آخرین اخبار سانی نیوز

۱۳۸۸ آذر ۲, دوشنبه

پزشکیان:پزشکی قانونی پاسخ استعلام مجلس را نداده است


دوشنبه, ۲م آذر, ۱۳۸۸
کلمه: مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که هفته گذشته به دلیل مرگ مشکوک پزشک کهریزک از پزشکی قانونی استعلام کرده بود، در پاسخ به سوالی که به نتیجه این استعلام اشاره داشت، گفت: هنوز پاسخ این استعلام از سوی پزشکی قانونی داده نشده است.
نماینده تبریز در گفتگو با ایلنا در پاسخ به سوالی مبنی بر مدت زمان قانونی برای پاسخ چنین استعلاماتی، اظهار داشت: بنا به قوانین موجود، مهلت روند اداری برای استعلام از پزشکی قانونی بدون دستور قوه قضائیه یک ماه و با دستور قوه قضائیه یک هفته است. در حال حاضر ۵-۶ روز از استعلام از پزشکی قانونی می‌گذرد و من همچنان در حال پیگیری هستیم.
پزشکیان با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر خودکشی این پزشک، یادآور شد: خودکشی کسی که هیچ مشکل و بیماری نداشته است و در جریانی مثل بازداشتگاه کهریزک حضور داشته است؛ از نظر ما جای سوال دارد.
عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پزشکی قانونی قبل از صدور جواز تدفین، به کالبد شکافی پرداخته است یا نه؟، خاطرنشان کرد: به احتمال قوی مقوله کالبدشکافی از سوی پزشکی قانونی صورت گرفته است که این سازمان قصد ارائه گزارش دارد و باید پاسخ استعلام ما را بدهد.
به گفته وی خانواده این پزشک هم از انجام کالبد شکافی جنازه فرزندشان بی‌خبرند. چرا که پیش از تدفین امکان بازدید از جسد وی را نیافته‌اند. اما به هر حال باید علت مرگ از سوی پزشکی قانونی اعلام شود.
پزشکیان در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه چطور پس از تدفین این فرد، امکان کالبدشکافی مجدد میسر می‌شود و آیا این اقدام نیازمند نبش قبر خواهد بود یا نه؟، گفت: چنانچه علت دقیق مرگ از سوی پزشکی قانونی اعلام شود، دیگر نیازی به این کار نخواهد بود.
وی گفت: در حال حاضر شهاب‌الدین صدر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و خانواده این پزشک در حال پیگیری‌های بیشتر در مورد علت مرگ هستند.
پزشکیان با اشاره به برخی شایعه‌ها مبنی بر سکته قلبی این پزشک، نیز گفت: پزشکی قانونی به هیچ عنوان علت مرگ را سکته قلبی اعلام نکرده است و چنین موضوعاتی تنها در حد شایعه است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

سلام
از اینکه نظر خود را راجع به این نوشته اعلام می کنید، متشکریم.
در اولین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد.
-------------------------------------------------
Hi.
Tank you for your comment about this post.
Answer your comment ASAP

آخرين آخبار