگاهانه مردم فوج فوج از دين رانده می شوند

آخرين آخبار