آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ بهمن ۵, دوشنبه

عبدالله نوری : گردانندگان امور از تشخیص مصلحت خودشان هم ناتوان شده اند


تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۸۸
عملکرد اقتدارگرايان موجب سرگردانی بسياری از روحانيون همراه حاکميت گرديده است
شبکه جبش راه سبز (جرس): عبدالله نوری که خود در دوران اصلاحات سه سال را به دلیل بیان نظرات انتقادی در زندان گذراند با حضور در منزل محسن صفایی فراهانی عضو ارشد شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی که به تازگی پس از تحمل هفت ماه زندان به مرخصی آمده است با وی دیدار و گفتگو کرد.
عبدالله نوری در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به صفایی فراهانی از آخرین وضعیت پرونده وی و سایر اعضای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب که با وی هم بند بوده اند، مطلع شد.
وزیر کشور دولت اصلاحات، با ابراز امیدواری نسبت به تداوم آزادی مهندس صفایی فراهانی، در بخشی از سخنان خود با اشاره به بازداشت  علیرضا بهشتی گفت: "اشخاص برجسته جناح راست در دهه های گذشته دائما جناح مقابل و منتقد خود را به دلیل آنچه آنها دوری از مسیر و معیارهای شخصیت هایی همچون شهید بهشتی می دانستند ملامت می کردند اما امروز می بینیم که با فرزند شهید بهشتی که اندیشه های پدرش را پی گیری می کند اینگونه برخورد می کنند".
عبدالله نوری با اشاره به تغییر میدان مبارزات سیاسی در فضای کنونی بخشی از منازعات سیاسی فعلی را در میان جناح اصولگرا دانست و از سردرگمی حاکم بر فعالان این جناح خبر داد.
عبدالله نوری گفت: "یکی از مهمترین اتفاقات و نقاط عطف تحولات هفت ماهه اخیر، تبدیل آقای خاتمی به مهندس میرحسین موسوی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری بود، چرا که به دلیل تبلیغات مسموم و دور از انصافی که طی سالهای گذشته و به تناوب صورت گرفته بود، بخش هایی از جریان راست و به اصطلاح اصول گرا و بخش کوچکی از جامعه مذهبی کشور به دلیل حجم گسترده  تبلیغات مخرب و یکسویه علیه جریان اصلاحات توسط رسانه های منتسب به حکومت، نسبت به اصلاحات و جناب آقای خاتمی موضع گیری داشتند اما عملکرد و نحوه  برخورد چند ماه گذشته ی اقتدارگرایان با مهندس موسوی که از محبوبیت و اعتبار قابل توجهی در میان اقشار مذهبی و طیف گسترده ای از جریان راست هم برخوردار است، ماهیت واقعی بسیاری از تخریب کنندگان چهره ی اصلاحات را خصوصا نزد اقشار مذهبی مشخص کرد و آنها اکنون با این تردید جدی مواجه شده اند که آیا هدف اصلی تخریب کنندگان اصلاحات پاسداری از ارزش ها و شعائر مذهبی است و یا کسب منافع سیاسی؟ از این رو سرگردانی و یأس در میان بسیاری از حامیان جناح اصولگرا و همچنین بسیاری از روحانیان همراه با حاکمیت به وضوح نمایان است".
عبدالله نوری در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح برخی عملکردهای حاکمیت طی ماه های اخیر عدم وجود معیارهای عقلائی و شرعی و اخلاقی را مهمترین وجه این رفتارها دانست و گفت: "به نظر می رسد گردانندگان امور از تشخیص مصلحت خودشان نیز ناتوان شده اند".
گفتنی است در این دیدارحجج اسلام سید یاسر خمینی (نوه امام خمینی )، سید سراج الدین موسوی و منهاج و همچنین تعدادی از اعضای شورای مرکزی سازمان ادوارتحکیم نیز حضور داشتند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار