آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ آذر ۲۸, شنبه

اختصاصی جرس/ مأیوس شدن علمای دین از رهبری نظام


تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۸۸
شبکه جنبش راه سبز(جرس): به گزارش خبرنگار جرس؛ برخی از شخصیت‌های برجسته‌ دینی ایران (مقیم تهران و قم)  در چند هفته‌ اخیر با رهبر جمهوری اسلامی دیدارهایی مهم داشته‌اند. این علمای «غیرسیاسی» و چهره‌های شناخته‌شده‌ مذهبی و مورد وثوق و مراجعه‌ مردم، در دیدارهای خود با رهبری نظام، مشاهدات خود را از انتخابات و حوادث پس از آن و نیز رویکرد کلی مردم منطقه‌ خود را به رهبری منتقل کرده‌اند.


در این دیدارها ازجمله تاکید شده است که بسیاری از مومنان و متدینان در انتخابات 22 خرداد به مهندس موسوی رای داده‌اند و اینان به‌هیچ‌وجه نتایج اعلام شده را صحیح و حقیقی نمی‌دانند. همچنین به رهبری نظام گفته شده است که بسیاری از مقلدان وی (حتی از نیروهای نظامی و شبه‌نظامی حکومت)، به‌دنبال حوادث و خشونت‌های بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری، در پی انتخاب مرجعی جدید برای پاسخ به پرسش‌ها و مسائل دینی خود هستند. در این دیدارها همچنین از سرکوب‌های پس از انتخابات انتقاد شده است.

مطابق شنیده‌های خبرنگار جرس، رهبری نظام واکنشی سرد، «از موضع بالا» و تعجب‌برانگیز در برابر این نقدها و گزارش‌ها از خود بروز داده و موجب تاسف شدید و نیز ناامیدی این چهره‌های برجسته‌ حوزه و فقیهان مورد وثوق مردم، از اصلاح روندهای مسلط در نظام شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار