آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ آبان ۲۸, پنجشنبه

مقامات ایران درباره مرگ اسرارآمیز یک پزشک تحقیق می کنند

گفته می شود مقامات جمهوری اسلامی ایران درباره مرگ پزشکی که معترضین به نتایج انتخابات ریاست جمهوری را در زندان کهریزک مداوا می کرد تحقیق می کنند.

جسد رامین پور اندرجانی، پزشک ۲۶ ساله، روز ۱۹ آبان ماه (۱۰ نوامبر) پیدا شد. او به عنوان بخشی از خدمت نظام وظیفه اش در زندان کار می کرد.

مقامات ایران نظریات ضد و نقیضی درباره علت مرگ، از تصادف اتومبیل تا حمله قلبی و خود کشی ابراز داشته اند. مقامات می گویند در این باره تحقیق می کنند.

فعالان اپوزیسیون می گویند در زندان کهریزک، چندین نفر از بازداشت شدگان تا پای مرگ شکنجه شدند.   

محسن روح الامین، پسر یکی از مشاورین محسن رضایی کاندیدای شکست خورده ریاست جمهوری، یکی از معترضین بود. مقامات گفته اند روح الامین که ۲۵ سال داشت در اثر ابتلا به مننژیت در زندان درگذشت. اما خبرگزاری نیمه رسمی مهر به نقل از یک منبع در پزشکی قانونی می گوید او در اثر ضربات پیاپی، در زندان جان سپرد.

یک عضو کمیسییون پزشکی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه گفت نامحتمل می نماید که دکتر پور اندرجانی با توحه به سنش در اثر حمله قلبی در گذشته باشد.

اسماعیل احمدی مقدم، رییس پلیس ایران، روز چهارشنبه گفت به نظر می رسد پور اندرجانی خود کشی کرده باشد. او گفت این پزشک وصیتنامه ای نوشته بود که در آن در مورد تهدید شدن به ۵ سال زندان در ارتباط با یک پرونده دادگاهی شکایت کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار