آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ آبان ۱۷, یکشنبه

رسانه های ایران از آزادی خبرنگار خبرگزاری فرانسه خبر می دهند

رسانه های ایران می گویند پلیس یک خبرنگار بازداشت شده را آزاد کرده است، اما بیش از ۶۰ نفر دیگر که در جریان اعتراضات خیابانی دستگیر شدند هنوز در زندان هستند.

خبرگزاری ایرنا گزارش می دهد فرهاد پولادی روز شنبه آزاد شد. کارفرمای او، خبرگزاری فرانسه می گوید خبر تأیید شده ای در مورد آزادی پولادی ندارد و او با خبرگزاری تماس نگرفته است.

نیروهای امنیتی پولادی را روز چهارشنبه هنگامی که سرگرم تهیه گزارشی از یک گردهمائی دولتی بمناسبت سی امین سالگرد اشغال سفارت امریکا در تهران بود دستگیر کردند.

در همان زمانی اعتراضاتی علیه دولت در پایتخت و شهر های دیگر برپا شد.

فرمانده نیروی انتظامی تهران می گوید در جریان تظاهرات طرفداران مخالفان، ۱۰۹ نفر دستگیر شدند.

رسانه های دولتی بنقل از عزیزالله رجب زاده، فرمانده انتظامی تهران بزرگ می گویند ۴۷ نفر از دستگیر شدگان به قید ضمانت آزاد شده اند، و ۶۲ نفر برای روبرو شدن با اتهاماتی که علیه آنها عنوان شده است تسلیم مقامات قضایی شدند.

روز چهارشنبه پلیس و نیروی های بسیج با فعالان مخالف که در تهران برای اعتراض به دولت احمدی نژاد جمع شده بودند درگیر شدند. گروه های طرفدار حقوق بشر می گویند بسیاری زخمی شدند. |

کمپین بین المللی برای دفاع از حقوق بشر در ایران می گوید نیروهای امنیتی و بسیج برای متفرق ساختن هزاران ایرانی که به اعتراضات ضد دولتی پیوستند به استفاده «بی رحمانه از زور» متوسل شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار