آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ بهمن ۱۰, شنبه

ماموران انتظامی امروز بصورت وحشیانه به مادران عزادار حمله کرده و مانع تجمع آنها شدند


نداي سبز ميهن : طبق اخبار رسیده از تجمع مادران عزدار در پارک لاله امروز ساعت 5 بعد از ظهرماموران انتظامی 8 تن از مادران عزادار را به داخل ون برده و و پس از مدتی آزاد کردند . امروز به صورت وحشیانه به مادران عزادار حمله کردند و مانع تجمع این مادران شده اند . رفتار امروز نیروهای انتظامی به شدت وحشیانه بوده و تا کنون که نزدیک 7 ماه از تجمع هفتگی این مادران میگذرد همچنین برخوردی دیده نشده بود. بعد از تغییر موضع جدید خامنه ای سرکوب ها و حملات کودتا به مردم بیشتر شده است . ناگفته امروز تعدای از این مادران عزادار به بهشت زهرا برای تولد اشکان سهرابی یکی از شهدای سبز دور هم گرد آمدند

ادامه محکومیتهای بین المللی و داخلی به اعدام رحمانی و زمانی


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
بهار یکتا

شبکه جنبش راه سبز( جرس) : همزمان باآغاز ایام دهه فجر و نگرانی حکومت از برپایی مراسم خودجوش مردم در اعتراض به نتیجه انتخابات ، محمدرضا علی زمانی و آرش رحمانی پور که فروردین ماه سالجاری دستگیر شده بودند بدون اطلاع وکیل و خانواده آنان پنچشنبه به دار آویخته شدند. واکنشهای بین المللی و داخلی نسبت به این عمل غیر انسانی همچنان ادامه دارد.  
اتحادیه اروپا اعدام دو نفر را در ارتباط با رویدادهاى «پس از انتخابات ریاست جمهورى» در ایران «شدیداً» محکوم کرده و نسبت به اجراى احکام اعدام براى سایر «محکومان محاکمه‌هاى جمعى» عمیقاً ابراز نگرانى کرده است.

به گزارش رادیو فردا به نقل از خبرگزارى فرانسه، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجى اتحادیه اروپا روز جمعه با انتشار بیانیه‌اى با اشاره به اعدام دو نفر در ارتباط با اعتراض‌ها به نتایج «انتخابات ریاست جمهورى» در ایران اعلام کرد: « اتحادیه اروپا اعدام این دو نفر را شدیداً محکوم کرده و نگرانى عمیق خود را نسبت به صدور حکم اعدام براى افراد در محاکمه‌هاى جمعى اعلام مى‌کند».
خانم اشتون، نماینده عالى سیاست خارجى اتحادیه اروپا در بخش دیگرى از بیانیه خود با تاکید بر «مخالفت اتحادیه اروپا با مجازات اعدام تحت هر شرایطى» از مقام‌هاى جمهورى اسلامى ایران خواسته است، احکام اعدام صادر شده براى معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهورى را لغو کنند.

تلاش برای اعدام علنی ۵ متهم حوادث عاشورا قبل از ۲۲بهمن

شنبه, ۱۰م بهمن, ۱۳۸۸
کلمه:سایت “آینده”  گزارش داده بر اساس شنیده ها  تلاشهایی برای اجرای علنی حکم ۵ تن از متهمان حوادث عاشورا که توسط قاضی صلواتی به اعدام محکوم شده اند، در جریان است.
بنا بر این گزارش، با توجه به این که دو محکوم که اعلام شد در سحرگاه پنجشنبه گذشته اعدام شده‌اند، از محکومان پرونده بمبگذاری در حسینیه رهپویان وصال شیراز بوده‌اند، احکام اولین گروه از متهمان حوادث عاشورا که شامل ۵ نفر می‌باشد، از سوی قاضی صلواتی ، رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر شده و این ۵ نفر به اشد مجازات محکوم شده‌اند.
در بین این ۵ نفر علاوه بر ۳ نفری که بخشی از محاکمات آنها از صداوسیما در زمینه رفتن به اردوگاه اشرف و فیلمبرداری از اعتراضات پخش شد، دو مرد و زن بالای ۵۰ سال هم حضور دارند.
گویا فرزند این زن و شوهر در اردوگاه اشرف اقامت داشته و برادران مرد نیز در ابتدای انقلاب به دلیل عضویت در گروه تروریستی مجاهدین خلق اعدام شده‌اند.
گفته می‌شود تلاشهایی در جریان است تا اجرای اعدام این ۵ نفر قبل از ۲۲ بهمن در سطح شهر تهران ، به ویژه مسیر خیابان انقلاب و آزادی انجام شود که موافقت یا مخالفت با این امر بر عهده رییس قوه قضائیه است.
لازم به ذکر است محاکمه گروه دوم متهمان حوادث عاشورا که شامل ۱۴ تن است، از امروز در همین شعبه آغاز شده و پیش بینی می‌شود برای اکثر این افراد هم حکم اشد مجازات صادر شود.

علي ايزدي : 22 بهمن 88 سبز است22 بهمن با شکوه و عظمت سی ساله خود در راه است. هر سال که بهمن ماه از راه میرسید شنیدن سرودهای انقلابی سال 57 خاطره انگیز می شد و آدم حال و هوای دیگری پیدا می کرد. یاد آن روزها برای امثال من که ده دوازده ساله بودیم بعد از سالها بوی امید به آزادی و زندگی روشن را که درآن دوران از انگیزههای انقلاب بود - لااقل تا آن حد که عقل من قد می داد- در دل و جان ما زنده می کرد. همیشه می گفتیم یادش بخیر هر چند هرگز آن چیزی را که انتظارش را داشتیم به دست نیاورده بودیم: پیشرفت مثل ژاپن! محو فساد! نان و کار برای همه! محو دیکتاتوری و خفقان و ....

امسال بهمن رنگ و بوی دیگری دارد. شنیدن سرودهای آن زمان نه خاطره انگیز بلکه احیاگر انقلاب شده است. انگار روزها همان دوران درگیری ملت با نظام است. در یک سو فریادهای مردمی که بعد از سی سال با همتی به بلندای روزگار برای دومین بار پای صندوقهایی حاضر شدند تا رساترین پیام خود را به گوش دولتمردان و جهانیان برسانند. آنها به سادگی در انتخاب شخصی غیر از آنکه اسب قدرت را سوار بود یکصدا گفتند ما انقلاب مان را می خواهیم. آزادی مان را می خواهیم. حقمان را می خواهیم و مملکت مان را. اما قدرت سواران شگفتی بزرگتری در برابر شگفتی سازی ملت خلق کردند. میلیونها رای را ربودند و با نیشخندی تلخ به ملت مهره مطلوب خود را برنده بازی اعلام کردند. ملت مبهوت در وقاحت دزدان فریاد اعتراض خود را برآورد. سینه اش را دریدند. خونش را ریختند. حرمت ناموسیاش را نگه نداشتند. در بندش کردند. شکنجه اش دادند. ولی ملت غیورتر شد. زیرا در گوشش هنوز این گفته طنین انداز بود که "بکشید ما را ملت ما قوی تر می شود".

انقلاب رنگی توهم بود؛ حرکت مردم یک جنبش اجتماعی است


شنبه, ۱۰م بهمن, ۱۳۸۸
کلمه: بدنبال اشکار شدن تقلب گسترده در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و اعلام احمدی نژاد بعنوان رئیس جمهور، مردم فهیم ایران اسلامی در یک حضور مدنی ودر چارچوب حقوق قانونی مردم در اصول مختلف قانون اساسی اعتراض مسالمت امیز خودرا به نمایش گذاشتند.
به گزارش کلمه متاسفانه دست اندر کاران برگزاری این انتخابات بجای تن دادن به خواست ملت ایران و احترام و امانت داری آرای آنها و یاحداقل شنیدن صدای اعتراضشان مشی سرکوب و خشونت را در سر لوحه برنامه های خود قرار دادند و اعتراض جنبش مدنی میلیون ها نفر از طبقات مختلف جامعه را به تحریک بیگانگان دانستند وخواست قانونی مردم را که چیزی جز صیانت از ارائشان از سوی نظام نبوده به عناوین مختلف چون کودتای مخملی،انقلاب ناکام،انقلاب رنگی،نمودی از جنگ نرم و… برای فرار از پاسخگویی در مقابل مردم حقیقت جو به سخره گرفتند که دراین میان خون دهها نفر از مردم بی گناه نیز به زمین ریخته شد.
واکنون که بیش از هفت ماه از وقایع غم بار انتخابات می گذرد بیش از هر زمان دیگری حتی در نوشتار ودیدگاهای دولتی نه تنها حقانیت مردمی که فقط یک سوال داشتند که” رای من کجاست؟” اشکار گردید بلکه تقریبا به کلیه ادعا های قبلی در خصوص انقلابات و کودتا های مخملی مهر باطل زد.

ابراهيم نبوي : سربداران ویرانه دروغ


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
امروز دو تن بیگناه بر دار شدند، سربدارانی که به دار شدند تا مردمان با ترس از حق خود دست بردارند. شاید کسانی را ترس بر جان نشسته باشد، که ترس اسلحه جبار است در هنگامه دروغ. امروز دو تن بیگناه بر دار شدند، سربدارانی که تنها جرم شان این بود که باید کشته می شدند تا مردمان حق خویش را از یاد ببرند. و این اتفاق افتاد در دورانی که حاکمی ادعای عدل می کرد و قاضی قسم به خدای خورده بود و امیری امارت می کرد که هاله ای از نور بر دور خویش دیده بود و فیلسوفی بر انجمن بزرگان تکیه زده بود که حقیقت از بزرگان آموخته بود.

امروز دو تن بیگناه بر دار شدند، سربدارانی که شاهد دروغ و فریب و نیرنگ حکومتی اند که مدعی حقیقت است و گوش جهان را از ادعای عدل و اخلاق کر کرده است. هرگز، هرگز، هرگز، در هیچ دورانی چنین بیگناهانی، به این " هیچ جرم" بر دار نشده بودند. و تنها دلیل بر دار شدن آنان همان بود که مردمان از دروغ بترسند. و این یعنی که حاکمی که بر مرکب ظلم سوار بود، سربلند کرد و چشم در چشمان خدای دوخت و نیزه بر چشمان حقیقت کرد.

در دادگاه امروز هم فیس بوک و بالاترین عامل اغتشاشات !معرفی شدند!!


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
شبکه جنبش راه سبز (جرس): در دادگاه امروز نیز فیس بوک و بالاترین به عنوان عوامل اصلی اغتشاشات ! معرفی شدند.
سایت تندروی رجا نیوز، حامی دولت محمود احمدی نژاد گزارشی را از دادگاه نمایشی امروز منتشر کرده است که صحبت های متهمین و دادستان نشان دهنده نمایشی بودن و سطحی بودن این دادگاه است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله:۲۲ بهمن روز اعتراض نیست


شنبه, ۱۰م بهمن, ۱۳۸۸
کلمه: فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفت : ما به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم چیزی به عنوان موج سبز خودی نشان بدهد.
به گزارش ایسنا سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) در یک نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های این سپاه برای دهه فجر برگزار شده بود، سخن می‌گفت، با بیان این که « ما نمایندگان مردم هستیم» اظهار کرد: مردم ما در روز نهم دی اتمام حجت کردند و خواستار ختم غائله بودند.
وی تاکید کرد: ما به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم چیزی به عنوان موج سبز خودی نشان بدهد؛ البته همه مردم ما موج سبز هستند ولی اجازه نمی‌دهیم موج سبزی که رنگ و بوی بیگانه داشته باشد، خودی نشان دهد.
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ در ادامه گفت: ما مطمئن هستیم کسانی که تا پیش از ۹ دی متوجه نبودند و تشخیص نمی‌دادند و فکر می‌کردند می‌شود حرکتی انجام داد، در روز ۹ دی متوجه شده‌اند روز ۲۲ بهمن روز اعتراض نیست، بلکه روز یکپارچگی است و اگر هم بخشی از جامعه ما اعتراضی داشته‌ که به حق هم هست که اعتراضی به برخی رفتارهای دولتمردان داشته باشند، مطمئنیم روز ۲۲ بهمن چنین کاری نخواهند کرد.
همدانی با بیان این که روز ۲۲ بهمن روز ملی ماست، تصریح کرد: هر صدا، رنگ و حرکتی که غیر از صدای ملت ایران و انقلاب اسلامی باشد، باید از صف مردم ما بیرون رانده شود و قطعا چنین حرکتی را هم شاهد نخواهیم بود و اگر هم عده قلیلی باشند که حرکتی انجام دهند، به شدت برخورد خواهیم کرد.
صلاح ندانستیم اسامی شهدای بسیج را اعلام کنیم
وی با اشاره به درگیری‌ها و حوادث پس از انتخابات گفت: در حوادث اخیر برادرانی از بسیج شهید شدند که ما برای آنها مراسم ختم، بزرگداشت و چهلم گرفتیم و ظرف ۲۴ ساعت به بنیاد شهید معرفی شدند، پرونده مربوط به جانبازان نیز تکمیل شده است، ولی صلاح ندانستیم اسامی این برادران را اعلام کنیم.

عبدالعلی بازرگان : اطلاع رسانی و تعاون مردم، دیکتاتوری را ناچار به تسلیم می کند


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
فرید ادیب هاشمی

شبکه جنبش راه سبز(جرس): مهندس عبدالعلی بازرگان، عضو نهضت آزادی ایران و فرزند مرحوم مهندس مهدی بازرگان تاکید دارد که میدان مبارزه  ملتها در دنیای امروز ،عرصه  افکار عمومی است زیرا نیروی افکار عمومی از  زور اسلحه و خشونت بیشتر است. او از فروپاشی شوروی و شکست انگلیس در برابر گاندی به عنوان نمونه های روشن برتری نیروی افکار عمومی – داخلی و خارجی – بر اسلحه و خشونت یاد می کند.  مهندس عبدالعلی بازرگان 66 ساله است و سردبیری روزنامه ی میزان – ارگان توقیف شده ی نهضت آزادی ایران- و تالیف شانزده جلد کتاب را در کارنامه ی فرهنگی خود دارد: (در بستر اصلاحات و نوگرایی دینی، دستی از دور بر آتش مطبوعات، خاطراتی از پیشگامان،اخلاق اسلامی در روابط سیاسی و...). عضویت در سازمان جوانان جبهه ی ملی ، عضویت در شورای مرکزی و دفتر سیاسی نهضت آزادی و همکاری با دکتر علی شریعتی در حسینیه ارشاد از جمله فعالیتهای سیاسی او ست که چهار ماه محکومیت زندان در دوران شاه و دو سال محکومیت زندان از سوی دادگاه انقلاب اسلامی و زندگی در تبعید را برای او به دنبال داشته است.

از او بیشتر در باره ی مرحوم بازرگان و اخلاق سیاسی پرسیدم اما پرداختن به این دو، بدون اشارات مکرر به شرایط امروز کشور ، محال بود. او آفت انقلاب را جاه طلبی ها و تمامیت خواهی های عده ای از روحانیون و شخصیت پرستی و انحراف آنان از اصل توحید می داند و می گوید تمام محدودیتها و فشارها یی که به نهضت آزادی وارد شده و می شود به خاطر ابراز مخالفت صریح با اصل ولایت فقیه و ادامه ی جنگ بعد از فتح خرمشهراست.

اعلام احکام ۱۶بازداشت شده حوادث عاشورای‌تهران؛اتهام ۵ نفر محاربه عنوان شد


شنبه, ۱۰م بهمن, ۱۳۸۸
کلمه: اتهامات ۱۶ تن ازدستگیر شدگان عاشورای خونین تهران در سومین دادگاه رسیدگی به این پرونده ها قرائت شد.
به گزارش ایرنا اتهامات متهمان سومین دادگاه رسیدگی به ۱۶ نفر از دستگیرشدگان روز عاشورا درشعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به شرح زیر قرائت شد.
متهم شماره یک – اجتماع و تبانی به جرایم برعلیه امنیت کشور، توهین به مقامات ارشد نظام و فعالیت های تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی در جهت طرح براندازی.
متهم شماره دو- اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم ، فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در دفتر تحکیم وحدت طیف علامه.
متهم شماره سه – برخورداری از گرایشات کمونیستی موسوم به چپ نواندیش ، اقدام علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و مصاحبه با رادیو های بیگانه.
شماره چهار – فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و وابستگی فرقه ضاله بهاییت.
متهم شماره پنج-محاربه، ارتباط و هواداری از گروهک منافقین.
متهم شماره شش – محاربه و افساد فی الارض و فعالیت تبلیغی علیه نظام .
متهم شماره هفت – محاربه از طریق ارتباط و هواداری با گروهک منافقین و فعالیت تبلیعی علیه نظام جمهوری اسلامی.
متهم شماره هشت: محاربه و افساد فی الارض
متهم شماره ۹ :محاربه و افساد فی الارض
متهم شماره ۱۰ :اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ،توهین به مقامات ارشد نظام و تمرد به مامورین انتظامی.
متهم شماره ۱۱ : اجتماع و تبانی، اقدام علیه امنیت کشور و تخریب اموال عمومی.
متهم شماره ۱۲- اجتماع و تبانی و ارتکاب به جرم ، فعالیت تبلیغی در اغتشاشات روز عاشورا علیه امنیت ملی.
متهم شماره ۱۳: اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم ،فعالیت تبلیغی و شرکت در تجمعات غیر قانونی .
متهم شماره ۱۴- اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم .
متهم شماره ۱۵- جرایم و ارتکاب به جرم علیه امنیت کشور ،فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شرکت د ر تجمعات غیر قانونی .
متهم شماره ۱۶-اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور ، تمرد به مامورین انتظامی و توهین به مقامات ارشد نظام .

چهلمین روز درگذشت رهبر معنوی جنبش سبز در سایه چکمه پوشان امنیتی


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
شبکه جنبش راه سبز (جرس): چهل روز از درگذشت رهبر معنوی جنبش عدالت طلب و آزادی خواه سبز ایران گذشت، مردی که عمر با برکتش یکسره تلاش برای احقاق حقوق یک انسان ها بود. آیت الله العظمی منتظری آنگاهی که فرد دوم کشور بود، در راه آزادی و کرامت انسان عطای حکومت را به لقایش بخشید تا تاریخ به بزرگی و عظمتش به ستایش بنشیند.

گرچه او را به حصر انداختند اما هرگز دیوارها نتوانستند که اندیشه اش را به بند بکشند. سالها پس از حصر او میلیونها تن در خیابانهای ابران او را فریاد می زدند و مرجع واقعی خود می دانستند و عجیب آنکه بسیاری از اینها خاطره ای کمرنگ هم از آیت الله در یاد نداشتند اما سخن و پیامش را شنیده بودند و فریاد می زدند.
بعد از ظهر امروز چهلمین روز درگذشت آیت الله منتظری درشهر قم برگزار شد. حضور چشمگیر مردم باعث شد که دفتر مملو از جمعیت شود و پس از آن کوچه منتهی به بیت توسط اعضای دفتر فرش شد ولی با این حال تعدادی در بلوار شهید محمد منتظری و تعدادی کنار رودخانه حضور یافته بودند.

موسوی و کروبی با دعوت مردم به راهپیمایی ۲۲ بهمن، اعدام‌های اخیر را محکوم کردند


شنبه, ۱۰م بهمن, ۱۳۸۸
کلمه:مهدی کروبی و میرحسین موسوی ضمن اعتراض به تداوم وضعیت موجود نسبت به احکامی که بدون رعایت مراحل دادرسی برای اعدام برخی از شهروندان صادر شده اعتراض کرده و نسبت به اجرای عجولانه آن نیز ابراز تاسف کردند .
به گزارش کلمه در این دیدار که صبح شنبه در منزل مهدی کروبی برگزار شد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی با ابراز تاسف نسبت به اعدام برخی از شهروندان خواستار رسیدگی قانونی به وضعیت بازداشت شدگان اخیر شدند .
سحام نیوز سایت رسمی حزب اعتماد ملی گزارش داده است  که موسوی و کروبی با اشاره به پرونده کسانی که اعدام شدند گفتند : ” به نظر می رسد کسانی که اقدام به اعدام آنها شد ماهها قبل از جریان برگزاری انتخابات دستگیر شده و پرونده آنها نیز ارتباطی با حوادث انتخابات اخیر نداشته است و به گفته وکلایشان آنها تنها توانسته اند دیداری کوتاه با موکلان خود داشته اند و مراحل دادرسی برای آنها انجام نشده است . به نظر می رسد که چنین اقدامی برای ایجاد خوف در مردم جهت عدم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن است .”
موسوی و کروبی تاکید کردند :” بازداشت های گسترده فعالان سیاسی ، مطبوعاتی و دانشگاهی به اتهام اعتراض جهت دفاع از حقوق خودشان غیرقانونی است و این در حالی است که روند اعتراف گیری از این زندانیان نیز مغایر با مبانی اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشد . ”
کروبی و موسوی با اشاره به خطبه های احمد جنتی در نماز جمعه این هفته ضمن ابراز تاسف از بیان چنین مسائلی از زبان امام جمعه موقت تهران گفتند : “متاسفانه به جای آنکه از تریبون نماز جمعه برای دعوت مردم به تقوا استفاده شود خطیب نماز جمعه با توصیه به قوه قضائیه مبنی بر اینکه اگر در ۱۸ تیر ضعف نشان نداده بودید و دستگاه قضایی چند نفر را اعدام کرده بود حادثه روز عاشورا به وجود نمی آمد ، مسئولان را به برخورد و کشتار مردم و ترغیب می کند و عملکرد برخی مسئولان برای اعدام شهروندان به اتهاماتی مبهم و واهی را تبرئه می کند . و این جای بسی تاسف است که تریبون نماز جمعه به جایگاهی برای تشویق به خشونت گرایی و ترغیب مسئولان برای اعدام شهروندان تبدیل شده است . ”
موسوی و کروبی تنها راه خروج از بحران و بازگشت آرامش به کشور را آزادی زندانیان سیاسی و رفع توقیف مطبوعات ، رفع پلمپ احزاب و برگزاری انتخابات آزاد دانستند و تاکید کردند : “اکنون اکثریت مردم برای احقاق حقوق خود بدون هیچ گونه واهمه ای در میدان حضور دارند و خواست آنها نیز برگزاری انتخابات آزاد می باشد که متاسفانه گویا صدای اکثریت مردم شنیده نمی شود .
” کروبی و موسوی تداوم وضع موجود را موجب وارد شدن ضربه به اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی که حاصل رنج و فداکاری ملت ایرات است دانستند و افزودند : ” به نظر می رسد که در میان برخی از مسئولان کشور توهم توطئه نسبت به تغییر ساختاری در نظام شکل گرفته است که این تفکر کشور را به سقوط می کشاند و اصل نظام را با خطر رو به رو می سازد .”
کروبی و موسوی تاکید کردند : “اکثریت مردم تنها حق خود را می خواهند و به دنبال تغییرات ساختاری در اصل نظام نیستند ولیکن به نظر می رسد که حاکمیت نسبت به همین صدای حق خواهی مردم نیز احساس خطر می کند در حالیکه شنیدن این صدای اکثریت و پاسخ به آن تنها راهکار خروج از بحران است .”
گفتنی است کروبی و موسوی از مردم دعوت کردند که در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری گسترده داشته باشند .

در دیدار موسوی و کروبی مطرح شد؛ اعتراض به اعدام های اخیر و دعوت به شرکت گسترده در راهپيمايی ۲۲ بهمن


امروز: مهدی کروبی و میرحسین موسوی ضمن اعتراض به تداوم وضعیت موجود نسبت به احکامی که بدون رعایت مراحل دادرسی برای اعدام برخی از شهروندان صادر شده اعتراض کرده و نسبت به اجرای عجولانه آن نیز ابراز تاسف کردند. رهبران سبز همچنین مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کردند.
به گزارش جرس، در این دیدار که صبح امروز در منزل کروبی برگزار شد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی با ابراز تاسف نسبت به اعدام برخی از شهروندان خواستار رسیدگی قانونی به وضعیت بازداشت شدگان اخیر شدند .

موسوی و کروبی با اشاره به پرونده کسانی که اعدام شدند گفتند : " به نظر می رسد کسانی که اقدام به اعدام آنها شد ماهها قبل از جریان برگزاری انتخابات دستگیر شده و پرونده آنها نیز ارتباطی با حوادث انتخابات اخیر نداشته است و به گفته وکلایشان آنها تنها توانسته اند دیداری کوتاه با موکلان خود داشته اند و مراحل دادرسی برای آنها انجام نشده است . به نظر می رسد که چنین اقدامی برای ایجاد خوف در مردم جهت عدم حضور در راهپیمایی 22 بهمن است ."


موسوی و کروبی تاکید کردند :" بازداشت های گسترده فعالان سیاسی ، مطبوعاتی و دانشگاهی به اتهام اعتراض جهت دفاع از حقوق خودشان غیرقانونی است و این در حالی است که روند اعتراف گیری از این زندانیان نیز مغایر با مبانی اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشد . "


کروبی و موسوی با اشاره به خطبه های احمد جنتی در نماز جمعه این هفته ضمن ابراز تاسف از بیان چنین مسائلی از زبان امام جمعه موقت تهران گفتند : "متاسفانه به جای آنکه از تریبون نماز جمعه برای دعوت مردم به تقوا استفاده شود، خطیب نماز جمعه با توصیه به قوه قضائیه مبنی بر اینکه اگر در 18 تیر ضعف نشان نداده بودید و دستگاه قضایی چند نفر را اعدام کرده بود حادثه روز عاشورا به وجود نمی آمد ، مسئولان را به برخورد و کشتار مردم و ترغیب می کند و عملکرد برخی مسئولان برای اعدام شهروندان به اتهاماتی مبهم و واهی را تبرئه می کند . این جای بسی تاسف است که تریبون نماز جمعه به جایگاهی برای تشویق به خشونت گرایی و ترغیب مسئولان برای اعدام شهروندان تبدیل شده است . "


موسوی و کروبی تنها راه خروج از بحران و بازگشت آرامش به کشور را آزادی زندانیان سیاسی و رفع توقیف مطبوعات ، رفع پلمپ احزاب و برگزاری انتخابات آزاد دانستند و تاکید کردند : "اکنون اکثریت مردم برای احقاق حقوق خود بدون هیچ گونه واهمه ای در میدان حضور دارند و خواست آنها نیز برگزاری انتخابات آزاد می باشد که متاسفانه گویا صدای اکثریت مردم شنیده نمی شود . "

کروبی و موسوی تداوم وضع موجود را موجب وارد شدن ضربه به اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی که حاصل رنج و فداکاری ملت ایرات است دانستند و افزودند : " به نظر می رسد که در میان برخی از مسئولان کشور توهم توطئه نسبت به تغییر ساختاری در نظام شکل گرفته است که این تفکر کشور را به سقوط می کشاند و اصل نظام را با خطر رو به رو می سازد ."


کروبی و موسوی تاکید کردند : "اکثریت مردم تنها حق خود را می خواهند و به دنبال تغییرات ساختاری در اصل نظام نیستند ولیکن به نظر می رسد که حاکمیت نسبت به همین صدای حق خواهی مردم نیز احساس خطر می کند در حالیکه شنیدن این صدای اکثریت و پاسخ به آن تنها راهکار خروج از بحران است ."


گفتنی است کروبی و موسوی از مردم دعوت کردند که در راهپیمایی 22 بهمن حضوری گسترده داشته باشند .

گزارش برگزاری مراسم اربعین رحلت آیت الله العظمی منتظری، سایت آیت الله العظمی منتظری


با حضور هزاران تن از مردم، مراسم اربعین آیت الله العظمی منتظری با شکوه خاصی برگزار شد.
همزمان با چهلمین روز رحلت آیت الله العظمی منتظری (رضوان الله تعالی علیه) که در آستانه اربعین حضرت امام حسین(ع) برگزار شد، حال و هوای دیگری در شهر قم حاکم شده بود. علی‌رغم مشکلات عدیده اطلاع‌رسانی و عدم همراهی رسانه‌های رسمی و غیر رسمی کشور، هزاران تن از مردم قدرشناس و فهیم شهر مقدس قم و دیگر شهرها جهت شرکت در مراسم در دفتر و بیت فقیه عالیقدر حضور یافتند و با متانت و سکوت ، جلسه بزرگداشت آغاز شد.
حضور چشمگیر مردم باعث شد که دفتر مملو از جمعیت شود و پس از آن کوچه منتهی به بیت توسط اعضای دفتر فرش شد ولی با این حال تعدادی در بلوار شهید محمد منتظری و تعدادی کنار رودخانه حضور یافته بودند.
در این مراسم ، علاوه بر قرائت قرآن ، گوشه هایی از اندیشه ها و دیدگاه های آیت الله منتظری توسط مجری قرائت و در بین مراسم چند بار صدای فقیه عالیقدر با موضوعات لزوم امر به معروف و نهی از منکر ، لزوم آزادی زندانیان سیاسی، سفارش امام علی (ع) به مالک اشتر درباره رعایت حقوق انسانها با هر ایده و اعتقادی و شعارهای اول انقلاب از بلندگو پخش شد و مردمی که چهل روز بود صدای او را نشنیده بودند، تحت تاثیر قرار گرفته بودند.

گفتگو با جان مك كين در مورد وقوع يك انقلاب در ايران


آژانس ايران خبر - ۱۳۸۸/۱۱/۱۰
اين كه مردم از جان گذشته به اعتراضات ادامه مي دهند نشان مي دهد ايرانيان به چيزي كمتر از يك دموكراسي حقيقي بسنده نخواهند كرد.
تلويزيون صداي آمريكا 9/11/88
سناتور جان مك كين, عضو ارشد كميتة نيروهاي مسلح سنا در گفتگويي اختصاصي از وقوع يك انقلاب در ايران سخن مي گويد.
سيامك دهقانپور: از سناتور جمهوريخواه, جان مك كين, عضو ارشد نيروهاي مسلح سنا مي پرسم ما در آستانة سي و يكمين سالگرد انقلاب 57 قرار داريم. شما طي سفر دو هفتة پيش خود در خاور ميانه گفتيد رژيم ايران روزهاي آخرش را سپري مي كند. آيا مشابهتي ميان رويدادهاي انقلاب 57 و تحولات اين روزها مي بينيد؟
مك كين: (صداي مك كين) پس از انقلاب 57, مردم ايران و سراسر جهان همه انتظار حكومتي را داشتند كه بيش از پيش نمايندة خواست مردم باشد, اين امر تاكنون رخ نداده است. ايرانيان مردمي پيشرو, پيشرفته و بسيار تحصيلكرده اند كه از فرهنگ و ميراثي ديرين و زيبا برخوردارند. اين مجموعه سرانجام آنها را به دموكراسي رهنمون مي كند كه تمام مردم دنيا و مردم ايران از آن الهام گرفته اند.

آیت الله امینی : جوانان عدالت می خواهند نه وعده


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
معترض را معاند و منافق نخوانیم
جنبش راه سبز (جرس): روزنامه اطلاعات در واکنش به سخنان محمد جواد لاریجانی در یک برنامه تلویزیونی، نوشته؛ معترض را معاند و منافق نخوانیم.
به گزارش نواندیش، یادداشت روزنامه اطلاعات در واکنش به سخنان لاریجانی در یک ویژه برنامه دهه فجر است که در آن، لاریجانی فرجام ‌جبهه ملی یا منافقین را برای برخی اصلاح‌طلبان به زعم خود طرفدار تفکرات لیبرالیستی پیش‌بینی کرده بود.
اطلاعات در این باره نوشته است: اینکه کارشناسان محترم در حین بحث با انتخاب‌های گزینشی از سخنان امام به اثبات نظریه‌ها و باورهای شخصی خویش اهتمام کنند و مستقیم و غیر مستقیم هر جریان و حرکت اصلاح‌طلبانه در جامعه را به خط نفاق پیوند بزنند و با پیش‌فرض لیبرالیستی و انحرافی دانستن اندیشه طرفداران اصلاح‌طلبی، سرنوشتی چون جبهه ملی و منافقین برای آنان رقم بزنند، (‌بی‌آنکه امکان دفاع برای طرف دیگر ماجرا وجود داشته باشد)، نه کمکی به اقناع عمومی می‌کند و نه در راستای افزایش بصیرت اجتماعی قابل ارزیابی است.
بارها تجربه کرده‌ایم که چنین شیوه‌هایی حتی دشمن را در موضع مظلومیت قرار می‌دهد، چه برسد به کسانی که به صد زبان گفته‌اند که دشمن نیستند و در زیر چتر همین نظام، می‌خواهند حرف‌هایشان را بزنند و اعتراض‌شان را مطرح کنند.

كشته شدن يك جوان توسط بسيجيها در تهران


آژانس ايران خبر - ۱۳۸۸/۱۱/۱۰
خبرنگار آژانس ايران خبر1388/11/10: یکی از جوانان غیور که در منطقه تهرانپارس ، شبانه در حال شعار نویسی بوده است با تعقیب تعدادی بسیجی مزدور مورد اصابت نه گلوله قرار گرفته و به شهادت رسیده است .

وزارت‌كشور 12سوال درباره ‌تقلب را بلدنبود؟


تاريخ انتشار: 10 بهمن 1388
آينده نيوز :

الف نوشت: وزارت كشور از پاسخگویی به 12 سوال درباره انتخابات ریاست جمهوری 88 طفره رفت.
  در پی انتشار شایعات و ابهامات متعدد درباره سلامت انتخابات طی هفت ماه گذشته و به ویژه هفته‌های بعد از انتخابات، پایگاه اطلاع رسانی الف تابستان گذشته با جمع‌آوری 25 سوال اصلی معترضان به نتیجه انتخابات، از وزارت كشور خواست پاسخ به این سوالات را ارایه و یكی از مسوولان برگزاری انتخابات را برای پاسخگویی به بینندگان اینترنت به عنوان «مهمان ویژه الف» معرفی كند.
روابط عمومی و مسوولان وزارت كشور، با مصلحت نداستن حضور در برنامه مهمان ویژه الف، پس از سه ماه پیگیری مكرر، پاسخ 25 سوال طرح شده را تهیه و تاكید كردند الف اجازه ندارد این پاسخها را به عنوان «پاسخ وزارت كشور» منتشر كند.
در 14  دی ماه 88 و پس از درخواست‌های مكرر بینندگان، الف ابا انتشار فراخوانی از همه بینندگان اینترنت خواست پرسش‌ها و ابهامات خود درباره انتخابات 88 را طرح كنند.
طی 3سه هفته با كمك بینندگان، كارشناسان حقوقی و سخنگوی محترم شورای نگهبان پاسخ اكثر سوالات رسیده ارایه شد.
از آنجا كه هدف الف از این فراخوان،‌ رفع شبهات و پاسخگویی به سوالات واقعی هموطنان منصف و منطقی بود، تلاش شد در انعكاس سوال‌ها، ملاحظات سیاسی ـ جناحی رعایت نشود و هر سوال منطقی و مستدلی كه فاقد تهمت بی‌‌سند یا توهین باشد، منعكس شود.
از میان 70 سوال منعكس شده، 12 سوال زیر به مسوولان وزارت كشور مربوط می‌شد. به همین دلیل از 20 دی‌ماه این سوالات برای دریافت پاسخهایشان برای وزارت كشور ارسال شد و پس از پیگیری‌های مكرر، بخش تحلیلی الف به این نتیجه رسید كه وزارت كشور قصد ندارد به این سوال‌ها پاسخ دهد:
1- لطفاً توضیح بدهید كه چطور ممكن است در چند استان (مثلاً لرستان) در تعداد بسیار زیادی از صندوق ها (مثلاً بیش از ده درصد از كل صندوق های این استان) تعداد كل آرا مضرب صد بشود (100، 200، 300 و غیره).
2- چرا تعدادی از فعالین سیاسی (بخصوص مسئولان ستاد انتخاباتی موسوی) در همان ساعات و روزهای اولیه پس از انتخابات دستگیر شدند؟ با وجود اینكه اعتراضها هنوز تازه آغاز شده بود
3- در طی 12 مرحله اعلام آرا تنها در دو مرحله آخر شاهد اعلام آری باطله بودیم در حالی كه طبق فیلم موجود و نیز مستنداتی كه در همین سایت و دیگر سایت ها اشاره شد، در 10 مرحله قبلی ارای مأخوذه اعلام شده بود و نمی توان گفت كه اینها آرای صحیح بوده و چون آرای باطله كم بود پس بدان شاره نشده است.
لطفاً صریحاً بگویید چرا آرای باطله از همان اول اعلام نشد؟
4- در مورد نرم افزار تجمیع آرا چطور؛ كه گفته میشود در بیرون از وزارت كشور برنامه آن نوشته شده است در حالی كه وزارت كشور توان نوشتن چنین برنامه ایی را داشت.
5- در برخی مساجد كه پایگاه بسیج هم هست ازافرادخواسته می شود كه به فلانی رای بدهید و فلانی ضدولایت فقیه ومنافق است آیا این طریق تبلیغات خلاف وصییت امام خمینی (ره)نیست چراكه ایشان به (نیروهای نظامی) گفتند وارد احزاب نشوید آیا این یك كارحزبی نیست؟
6- در آمار تفكیكی كه بعدها منتشر شد، شبهات و اشكالات زیادی وجود داشت. فرضا منفی بودن تعداد آرای باطله در یكی از صندوق های استان لرستان. این موضوع را چگونه می توان توجیه كرد؟
7- چرا وزارت كشور در صبح روز رای گیری اعلام كرد كه نیازی به وارد كردن كد ملی رای دهندگان در سیستم نیست ؟ آیا امكان پاك كردن مهر شناسنامه ها وجود ندارد؟
8- چرا وزارت كشور اصل 40هزار فرم 22 (صورتجلسه شمارش آرا صندوقها) را كه مدعی است به امضای نمایندگان و ناظران موسوی رسیده، منتشر نمی كند و نمی گذارد روی سایت خودش تا خیال معترضین واقعی راحت شود و صف معترضین و آشوبگران جدا گردد؟
9- شماره ردیف كاندیداها در حوزه های رای گیری بترتیب حروف الفباء بصورت:1- احمدی نژاد 2- رضائی 3- كروبی 4- موسوی بوداما كدهای اختصاصی برای آنها بصورت: 44 - احمدی نژاد 55 - رضائی 66 - كروبی 77 - موسوی بود كه بر خلاف ردیفها كه منطقی و درست است كدها با هیج منطقی سازگار نیست.اگر استفاده از اعداد دو رقمی مورد نظر بود منطقی ترین و صحیح ترین روش اختصاص كدها بصورت زیر است كه باعث هیج اشتباه و سردرگمی نمی شود: 11 - احمدی نژاد 22- رضائی 33 - كروبی 44 – موسوی. منتظر جواب منطقی هستم
10- آیا برای تجمع هواداران آقای احمدی نژاد در میدان ولیعصر در 24خرداد كه با تبلیغ رسانه های دولتی همراه بود و از تلویزیون زنده پخش شد، مجوز صادر شده بود؟ با توجه به لزوم درخواست تجمع یك هفته قبل، این درخواست چه زمانی و توسط چه كسی به وزارت كشور تسلیم شده بود؟
11- نامه فرماندار فیروز‌آباد فارس به استانداری برای هزینه اعزام مستقبلین از آقای احمدی‌نژاد در سفر استانی ایشان در بهار 88 به شیراز را چگونه توجیه می‌كنید؟ این هم سندش كه همان روزها الف زده است: http://alef.ir/1388/content/view/49268/
پاسخ استانداری و وزارت كشور به این نامه چه بوده است؟ در فاصله 20 روز مانده به تبلیغات رسمی انتخاباتی، آیا هزینه مستقبلین از نامزد انتخابات آتی و رئیس جمهور وقت از بیت المال پرداخت شده است؟ با تشكر از سایت الف كه سوال من را منتشر می كند و برای پاسخش پیگیری می كند و نشان میدهد این سوال - جوابها، صوری و نمایشی نبوده.
12- چرا آرای محسن رضائی از صبح تا بعدازظهر از630 هزارتا به 580 هزارتا كاهش پیدا كرد؟
اینم لینك سندش: http://www.rezaee.ir/fa/pages/?cid=8521

قابل توجه تمامي جلادان : این بار سال 67 نیست !!!


وبلاگ سبز : اشتباه حاکمان این است که زمان و مکان را عوضی گرفته اند. سال 67 ملت خسته از جنگ توان واکنش نشان دادن نداشت. برچسب منافق یا مجاهد زدن آن روز ها آسان بود. دل خوشی هم از مجاهدین نبود که انگیزه شود. اطلاع رسانی هم مثل امروز نبود.اکثریت جامعه در بی خبری نسبی به سر می بردند. جنگ فرصت بی نظیری را برای سرکوب فراهم کرده بود. اما جان انسان در جهان امروز با ارزش تر است. تا همین 30 سال پیش دیکتاتور ها در قلب اروپا جنایت می کردند. تا 60 سال پیش میلیون ها نفر را به کوره می ریختند. در سال 2010 سازمان های حقوق بشری لحظه به لحظه گزارش می کنند که اگر چنین نبود بی شک در سکوت بین المللی پیش از این و بیش از این اعدام می کردند. 22 بهمن خواهند دید که نمی توانند بر خون بی گناهان خانه وحشت بنا کنند

آیت الله سبحانی: رضایت خواص مهم نیست، مردم باید راضی باشند


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
شبکه جنبش راه سبز (جرس): آیت الله سبحانی گفت: اگر نوع مردم از ما راضی باشند کار تمام است و همه مسائل حل می شود و باید توجه داشت که دنبال رضایت خواص بودن کاری را به پیش نمی برد و مهم نیست.

به گزارش رسا،  جعفر سبحانی پنج شنبه شب در دیدار با اعضای جامعه اسلامی مهندسین کشور، در سخنانی با اشاره به شرایط و اتفاقات اخیر در کشور گفت: خوشبختانه مردم قهرمان ایران در برابر جریانات و اتفاقات تلخ روز عاشورا و هنجار شکنی های صورت گرفته به صورت بی نظیری وارد صحنه شدند و از ارزش های اسلامی و انقلاب دفاع کردند.
وی با محکوم کردن اتفاقات روز عاشورا در تهران اظهار داشت: حضور مردم در تظاهرات نهم دی ماه به حدی حماسی و پرشور بود که بنده تاکنون چنین حضوری را از ملت ایران مشاهده نکرده بودم.
حضرت آیت الله سبحانی تاکید کرد: کشاورزان، بازاریان، اصناف، دانشجویان، کارگران و دیگر اقشار مستضعف مردمی این انقلاب را حفظ کرده اند و اگر ما اینها را راضی نگه داریم و مشکلات معیشتی و مادی آنها را حل کنیم در پیشبرد اهداف بسیار مؤثر خواهد بود.

امام جمعه ارومیه : جنازه اعدام شدگان را در خیابانها بچرخانید!


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
شبکه جنبش راه سبز (جرس): غلامرضا حسني امام جمعه ارومیه ، در خطبه هاي نمازجمعه امروز ابن شهر گفت: تمنا و خواهش ملت اين است که فرامين رهبر معظم انقلاب اسلامي را به سمع ملت ايران برسانند و چشم فتنه را از بيخ و بن برکنند.

 به گزارش جرس وی، با اشاره به اعدام دو نفر و محکوميت 11 نفر ديگر گفت: بايد براي جلوگيري از آشوبها، جنازه هاي اعدام شده ها در خيابانهاي تهران در مقابل ديد عموم قرار بگيرد.

وي افزود: اين زباني که به جاي جمهوري اسلامي، جمهوري ايراني مي گويد بايد کنده شود و قلوب داغدار خانواده هاي شهدا و دلسوزان انقلاب با اعدام آنهايي که به عاشوراي حسيني اهانت کردند، درمان مي يابد.
امام جمعه اروميه گفت: ايران براي فتنه گران جا ندارد بايد اينها بروند اگر اين افراد بمانند نماز مقدس جمعه را آلوده مي کنند، اينها افرادي هستند که در نماز جمعه تهران رقصيدند، اينها در ايران ماندني نيستند.

نامه سرگشاده جبهه مشارکت به صادق لاریجانی در خصوص اعدام زمانی و رحمانی


شبکه جنبش راه سبز (جرس): جبهه مشارکت در نامه ای سرگشاده خطاب به صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در خصوص اجرای حکم اعدام آرش رحمان پور و علی زمانی انتقاداتی را مطرح کرد و از جمله پرسید :اين افراد که طبق قرائن چند ماه قبل از انتخابات دستگير شده اند با چه منطقی در دادگاه حوادث انتخابات شرکت داده شده اند؟ و اعترافات انها چه ارتباطی با انتخابات داشته است؟


 به گزارش جرس، متن کامل این نامه بدین شرح است:
جناب آقای لاريجانی
رييس محترم قوه قضاییه
با سلام
خبر اعدام 2 تن از زندانيان با اتهام مجاربه موجی از حيرت و تعجب در ميان شهروندان ايرانی را برانگِیخت و در زمانی که فضای سياسی ملتهب کشور اميدوار به زدودن ابرهای تيره نفرت و کينه می شد اين اقدام شائبه اثرپذيری دستگاه قضا را از تندروانی که ثابت کرده اند به هيج وجه خواهان آرامش فضای سياسی کشور نيستند، تقويت کرد.
دستگاه قضا که به خاطر رفتارهای شبهه ناک و غیر قانونی خود در برخورد با نيروهای سياسی خوشنام و خدوم که به ناحق و ظالمانه پس از انتخابات اخير بازداشت و زندانی شده اند سخت در مظان اتهام سياسی کاری و خروج از دايره عدل و انصاف قرار گرفته است اينک با صدور احکام شبهه ناک اعدام برای 9 تن و اجرای عجولانه آن برای2 تن دیگر بيش از پيش مورد سوال واقع خواهد شد.

كروبي : ایرانیان نمی پذیرند‌ چیزی به ‌آنها دیکته شود؛ممکن است مدتی تحمل کنند اما یکباره منفجر می شوند


جمعه, ۹م بهمن, ۱۳۸۸
کلمه:خبرنگار فاینشنال تایمز می گوید:مهدی کروبی روحانی اصلاح طلبی است که پیشینه درازی از مبارزه علیه حکومت پیشین ایران را در کارنامه خود دارد. افزون بر این از بعد از انقلاب نیز پست های مهمی همچون ریاست پارلمان را بر عهده داشته است. وی در انتخابات ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ ریاست جمهوری از محمود احمدی نژاد شکست خورد. در هر دو دوره کروبی مدعی تقلبی بود که باعث روی کار آمدن رییس جمهوری بنیادگرا شد. از زمان انتخابات پر مناقشه اخیر در ماه ژوئن (خرداد) مهدی کروبی در جایگاه یکی از رهبران اپوزیسیون قرار گرفته است. نجمه بزرگمهر – خبرنگار فایننشال تایمز مستقر در تهران – با کروبی در روز دوشنبه ۲۵ ژانویه (۵ بهمن ماه) در منزل او گفتگویی ترتیب داد. متن تصحیح شده [ادیت شده] این گفتگو به نقل از سحام نیوز(سایت رسمی حزب اعتماد ملی) در زیر می آید:
فایننشال تایمز: رژیم ایران قرار است سی و یکمین سالگرد انقلاب را به زودی [ ۱ فوریه = ۱۲ بهمن] جشن بگیرد. آیا می شود کمی از نقش خود در انقلاب بگویید؟
کروبی: پدر من از هواداران جنبش رهایی بخش ملی [ یک حزب ملی – مذهبی ] بود و به لحاظ سیاسی هم فعالیت داشت. او یک روحانی بود و زمانی که در جنبش آزادی بخش ملی اختلافاتی بروز کرد طبیعتا از آیت الله ابوالقاسم کاشانی حمایت کرد. چنین بود که من از دوران کودکی و در منزل با سیاست انس گرفتم و به مبارزه با حکومت پهلوی ملحق شدم. وقتی به حوزه علمیه قم پیوستم در زمره شاگردان آیت الله خمینی [بنیانگذار جمهوری اسلامی] در آمدم و به شیوه ای باورنکردنی جذب ایشان شدم و در امور و نگرش های مذهبی حامی ایشان شدم. امام خمینی رهبری اعتراض سیاسی علیه محمد رضا شاه را در سال ۱۹۶۲ [۱۳۴۰ ] بدست گرفت و من هم مصمم شدم که فعالانه به ایشان کمک کنم. این تا زمان پیروزی انقلاب در سال ۱۹۷۹ ادامه یافت. طی این مدت من ۹ بار زندانی شدم که مجموع آن ۶ سال می شود. یکسال به گنبد کاووس [ شمال غرب ایران] تبعید شدم و به مدت دو یا سه سال در جاهای مختلف زندگی مخفیانه ای داشتم. من حتا مجبور شدم در سال ۱۹۶۶ [ ۱۳۴۴ ] بطور غیرقانونی و برای گریز از فشارهای رژیم به مدت ۵ ماه به عراق بروم در حالی که فاقد گذرنامه [پاسپورت] بودم. این اولین و آخرین سفر خارجی من پیش از انقلاب بود.

امام جمعه زاهدان : شاه زماني صداي اعتراض مردم را شنيد كه خيلي دير شده بود


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
اعدام ها امنیت و همدلی نمی آورد
شبکه جنبش راه سبز (جرس): مولوي عبدالحميد ؛ امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز زاهدان در مسجد مكي اين شهر گفت : پيروزي انقلاب اسلامي ايران در سال 1357 با قيام و به خواست مردم ايران بود و مانند بسياري از كشورهاي ديگر با كودتاي نظامي اين انقلاب پيروز نشد. و امروز نيز استمرار و بقاي آن به خواست و اراده مردم بستگي دارد.
وي گفت : من آنچه را كه به خير و صلاح ملت و مسئولان و دلسوزانه مي‌دانم بيان مي‌كنم و نبايد سخنان من مورد سوءتعبير قرار گرفته و مغرضانه تعبير شوند. همه ما مسئوليتهايي داريم كه نبايد از زيربار آنها شانه خالي كنيم.
مولوي عبدالحميد گفت : تدبير رهبر فقيد و بنيانگذار انقلاب اسلامي كه توانست همه اقشار جامعه و تفكرات و سليقه‌هاي مختلف و اقوام و مذاهب را حول يك هدف مشترك و يك پيام واحد گردهم آورد و وحدت كلمه و اتحاد مردم موجب پيروزي ملت در برابر يكي از بزرگترين قدرتهاي حكومتي شد. اينك نيز همان اتحاد و وحدت كلمه براي بقاي جمهوري اسلامي لازم است.

راديو فردا : سنای آمريکا تحريم شرکت‌های تأمين کننده‌ی بنزين ايران را تصويب کرد


سنای آمريکا روز پنجشنبه قانونی را تصويب کرد که به رئيس جمهوری آن کشور اجازه می‌دهد تا شرکت‌های تأمين‌کننده‌ی بنزين ايران را مشمول تحريم‌ قرار دهد.

اين تحريم علاوه بر اين، شرکت‌هايی که به افزايش ظرفيت پالايش فرآورده‌های نفتی ايران ياری می‌رسانند را نيز در بر می‌گيرد.

در پی آنچه سرپيچی تهران از خواست جامعه‌ی جهانی برای شفاف‌سازی برنامه‌ی هسته‌ای، خوانده می‌شود، قانون‌گذاران آمريکايی به دنبال آن هستند که ابزارهای لازم برای فشار و سخت‌گيری بيشتر بر ايران را در اختيار کاخ سفيد قرار دهند.

افزایش ۳۱ درصدی بودجه نیروهای نظامی در سال 89


تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۸
جنبش راه سبز (جرس): بودجه نیروهای نظامی در بودجه سال ۸۹، حدود ۳۱ درصد افزایش داشته و بودجه نیروهای انتظامی تقریبا ثابت مانده است.
به گزارش خبرگزاری آفتاب، بر اساس بندهایی از بودجه ۱۳۸۹ که توسط دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است مجموع بودجه نهادهای نظامی از ۱۱ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۸۸به ۱۴ هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان در سال ۱۳۸۹ افزایش یافته است. بر اساس این بودجه، بودجه پیشنهادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ۴ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۸۸ با ۲۰ درصد افزایش معادل ۹۷۵ میلیارد تومان به ۵ هزار و ۸۲۵ میلیارد تومان در سال ۸۹ افزایش یافته است.
بیشترین افزایش بودجه نصیب وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شده و بودجه این نهاد با حدود ۵۰ درصد افزایش از ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۸۸ به حدود ۶ هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان در سال ۸۹ افزایش یافته است. بودجه ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از ۱۸۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان افزایش یافته است
نکته مهم در این میان ثابت بودن و عدم افزایش بودجه نیروی انتظامی کشور است که به رغم افزایش ۳۰ درصدی بودجه نهاد های نظامی، افزایشی نداشته است. از سوی دیگر بودجه پیشنهادی سازمان انرژی اتمی برای سال ۸۹ حدود ۳۷۷ میلیارد تومان است که از بودجه ۲۷۲ میلیارد تومانی وزارت صنایع و معادن هم بیشتر است
 

دويچه وله : «زمان برای ایران به پایان می رسد»


این هشدار آنگلا مرکل صدراعظم آلمان به ایران بود. تحریم های سختی در انتظار ایران است. شورای امنیت سازمان ملل در ماه فوریه درباره اعمال تحریم های «فلج کننده» علیه ایران تصمیم می گیرد.

 

فرانسه عهده دار پیشبرد مذاکراتی است که احتمالا پیامدهای سنگینی برای ایران خواهد. این بار صحبت از تحریم های «فلج کننده» در میان است. هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا از وضع تحریم های «هدفمند» علیه ایران حمایت  کرده است.

تشدید تحریم صنایع نفت و گاز ایران و بنزین وارداتی «هدف» یاد شده است. گفته می شود در درجه‏ی اول تحریم فروش فراورده‏های نفتی، از جمله بنزین اعمال می شود. دولت ایران اعلام کرده است که ذخیره بنزین کافی برای مقابله با تحریم های احتمالی در زمینه انرژی را دارد.

حسن منصور استاد نفت و انرژی در بریتانیا می گوید غرب سعی می کند ابتدا جلوی توسعه‏ی میادین گاز و نفت ایران را بگیرد.

جنتی‌خطاب‌به‌رئیس‌قضا:رحم نکنید؛دو نفر را سریعا اعدام کردید،دستتان درد نکند


جمعه, ۹م بهمن, ۱۳۸۸
کلمه: امام جمعه موقت تهران با تجلیل از اعدام دو تن از متهمان حوادث اخیر، خواستار شدیدترین برخورد ها با آشوبگران شد.
به گزارش ایلنا، آیت‌الله احمد جنتی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تبریک فرا رسیدن دهه فجر و تجلیل از امام راحل(ره) اظهار داشت: کاری که امام کرد برای هیچ‌یک از مردم دنیا باورکردنی نبود و او اسلام را که همه مایه عقب‌ماندگی می‌دانستند احیا کرد، در حالی که تا قبل از آن در انزوایی قرار گرفته بود که بسیاری از بچه‌های مسلمان خجالت می‌کشیدند که بگویند مسلمان هستیم.
وی با تاکید بر اینکه اسلام امام، اسلام پیغمبر و ائمه، ضدظلم، علم‌پرور و دشمن مستکبرین و بی‌قانونی بود، تصریح کرد: ایشان این تفکر را که یا باید جزو قطب غرب بود یا قطب شرق از بین برد و شعار نه شرقی نه غربی از شعارهای زیربنایی ایشان بود.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام اسلامی که دنیا را هم می‌تواند ادامه کند به ارمغان آورد، گفت: امام انسان‌ها را تربیت کرد و کسانی را که در سراشیبی سقوط قرار گرفته بودند و آلوده شده بودند از گرداب‌ها و منجلاب‌ها نجات داد و افرادی عاشق شهادت و جهاد پیدا شدند.
آیت‌الله جنتی با تاکید بر اینکه امام به مردم اعتماد به نفس بخشید گفت: دشمن فهمید که با مردم طرف است و این وضعیت ۳۰ سال است وجود دارد، اما حکومت‌ها نخواستند این الگو را درک کنند که مردم سرنوشت خودشان را تعیین کنند البته در جاهایی مثل لبنان، فلسطین و افغانستان در یک دوره خاص این پیام را گرفتند که تا ظهور حضرت مهدی این پیام ادامه دارد.
وی ادامه داد: امام این رویه را که مسوولان باید در رفاه باشند عوض کرد و لذا دیدیم مردی که با اشاره او همه جان‌هایشان را کف دست می‌گذاشتند در یک خانه ساده و دقیقا مانند یک طلبه ساده در مدرسه فیضیه زندگی می‌کرد و مشخص شد کسی باید بر مردم حکومت کند که ساده‌زیست و متواضع باشد و اینگونه نباشد که خود را ارباب و مردم را نوکر بداند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ۳۰ سال است مردم توطئه‌ها را خنثی کرده‌اند یادآور شد: در ۱۸ تیر ۷۸ با یک حرکت مردم آتش‌های افروخته خاموش شد و در قضیه عاشورای اخیر هم که از آن مهم‌تر بود و از قبل به قصد براندازی برنامه‌ریزی شده بود با راهپیمایی ۹ دی خاموش شد و این نشان می‌دهد که امام همچنان زنده است، فرمان می‌دهد و مردم براساس دستور او عمل می‌کنند.
وی تاکید کرد: در دهه فجر باید واقعیات بیان شود و توصیه می‌کنم که برای نسل‌های جدید هم روشنگری شود و مسوولین هم باید به مردم خدمت کنند زیرا این مردم واجب‌الخدمت هستند.
دبیر شورای نگهبان در ادامه با تاکید بر اینکه مسوولیت سنگین قوه قضائیه، رسیدگی به وضع آشوب‌گران است، خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: ای برادر! ما شما را می‌شناسیم، قبلا در حوزه استاد بودید و علاقه شدیدی به درس خواندن و درس دادن داشتید، اما شما مسوولیت را قبول کردی و می‌دانیم که روحیه ضدظلم و ولایی داری و برای رضای خدا همانطور که دو نفر را سریعا اعدام کردید و دستتان درد نکند، بایستید.
وی ادامه داد: در ۱۸ تیر ضعف نشان دادید؛ چند نفر در آن زمان اعدام شدند؟ اگر حالا هم ضعف نشان دهید آینده بدتری در انتظار شماست.
وی با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید دستور می‌دهم به منافقین، کسانی که دل بیمار دارند و شایعه‌سازان حمله کنید و آنها را سخت بکشید، تصریح کرد: در عین حال قانون هم باید رعایت شود اما قرآن و اسلام و ولایت هم باید حفظ شود و نباید به کسانی که مفسده می‌کنند رحم کرد، زیرا علی(ع) هم در عین داشتن رافت اسلامی چند هزار نفر را در یکی از جنگ‌ها کشت و لذا نه می‌توانیم افراط در مجازات داشته باشیم و نه تفریط.
آیت‌الله جنتی همچنین با اشاره به سالگرد حادثه ۶ بهمن ۶۰ در آمل تاکید کرد: دشمن بداند سنگرها را مردم فتح می‌کنند همانگونه که در آن هنگام این کار را انجام دادند.
امام جمعه موقت تهران در پایان با اشاره به زمین‌لرزه هائیتی گفت: آمریکا از هر وضعیتی استفاده می‌کند تا بلایی بر سر مردم بیاورد و در هائیتی به جای غذا و دارو تسلیحات نظامی وارد کرده است که به همین دلایل ما با این دولت دشمن هستیم.

آخرين آخبار