آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ بهمن ۱۳, سه‌شنبه

متکی:مردم نتایج انتخابات را پذیرفتند زیرا پی بردند که در محاسبات خود اشتباه کرده بودند!


سه شنبه, ۱۳م بهمن, ۱۳۸۸
کلمه: وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه «سی ان ان» با رد ادعاهای رسانه های غربی مبنی بر تقلبی بودن انتخابات بار دیگر بر صحت و منصفانه بودن انتخابات ریاست جمهوری ایران تاکید کرد.
به گزارش فارس «فرید زکریا» مجری برنامه «جی پی اس» شبکه «سی ان ان» در ویژ ه برنامه یی که در «داووس» سوئیس تهیه شده بود، با «منوچهر متکی» وزیر امور خارجه ایران درباره مساله هسته یی ایران و انتخابات ریاست جمهوری این کشور مصاحبه یی را انجام داد.
زکریا در ارتباط با منصفانه بودن انتخابات ریاست جمهوری ایران به منوچهر متکی گفت؛ شما می دانید میلیون ها نفر از مردم ایران معتقد نیستند که انتخابات ریاست جمهوری ایران منصفانه بوده است و اینکه مردم ایران به خیابان ها آمدند و اعتراضاتی را برپا کردند. این عقیده من نیست، اینها عقاید ایرانیان میهن پرستی است که بر این باورند؟ متکی در این باره تصریح کرد؛ وقتی نتایج انتخابات اعلام شد، اکثر مردم و تقریباً تمامی مردمی که به نتایج انتخابات اعتراض داشتند، به خانه هایشان رفتند و تنها تعداد کمی از آنها تا امروز به خشونت های خود ادامه دادند.
مجری شبکه سی ان ان سپس در ادامه گفته های متکی اعلام کرد مردم به خانه های خود رفتند چون به سمت آنها شلیک شد. متکی با رد این ادعای زکریا تصریح کرد که نه ، اصلاً این طور نبوده است. مردم نتایج انتخابات را پذیرفتند زیرا به این مساله پی بردند که در محاسبات خود اشتباه کرده بودند.
متکی در خصوص برنامه هسته یی ایران نیز گفت؛ ما به ارتباط خود ادامه می دهیم؛ به ارتباط های قانونی با آژانس و به فعالیت های خود تحت بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی، و در عین حال فعالیت های خود را بر اساس قانون ادامه می دهیم و من فکر می کنم شما درباره جدیدترین پیشرفت هایی که در این زمینه صورت گرفته، اطلاع دارید. ما برای سال آینده به اورانیوم مرغوب برای ایزوتوپ های پزشکی در رآکتور تهران نیاز داریم و همچنین از پیش به آژانس و آن کشورهایی که سوخت هسته یی در اختیار دارند، اعلام کردیم که آنها باید نیازهای ما را بر اساس قوانین و ضوابط برآورده سازند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار