آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ بهمن ۶, سه‌شنبه

مهدی کروبی: کنار مردم خواهم ماند


تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۸۸
راديو زمانه :

مهدی کروبی از رهبران مخالف دولت، با انتقاد از تحریف سخنان خود گفت که «هرگز بر سر حقوق ملت ایران» معامله نخواهد کرد و تا پایان در کنار مردم خواهد ماند.
آقای کروبی، امروز سه‌شنبه در جمع گروهی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت که برای برگزاری انتخابات آزاد، خواهد کوشید چرا که «سال‌هاست بخش‌های مربوط به حقوق ملت در قانون اساسی، توسط برخی از صاحبان قدرت، مورد تعدی قرار گرفته است.»


خبرگزاری فارس، روز گذشته (دوشنبه) به نقل از آقای کروبی نوشته بود که وی «ریاست جمهوری» محمود احمدی‌نژاد را به رسمیت می‌شناسد.
حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، همان روز با تکذیب این گزارش، اعلام کرد که پدرش، احمدی‌نژاد را «رئیس دولت نظام» می‌داند.
آقای کروبی در تازه‌ترین اظهارات خود گفته است: «هر قدر که زمان می‌گذرد، اعتقاد من به دستکاری گسترده در انتخابات اخیر مستحکم‌تر می‌شود؛‌ زیرا هر روز اطلاعات جدیدی به دست ما می‌رسد که واقعا موجب تأسف است که چگونه عده‌ای با آرای مردم که امانت آنان در دست مسئولان است، این‌گونه برخورد کردند.»

به گزارش وب‌سایت سحام‌نیوز، ارگان حزب اعتماد ملی، این رهبر مخالفان دولت، از مسئولان حکومت پرسیده است آیا پاسخ «سه میلیون» نفری که روز ۲۵ خرداد ماه با سکوت راهپیمایی کردند، «باتوم، گاز اشک‌آور و گلوله بود؟»
کروبی همچنین پرسیده است: «آیا جواب جوانان عزیز ما که در چارچوب نظام می‌گفتند، رأی ما کو؟ خشونت، کهریزک و کشته شدن در این بازداشتگاه‌ها بود؟»
وی در بخش دیگری از اظهارات خود مسئولان جمهوری اسلامی را به «برخورد غیر صادقانه» با مردم متهم کرد و افزود: «باید به این کسانی که مسئول این فجایع هستند، گفت شما چگونه انتظار دارید مردم ادعای یک‌طرفه شما را درباره نتیجه انتخابات بپذیرند، در حالی که شما درباره بدیهیات، این‌گونه دروغ می‌گوئید.»
دبیرکل حزب اعتماد ملی همچنین از مواضع برخی مسئولان جمهوری اسلامی در خصوص حوادث پس از انتخابات انتقاد کرد و خطاب به آنها یادآور شد: «مگر برخی از شما با کمال بی‌شرمی نمی‌گفتید که این جوانان عزیز بر اثر مننژیت جان خود را از دست داده‌اند؟ اگر فریادهای اینجانب و تلاش‌های آقای موسوی و حضور ملت عزیز ایران در صحنه نبود، شما هرگز به وقوع این قتل‌ها اعتراف نمی‌کردید.»

در جریان حوادث بازداشتگاه کهریزک، زمانی که گزارش شد سه تن از معترضان بر اثر ضرب و شتم در این بازداشتگاه جان باخته‌اند، برخی مقام‌های قضایی و امنیتی با رد این گزارش‌ها گفته بودند که این افراد بر اثر بیماری مننژیت، جان باخته‌اند.
با گذشت چند ماه از حوادث این بازداشتگاه، گزارش کمیته ویژه مجلس و سازمان قضایی نیروهای مسلح تائید کرده‌ که این سه نفر بر اثر ضرب و شتم به قتل رسیده‌اند و در همین رابطه، برای ۱۲ نفر پرونده قضایی تشکیل شده است.
آقای کروبی یکی از نخستین کسانی بود که اعلام کرد گزارش‌هایی از رفتار‌های خشونت‌بار ماموران با معترضان در بازداشتگاه‌ها در اختیار دارد.
دبیرکل حزب اعتماد ملی که با گذشت بیش از شش ماه از برگزاری انتخابات، نتیجه آن را نپذیرفته است، در پایان گفت: «به زودی مواضع تفصیلی خود را درباره آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع از حقوق مردم و ضرورت برگزاری انتخابات آزاد اعلام خواهم کرد.»هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار