آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ مهر ۲۸, سه‌شنبه

همكاری دو عكاس فراری فارس با صداي آمريكا

ران خبر: جواد مقيمی و حسين سلمان زاده دو عكاس فراري خبرگزاري فارس به آمريكا همكاري خود با رسانه هاي ضد ايراني از جمله صداي آمريكا را آغاز كردند.

پس از دستگيري مجيد سعيدي و ساتيار امامي دبير گروه عكس خبرگزاري فارس و دبير گروه عكس روزنامه جام جم در جريان اغتشاشات اخير و مشخص شدن همكاري برخي عكاسان با آنها در ارسال عكس هاي قابل استفاده در مستند سازي محكوميت ايران در مجامع جهاني در اعترافات ايشان، حسين سلمان زاده جانشين گروه عكس فارس و جواد مقیمی عکاس خبرگزاری فارس با سفر مخفيانه به تركيه به سفارت آمريكا در اين كشور پناهنده شدند.

آنان سپس پنجم مهرماه از سوي آمريكا به عنوان پناهنده پذيرفته شده و با هزينه سفارت آمريكا در تركيه به اين كشور سفر كردند.

پس از خروج جواد مقیمی گروهك غيرقانوني مرز پرگهر اعلام كرد كه وي از اعضاي فعال اين گروه بوده كه هيچگاه از سوي وي تكذيب نشد.

عكس منتشره از سوي نشريه تايم در دوره اغتشاشات تهران نيز به صورت مخفيانه از سوي او گرفته شده بود.

جواد مقيمی و حسين سلمان زاده شب گذشته در برنامه "ميهمان اول" صداي آمريكا در واشنگتن حضور يافتند و رسماً پناهنده شدن به آمريكا و آغاز همكاري خود با صداي آمريكا را اعلام كردند.

جواد مقيمي در اين برنامه در خصوص چگونگي فرار از ايران گفت: مدیر خبرگزاری فارس به من هشدار داد: «متوجه شده ایم که دو تن از عکاسان ما مخفیانه عکس گرفته و آن ها برای رسانه های خارجی فرستاده اند. ما منتظر اطلاعات بیشتر هستیم و به زودی با آنان برخورد می کنیم.»

در جريان اعترافات مجيد سعيدي دبير سابق سرويس عكس فارس در دادگاه مشخص شده بود برخي عكس هاي مراسمات داخلي و نظامي كشور از سوي ايشان به رسانه هاي خارجي فروخته شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار