آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ آذر ۲, دوشنبه

عوضعلى کردان، وزیر کشور دولت نهم جمهوری اسلامی ایران درگذشت

عوضعلى کردان وزير کشور پیشین جمهوری اسلامی در دولت نهم، روز یکشنبه در سن ۵۱ سالگی در تهران درگذشت. نام علی کردان سال گذشته به واسطه مدرک جعلی دکترا از دانشگاه آکسفورد و سپس استیضاح و دفاعیات او در مجلس شورای اسلامی ماه ها در رسانه های داخلی و بین المللی مطرح شد.

به گزارش خبرگزارى‌ هاى داخلی ايران، عوضعلى کردان از حدود دو هفته پيش، به دنبال شدت گرفتن بيمارى خونى در بيمارستان مسيح دانشورى تهران بسترى شده بود.

این در حالى است که درباره علت مرگ آقای کردان اخبار ضد و نقیضی منتشر شده است. خبرگزارى «مهر» علت مرگ آقاى کردان را بيمارى‌هاى ريوى و کبدى و نيز خونريزى مغزى اعلام کرده است. همزمان برخى منابع خبرى از ابتلاى وزير کشور پيشين دولت محمود احمدى ‌نژاد به بيمارى آنفلوآنزاى خوکى و تشدید بیماری ریوی او خبر داده‌ اند.

علی کردان یک سال پیش، در آبان ۱۳۸۷ در پی انتشار اخباری مبنی بر جعلى بودن مدرک دکتراى وی، در مجلس شوراى اسلامى استيضاح و سپس از پست وزارت کشور برکنار شد.

عوضعلی کردان متولد آبان ۱۳۳۷ در يكى از روستاهاى اطراف سارى است.

او علاوه بر وزارت کشور دولت نهم برای سه ماه، سمت هایی چون قائم‌ مقام وزارت نفت، معاون وزير كار و امور اجتماعى و رئيس سازمان فنى و حرفه ‌اى كشور، معاون امور مجلس و استان ها، معاون اداری-مالی سازمان صدا و سیما، قائم مقام سازمان ایرانگردی و جهانگردی، معاون اداری و مالی سازمان مسکن، فرمانداری علی آباد کتول و گنبد کاووس را برعهده داشت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار